Wpis z mikrobloga

@tomasztomasz1234: no i bardzo dobrze, skoro takim dobrym nauczycielem jest to niech założy kanał na youtube, tłumaczy rzeczy i zbiera pieniądze z patronite'a. Jest mnóstwo kanałów naukowych czy np. historycznych, które ludzie oglądają bo chcą.

Albo chociaż idzie do szkoły prywatnej.

A nie czekaj, okazuje się, że jeżeli chodzi o dyktowanie podręcznika do zeszytu to nikogo to nie obchodzi i popyt jest tylko dlatego, bo dzieci są zmuszone do siedzenia tam?
skoro takim dobrym nauczycielem jest to niech założy kanał na youtube, tłumaczy rzeczy i zbiera pieniądze z patronite'a


@JimNH777: skoro jest takim dobrym lekarzem, to niech leczy prywatnie. Skoro jest takim dobrym żołnierzem piechoty, to niech zatrudni się w ochronie. Skoro jest takim dobrym pilotem myśliwca, to niech zatrudni się u ruskich do wożenia turystów MiG-iem 29. Twoje myślenie to prosta droga do absurdu ¯\_(ツ)_/¯

Posłowie, senatorowie, premier, rada ministrów czy
@tomasztomasz1234 No zarabia więcrj niż minimalna. Bo dostaje dodatek motywacyjny jak ma ludzkiego dyrektora. Jakies 200 zeta więcej.

Plus robi jakieś nadgodziny bo tak brakuje nauczycieli.

Ewentualnie dodatek wychowaczy.

Generalnie to pensja nauczycieli w tym kraju jest żartem patrząc na to ile jest ks nich wymagane i jaka męka jest obecnie praca z rodzicami i niewychowanymi przez.ich dziećmi.
@tomasztomasz1234: skąd pomysł żeby wszyscy pracownicy w szkole zarabiali więcej niż minimalna? masz powiedzmy anglistę, na stażu pracującego na ćwierć etatu, czyli przychodzi do szkoły na 1 dzień na 4 lekcje, nie ma sensu mu płacić więcej.
ogólnie nauczyciele zarabiają od jakiegoś czasu dobrze, a na tle budżetówki bardzo dobrze to nie ma co się czepiać skrajnych przypadków tylko trzeba patrzeć ile zarabia dyplomowany czyli taki jakich jest najwięcej.
skoro takim dobrym nauczycielem jest to niech założy kanał na youtube, tłumaczy rzeczy i zbiera pieniądze z patronite'a


@JimNH777: skoro jest takim dobrym lekarzem, to niech leczy prywatnie. Skoro jest takim dobrym żołnierzem piechoty, to niech zatrudni się w ochronie. Skoro jest takim dobrym pilotem myśliwca, to niech zatrudni się u ruskich do wożenia turystów MiG-iem 29. Twoje myślenie to prosta droga do absurdu ¯_(ツ)_/¯

@tomasztomasz1234: ale przecież co lepsi
ze za minimalna place nalezy oczekiwac minimalnych efektow.


@Strigiformesman: No właśnie nie zgadzam się z takim podejściem. Zawsze powinno się pracować na 100 % swoich możliwości, niezależnie od pensji. I jeśli ktoś tak pracuje to należy mu się za to podwyżka.
Nauczyciel, którego zadaniem jest kształcić nowe pokolenia, ma się cieszyć, że zarabia wiecej niż minimalna krajowa


@tomasztomasz1234: sratytaty. Nauczyciele mają minimalny wpływ na kształtowanie młodego człowieka. Takich nauczycieli z pasją którzy potrafią zainteresować swoim przedmiotem i autentycznie cieszą sie z tego że mogą nauczać to może jest 10%. Reszta to jakieś nierozgarnięte julki i grażynki które pokończyły wieczorowo studium pedagogiczne i cisną program dowolnego przedmiotu tak jak w podręczniku. Nawet małpiszon
no i bardzo dobrze, skoro takim dobrym nauczycielem jest to niech założy kanał na youtube, tłumaczy rzeczy i zbiera pieniądze z patronite'a. Jest mnóstwo kanałów naukowych czy np. historycznych, które ludzie oglądają bo chcą.


Nie każdy ma ochotę produkować się w internecie. Zresztą poczytać/pooglądaj jak wygląda praca takiego youtubera. To nie jest tylko nagranie filmu (co też wcale takie proste nie jest, nie wystarczy siedzieć i gadać przed kamerką, bo potem jeszcze
@kwahu666_ponownie: A wliczają się w to dyżury, raporty, odbieranie telefonów, kontakt z rodzicami, zajęcia pozalekcyjne np. zajęcia wyrównawcze, sprawdzanie prac domowych itp.? Bo myślę że nie.
To tak jak z pracą handlowca, pa mati pracuje tylko 15h przy komputerze ten to ma dobrze... nie widzą że 60h jest w trasie.
no tak, bo pensje w budżetówce są dyktowane prawem popytu i podaży ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tomasztomasz1234: @spokoj: nie rozumiem tylko jednego. Skoro nauczyciele zarabiają tak mało to czemu ludzie wybierają ten zawód?
Moim zdaniem jeśli komuś zależy na dobrej kasie to powinien zrobić tzw. reasearch, popatrzeć na ogłoszenia, raporty itd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tomasztomasz1234: @not_me:

Ale myślisz, że co, matmy uczy ktoś, kto nie ukończył matematyki? To są ludzie po takich studiach. Tylko właśnie to są często ci najgorsi, bo lepsi pójdą sobie do jakiejś firmy i zarobią kilka razy tyle


Masz całkowitą rację, jestem nauczycielką angielskiego, oprócz tego wychowawca w przedszkolu i uwielbiam to robić, nikt sobie nie zdaje sprawy ile metod wykorzystuje się w przedszkolu przy nauce języka, czuję się niedoceniona
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chris_Karczynski:

Skoro nauczyciele zarabiają tak mało to czemu ludzie wybierają ten zawód?


Szczerze? Nie wiem. Gdyby nie to, że miałam studia dwukierunkowe i mam angielski dodatkowo, to nie poszłabym nauczać. Dzięki temu, że zrobiłam research płacą mi więcej, bo nauczycieli angielskiego o dziwo nie ma. Mam wiele propozycji ze szkół językowych, kursów przygotowawczych. Ale bez tego byłoby słabo.