Wpis z mikrobloga

@96czaki: No i w końcu wpadła pierwsza dyszka :D Byłem tak szczęśliwy podczas biegu, że nawet się nie zmęczyłem jakoś specjalnie :P

Przy okazji zapytam, bo mam marzenie, żeby wziąć udział w kwietniowym maratonie w Krakowie i znalazłem taki plan treningowy na 16 tyg. Ktoś może go stosował? Nie ukrywam, że pasuje mi bardzo z uwagi na treningi 3x w tyg. czyli dokładnie tyle ile teraz biegam. Jest to dla mnie idealna liczba :D

#bieganie
Pobierz 96czaki - @96czaki: No i w końcu wpadła pierwsza dyszka :D Byłem tak szczęśliwy podcz...
źródło: comment_16339689359ZBkdYljdcJKo257Qn8Mjn.jpg
  • 9
@96czaki: Jak to Twoje pierwsze zawody to nie rzucaj się od razu na maraton, potrenuj szybkość na krótkich dystansach przez rok, a potem #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No chyba, ze chcesz mieć tylko fotkę na fejsa :D
@96czaki: No to mowie, jak chcesz przebiec, wrzucić na fejsa i zapomnieć to spoko, może nawet bez kontuzji przejdzie :D

Jak chcesz się rozwijać i robić progres to najpierw krótkie dystanse i robić zapas prędkości a potem atakować maraton.
Zazwyczaj droga wyglada tak ze ktoś szybko zaczyna z maratonem i potem jak chce poprawić czas to brakuje mu prędkości i musi się cofać do trenowania 5-10km, żeby poprawić się w maratonie.
@aukolb: ok, no niby rozumiem, ale wciąż mam zamiar przebiec ten maraton :D a 5 km bardzo lubię, więc mogę się cofnąć do nich :P Nie mam planów na jakieś bieganie profesjonalne. Biegam dla przyjemności, zabawy i dla zdrowia.
@96czaki: tak jak kojarzę to FIRST nie proponowałbym na 1 maraton. Danielsa prędzej na przykład. Plany FIRST to w zasadzie 3 ciężkie jednostki w tygodniu (tempo/speed + długi bieg).