Wpis z mikrobloga

@NPC_358034: @ruffio: @Sarg:

zupełnie nie. chodzi mi o to że śruba rzymska ma dwa uchwyty i jak się ją kręci to ona ściska. Ja potrzebuje takiego rozpieraka do wstawienia pomiędzy ściany. Rozpieraka na dwa pręty fi 8
  • Odpowiedz
śruba rzymska ma dwa uchwyty i jak się ją kręci to ona ściska.


@RedRon: a jak się kręci w drugą stronę, to się rozsuwa, w czym problem? Kwestia dobrania wielkości.
  • Odpowiedz
@RedRon: a jakby jakieś rurki hydrauliczne metalowe dobrać żeby pasowały średnicą i na jednym końcu dać nypel i nim kręcić? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Sarg: > chodzi mi o to że śruba rzymska ma dwa uchwyty i jak się ją kręci to ona ściska.

@RedRon: śruba rzymska ściska jak kręcisz w jedną stronę i rozpiera jak kręcisz w drugą.
  • Odpowiedz
@RedRon: śruba rzymska działa dzięki temu, że ma dwa różne gwinty. Lewy i prawy. Pręty z lewym gwintem ciężko Ci będzie dostać. Nie wiem, czy w ogóle je robią.
  • Odpowiedz
on potrzebuje to nałożyć na pręta i żeby się rozszerzało wzdłuż pręta


@Sarg: weź mi to narysuj, czy coś, bo nie rozumiem :)

jakieś rurki hydrauliczne metalowe dobrać żeby pasowały średnicą i na jednym końcu dać nypel i nim kręcić?


@Sarg: jeśli będziesz miał dwa prawe gwinty, to nie zrobisz tego w życiu, by kręcąc w jedną stronę uzyskać przeciwne akcje, no bo jak, serio trzeba to tłumaczyć? :).
Musisz
  • Odpowiedz
@RedRon: wariant 1 jest niemożliwy do realizacji rzeczami możliwymi do kupienia (musiałbyś mieć specjalny nypel z gwintami lewy i prawy oraz pręty gwintowane lewy i prawy). Możesz to zamówić u tokarza, ale tanio nie będzie. Możesz też użyć gotowych rozpórek, począwszy od drążków do podciągania, skończywszy na takich do szalunków. I nie wiem, czy to by nie było najlepsze wyjście.

Wariant 2 jest jak najbardziej możliwy, bierzesz pręt gwintowany, dwie długie
  • Odpowiedz
wariant 1 jest niemożliwy do realizacji rzeczami możliwymi do kupienia (musiałbyś mieć specjalny nypel z gwintami lewy i prawy oraz pręty gwintowane lewy i prawy). Możesz to zamówić u tokarza, ale tanio nie będzie


@Jarek_P: co ty, przecież można kupić pręty z lewym/prawym gwintem i nakrętkę napinającą DIN 1478
  • Odpowiedz