Wpis z mikrobloga

#polska #finanse #pracbaza

Wynajem kawalerki z opłatami 1800zł
jedzenie 800zł
paliwo do starego rzęcha 300zł
rata na starego rzęcha 400zł
leki 100zł
ubrania, telefon, komputer 200zł

3600zł stałe wydatki. Czy to normalne, że przy pensji 5000zł brutto (3550 netto) po odliczeniu takich stałych kosztów, muszę brać pieniądze od mamy żeby np pojechać na wakacje raz do roku albo opłacić sobie netflixa?
  • 665
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@s---k: Już się naczytałem kiedyś o tym super tanim wynajmie mieszkań na zachodzie. Potem się okazywało, że to była cena wynajmu pokoju w najtanszej dzielnicy albo zagrzybione mieszkanie na jakims ultra zadupiu gdzie nie ma pracy. Sam najem bez czynszu i opłat.

Koszt samego wynajmu "1 bedroom" w takiej Antwerpii, w średnim standardzie, w średnio dobrej lokalizacji to 615 €, z opłatami, telefonem, internetem, czynszem, bedzie spokojniutko 1000. I już
  • Odpowiedz
w głupiej Tajlandii większość może sobie pozwolić na samodzielne mieszkanie o zachodzie nie wspominając. Tylko Polaków i Ukraińców nie stać.


@jarzynka słuchaj, od lat 90. tak bardzo poprawiła się sytuacja Polski i Polaków w krótkim czasie, że to narzekanie, że nie stać jest naprawdę dziwne. Chyba jesteście pokoleniem ~2000, bo ja w dzieciństwie chodziłem w ubraniach po siostrze i lodówka często była niemal pusta. A teraz słucham, że każdej jednej osobie
  • Odpowiedz
No tak warto się zapchać, c------m chlebem za 2zl i tak egzystować. Potem po 50 łazić po lekarzach bo wrzody czy inne gówna XD


@aukolb najczęściej kupuję bułki po 50 gr ze Spar, są bardzo smaczne. Wychodzi 2 zł/dzień.
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: Akurat żyję na zachodzie i w sumie z młodych ludzi to nie widzę by któryś żył w pokojach oprócz studentów i/lub obcokrajowców na dorobkach. Jak żyłem w Polsce to też po paru latach się zwinąłem na kawalerka bo fajnie się żyje z kimś jak ma się 20 lat a nie parę więcej
  • Odpowiedz
paliwo do starego rzęcha 300zł

zacznij jeździć komunikacją miejską

rata na starego rzęcha 400zł

Jak Cię na coś nie stać to dlaczego bierzesz na to kredyt?

ubrania,
  • Odpowiedz
Czy to normalne


@jarzynka: nie. Prosty wniosek - wychodzisz na minus, czyli nie stać cie na życie na obecnym poziomie.

Rób jak chcesz, ale 800-900 zł to my z różowym miesięcznie wydajemy razem na jedzenie i nie jest to dieta czokoszokowa, ani plastikowy jadłospis z taniochy z biedry/kaufa. Na mieście nie jemy póki co, bo brakuje czasu na wspólne wyjścia, ale zdarzają się lunche w pracy jak nie zrobimy obiadu
  • Odpowiedz