Wpis z mikrobloga

#polska #finanse #pracbaza

Wynajem kawalerki z opłatami 1800zł
jedzenie 800zł
paliwo do starego rzęcha 300zł
rata na starego rzęcha 400zł
leki 100zł
ubrania, telefon, komputer 200zł

3600zł stałe wydatki. Czy to normalne, że przy pensji 5000zł brutto (3550 netto) po odliczeniu takich stałych kosztów, muszę brać pieniądze od mamy żeby np pojechać na wakacje raz do roku albo opłacić sobie netflixa?
  • 665
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dsomgi00: K---a! Możesz jeść codziennie steki za 10zł sztuka, do tego 5 jaj, jakiś ser, warzywa. Jedząc ryż to jeszcze bardziej zaoszdzędzić. Ja na keto wydaje maks. 700zł, gdzie lecą orzechy, które są po 60zł/kg a niektóre nawet 100zł/kg - jak np. makadamia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@roonie: co to za p---------e. Podatki w Polsce są niskie. Problemem jest to, że jak płacisz taka składkę zdrowotną to powinieneś mieć dostęp do np. sprawnej opieki medycznej, a nie jak potrzebujesz do lekarza to w praktyce i tak musisz do prywatnego. To samo edukacja, musisz płacić np. za korepetycje, itd. Problemem jest niska podstawa, a nie podatki, szczególnie w pierwszym progu podatkowym
  • Odpowiedz
Widzę, że zapiekło i musisz sobie poprawiać nastrój wymyślaniem alternatywnych wizji rzeczywistości ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zelber: co zapiekło? XD

Że jakiś przegryw z wykopa udaje wielkiego bogacza dla leczenia kompleksów? Przecież to tutaj norma wśród przegrywów, a ja po prostu wskazałem twój komentarz jako archetypiczny XD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jarzynka: Sprzedajesz samochód (teraz ceny używanych poszły mocno do góry więc zarobisz na tym), dorabiasz sobie z 1000zl miesięcznie robiąc coś w czym jesteś dobry i będziesz miał bardzo przyjemne życie


Inna sprawa że zostaje Ci ponad 1000 miesięcznie już teraz. To są super wakacje raz na 3 miesiące - obczaj np Wyspy Zielonego Przylądka albo inne Kanary

@Orzeech: Magia. Z moich wyliczeń wychodzi, że zostaje mu -50
  • Odpowiedz
@jarzynka: prawda jest taka, że samochód to jest nadal towar luksusowy, jeździj komunikacja i pare stówek Ci się zwolni. Co do leków - sprawdzasz czy nie przepłacasz? Pytaj o tańsze zamienniki
  • Odpowiedz
Za 300 złoty to nawet nie zalejesz baku do pelna 60 litrowego xd Który mógłby w mieście wystarczyć na powiedzmy 3 tygodnie jazdy

@RodzynR

To podaj przyklady co tam gotujesz, bo 800zl to było dużo 15 lat temu

@
  • Odpowiedz
Trudno mi powiedzieć, czy odczuwam bardziej pogardę czy smutek w stosunku do robaków, którzy w komentarzach sobie racjonalizują wegetację żywiąc się najtańszym żarciem, mieszkając jak zwierzęta w kilka osób na kilkudziesięciu metrach czy żyjąc bez samochodu.


@Zelber największą pogardę to ja mam wobec rozpieszczonych robaków, które nigdy w życiu nie poznały jak to jest oszczędzać, bo im mamusia wszystko kupowała i teraz pletą jakieś bzdury, że nie da się zjeść za
  • Odpowiedz
@pansterydziasz: 3000kcal to za dużo dla większości osób.
Przykładowy zdrowy jadłospis do gotowania duże porcje (zakupy biedronka, wedliny lokalne masarnie czy szubryt):
obiad
1.mięso wieprzowe, drobiowe cena średnio 10zl/kg, 200g dziennie- 2zł
2.warzywa mrożone, świeże (kalafior, brokół, pomidor papryka, buraki czyli ogólnie polskie) ok 7zł/kg (po sezonie tylko mrożone i nie piszcie że to szajs bo to nie prawda) ok 400g dziennie - 3zł
3.makaron, ziemniaki ogólnie coś do obiadu średnio 5zł za kg 100gram na dzień (ziemniaki 2zl/kg, makaron np 10zł/kg więc i tak lepszy)
  • Odpowiedz