Wpis z mikrobloga

#polska #finanse #pracbaza

Wynajem kawalerki z opłatami 1800zł
jedzenie 800zł
paliwo do starego rzęcha 300zł
rata na starego rzęcha 400zł
leki 100zł
ubrania, telefon, komputer 200zł

3600zł stałe wydatki. Czy to normalne, że przy pensji 5000zł brutto (3550 netto) po odliczeniu takich stałych kosztów, muszę brać pieniądze od mamy żeby np pojechać na wakacje raz do roku albo opłacić sobie netflixa?
  • 665
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@s---k: No tak, ja rozumiem, ale to nadal bardzo bardzo dużo. Chyba, że żyjemy z zamawianego jedzenia. ;)

@destruction: 26zł dziennie to BARDZO dużo na jedzenie?
To nawet pudełkowej diety za 800zł na 5 dni w tygodniu nie opłaca się brać bo jakieś g---o przywiozą a ty tu uważasz że przez 30 dni to dużo.
Średnio powinno liczyć się ten 1000zł miesięcznie by dobrze i wygodnie zjeść bez
  • Odpowiedz
@m0rgi: nie dużo, ale OP może zacząć gotować obiady na 2-3 dni i o ile nie jest grubasem to zejdzie do 500-600 zł. Ale to wtedy jest mega oszczędne życie. A nie o to wszystkim chodzi
  • Odpowiedz
@pijekubusplay: Jak zaczynałam szukać nowej pracy, to wydawało mi się, że oczekiwania pensji brutto w widełkach 4000-5000 nie są z d--y, za to są w granicach przyzwoitości (czytaj: niżej to już nie życie) - szczególnie w obecnej sytuacji. Wszystko zależy od tego, w jakiej branży się pracuje. W mediach płacą c-----o i potrafią ograbić człowieka z resztek godności, bo mają w czym przebierać - normą jest kilkaset kandydatur na jakieś
  • Odpowiedz
Można robić zakupy bez samochodu, ale to ciągłe wmawianie, że to wcale nie przeszkadza i jest tak samo wygodne - to no właśnie: XD. Samochód do wożenia zakupów jest mega wygodny. A jak ktoś twierdzi, że tylko przeszkadza w dużym mieście to już w ogóle


@MrGalosh: W dużym mieście masz od groma usług zamawiania jedzenia pod nos. I nie mówię o jedzeniu na wynos a o normalnych produktach spożywczych. Prawie
  • Odpowiedz
800 ładnie dalej od centrum:

https://www.otodom.pl/pl/oferta/do-wynajecia-jedynka-w-mieszkaniu-dobrego-pasterza-ID41pme


@masz_fajne_donice: W środku: "dodatkowe opłaty 250zł" — to akurat wychodzi wspomniane przeze mnie 1000zł ;)
Ja już tyle ogłoszeń przeglądałem, że z ogłoszenia za 1200zł wychodzi często prawie 2000zł, także nie ze mną te numery.

A pierwsze, rodem z PRL w słabej lokalizacji — dokładnie tak jak się spodziewałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@brednyk: Chyba dawno w sklepie nie byłeś jak uważasz, że za 500zł kupisz jedzenie na miesiąc dla dorosłej osoby.
  • Odpowiedz