Wpis z mikrobloga

@GraveDigger
@trusru niedawno byłem w Pieninach i na szlaku w wąwozie Homole jakiś dziad wyrzucił peta w krzaki (było to w miejscu gdzie były ławeczki itd) zwróciłem mu uwagę na co on odpowiedział:
"a gdzie miałem wyrzucić jak tu nie ma śmietnika? Powinien być śmietnik.
Ja odpowiedziałem:
- To jest Pana problem jak Pan pali to Pan powinien sobie zorganizować coś w co Pan będzie to wyrzucał a nie śmiecił w parku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gzymspiwniczny: dokładnie, z resztą dla takich ludzi pozbycie się śmieci to pozbycie się kłopotu i gdzieś mają, czy ktoś to sprzątnie, gdzieś mają też ekologię, zdrowie zwierząt czy chociażby estetykę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mlesz: tu widać było, że to nie ptaki, bo kosz jest przepełniony, a obok leżą duże torby czy nawet karton. Ale fakt, ptaki czy różne zwierzęta bywają zainteresowane śmietnikami w poszukiwaniu jedzenia
@trusru: ty jesteś nie poważna i do tego masz zaburzenia jakieś jak chcesz tak kompulsywnie sprzątać śmieci, pisze ci to poważnie, śmietnik jest tylko przepełniony, a to znaczy że przyjadą służby i posprzątają, najważniejsze że jest śmietnik i śmieci są w jednym miejscu. Jeżeli masz nie odpartą potrzebę zbierania śmieci i sprzątania to zatrudnij się w mzgk i nie piszę ci tego złośliwie tylko w trosce o twoje zdrowie skoro nie
@ciasteczkowy_otwur moim zdaniem zbyt impulsywnie zareagowałeś Ty, raczej takie oddolne inicjatywy trzeba wspierać a nie hurr durr lecz się i idź mzgk

@zzyciemsiepojednaj właśnie pokazałeś dlaczego gdyby to była jakaś oddolna akcja spoleczna to wykopki ją zgnoją i zesrają - a to ktoś zobaczył śmieci i ich w tej samej sekundzie nie posprzątał, a to źle segregował, a to jednak zostały niedopałki i drobne kawałki szkła czy sprzątający to ma nie te
@trusru nie no zdaniem wykopków jeśli raz posprzątasz lub zauważysz jakieś śmieci to masz moralny obowiązek w tym wypadku wysiąść na kolejnej stacji, pieszo wrócić na miejsce bałaganu, uszyć 5 rodzajów worków na różne śmieci, pozbierać, zawiadomić służby i dopiero możesz wrócić do swojego życia bo zrobiłaś zdjęcie.

Ale to tak ze wszystkim, patrz kom wyżej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ciasteczkowy_otwur: dziękuję bardzo za diagnozę psychologiczna oraz nakreślenie ścieżki kariery. A śmieci są porozwalane wkoło, też po okolicznym lesie, jak widać służby też nie do końca tam działają. A życie w przestrzeni publicznej byłoby milsze, gdyby każdy o nią dbał, a nie przynosił do lasu czy parku kartonów i worów ze śmieciami lub gdyby każdy swoje śmieci zabierał ze sobą, jeśli nie ma kosza lub jest on przepełniony.