Wpis z mikrobloga

@dendrofag: to też racja, w idealnym świecie ludzie by nie śmiecili, a służby opróżniałyby kosze z właściwą częstotliwością, a jak jest każdy widzi praktycznie każdego dnia
  • Odpowiedz
problemem tutaj nie są śmieciarze, tylko służby porządkowe które opróżniają kosze na śmieci raz na ruski rok.


@dendrofag Aha, czyli to że nie wywieźli śmieci to znaczy, że możesz je #!$%@?ć do lasu? XD

Gdzie twoja moralność? Czy jako przedstawiciel kościoła katolickiego, który niby ma takie zasady, nie powinieneś się inaczej zachowywać?
  • Odpowiedz
@trusru: masz rację, o ile chodzi o kosze na śmieci w lasach, to czasami widzę że nie są opróżniane przez kilka miesięcy. Gdy kosz na śmieci jest już przepełniony, to turyści układają śmieci wokół nich i w ich pobliżu, za co ciężko ich winić.

Dodatkowo, kosze na śmieci w lasach, są częstym celem wypraw dzikich zwierząt, które rozgrywają worki i wywlekają całą zawartość w okolicy, za co często niesłusznie są obwiniani
  • Odpowiedz
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL:

Aha, czyli to że nie wywieźli śmieci to znaczy, że możesz je #!$%@?ć do lasu? XD


Może coś źle widzę na tym zdjęciu, ale to jest kosz na śmieci, który jest napełniony na maksa, wokół którego są rozrzucone śmieci, które się do niego nie zmieściły.

Bardzo częsty widok w polskich lasach.

Gdzie twoja moralność?


Kosze na śmieci służą do wyrzucania śmieci. Jeżeli są przepełnione, to jest wina służb które je
  • Odpowiedz
Gdy kosz na śmieci jest już przepełniony, to turyści układają śmieci wokół nich i w ich pobliżu, za co ciężko ich winić.


Kosze na śmieci służą do wyrzucania śmieci. Jeżeli są przepełnione, to jest wina służb które je obsługują.


@dendrofag Nie. Jeżeli kosz jest przepełniony to nie wyrzucam do niego śmieci. Każdy kto tak robi sam jest śmieciem.
  • Odpowiedz
@trusru: to powtarzało się już wiele razy, ale.. nie wiesz jak było. Równie dobrze może być tak, że ludzie wyrzucają swoje śmieci do kosza, a zwierzęta potem je wyciągają wokół wybierając resztki - i nikogo za to winić nie tylko nie można, ale też nie ma co. Szkoda dla ekosystemu jest tutaj zerowa, a jedyne co cierpi to estetyka krajobrazu. Dużo gorsze od przepełnionych koszy przy wejściu do lasu, są butelki,
  • Odpowiedz
@GraveDigger: @trusru: panowie ja tego #!$%@? totalnie nie ogarniam, kilka tygodni temu wywoziłem stare meble plus w #!$%@? rzeczy z remontu, wziąłem busa od znajomego, załadowałem (wyszły 3 kursy pod sam dach). Zajechałem na śmietnisko, zważyli mi auto na wjeździe, podałem swój adres, zważyli na wyjeździe i tyle, zero #!$%@? do zapłaty, nawet jak przyjechałem trzeci raz nic nie powiedzieli, i tak się zastanawiam po #!$%@?, to ludzie wywożą rzeczy
  • Odpowiedz
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: ja do niego nie wrzucam śmieci, ale rozumiem ludzi którzy to robią. Winą za stan ze zdjęcia które zapostował op, obarczam w równej mierze służby porządkowe jak śmieciarzy.

Dodatkowo, kosze na śmieci w lesie, bardzo często są rozszarpywanie przez dzikie zwierzęta. Nieraz to widziałem: śmieci rozwalone wokoło, porozrywane worki. Normalna sytuacja w każdym lesie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gzymspiwniczny: ja mam pomysl. Jeśli służby będą na bieżąco opróżniać śmietniki i postawia ich więcej to problem zmaleje. Śmieci leżą dookoła kosza, czyli zakładam że taki półmózg wrzuci do kosza jeśli mu się go da
  • Odpowiedz
masz jakiś pomysł jak to rozwiązać? Czasem myślę żeby nosić ze sobą kilka worków 60l i rekawiczki, ale to chyba porcja na jeden spacer, a potem ptaki potrafią to rozdziobywać


@gzymspiwniczny: kopnąć w dupę odpowiedzialnych za opróżnianie tego kosza na śmieci, który widać na zdjęciach.
  • Odpowiedz