Wpis z mikrobloga

Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym może Wam pomóc farmaceuta w aptece ()

Większość osób kojarzy farmaceutów tylko z tego, że stoją za ladą i sprzedają leki w aptece. Jednak usług farmaceutycznych, które mogą świadczyć jest więcej niż sama sprzedaż.

Farmaceuta może:

- wybrać dla Ciebie odpowiedni lek, suplement diety, wyrób medyczny czy środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu

- wytłumaczyć Ci jak podawać dany lek

- wystawić Ci receptę na lek ratujący Twoje zdrowie lub życie

- udzielić Ci informacji na temat interakcji pomiędzy konkretnymi preparatami

- nauczyć Cię obsługi inhalatora, nebulizatora, glukometru, ciśnieniomierza, pulsoksymetru i innych urządzeń

- zakwalifikować Cię do szczepienia przeciwko COVID-19 i podać szczepionkę

- znaleźć dla Ciebie specjalistyczny opatrunek, który pomoże w leczeniu ran

- wykonać lek recepturowy dla Ciebie

- pomóc skompletować Ci domową apteczkę

- odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania dotyczące farmakoterapii lub suplementacji

Mam nadzieję, że już niedługo do tego zestawu dołączą przeglądy lekowe, a później kolejne usługi!

Miłej pracki wszystkim ʕʔ

Więcej medycznych wpisów: https://www.instagram.com/dwa__fartuchy/

#praca #pracbaza #medycyna #zdrowie #leki #farmacja #ciekawostki #apteka
dwa_fartuchy - Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym m...

źródło: comment_16339336209kzUZYbT2FKE4rXsgVfJPH.jpg

Pobierz
  • 341
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwa__fartuchy: Szkoda, że przez ten bajzel ludzie idą do piachu. Sam pochowałem dwie bliskie osoby a nie przeraża Cię co system robi z przebadanymi lekami (invermektyna, amandantyna) jak ludzie zdychają pod respiratorami?
  • Odpowiedz
- wykonać lek recepturowy dla Ciebie


@dwa__fartuchy: Chwila, to w każdej aptece zrobią mi lek recepturowy? A ja głupi cały czas łaziłem do tej jednej apteki, gdzie mi bardzo nie po drodze bo myślałem, że tylko tam mi to zrobią.
  • Odpowiedz
no właśnie niekoniecznie musi być to samo, ale przecież wykopek zawsze wie lepiej. XD


@Fenrirr: Wystarczy otworzyć oczy i przeczytać skład. Do tego mam dostęp do różnych informacji lekarskich przez rodzinę oraz pracowałem w firmie farmaceutycznej robiącej leki m.in. Coś mądrego mi jeszcze powiesz?
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: Co żeś ty najlepszego narobiła?

Rozbiłaś bank komentarzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą to ty pisz do Naczelnej Izby Aptekarskiej i Ministra Zdrowia, że ludzie są bardzo niedoinformowani w temacie farmacji.

Sama nie dasz rady wszystko wytłumaczyć 40 milionom ludzi.
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: gdy miałem pytanie do farmaceuty to albo babka wyciągała i czytała ulotkę, co przecież i sam mogłem zrobić, albo mówiła, by skontaktować się z lekarzem. Taka to pomoc aptekarska. Tylko jedna jedyna faktycznie potrafiła doradzić, widać wiedzę ma
  • Odpowiedz
to po co te brednie o mesjaniźmie farmaceutycznym? Podają leki i nic więcej - tak samo jak sprzedawca w żabce albo na stacji benzynowej.


@aks_762: Za "mesjanizm" czy "służbę" się płaci - czy to w przywilejach, czy to bezpośrednio. A NFZ nie płaci aptekom złamanego grosza. I jeżeli uważasz, że tylko to robi farmaceuta w aptece, to gratuluję - w dupie byłeś i gówno widziałeś.

jakbym brał stale określony lek, regularnie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwa__fartuchy: sytuacja sprzed dwóch miesięcy, zachodze do apteki, miałem receptę na trzy opakowania leku, ale wg aptekarki recepta straciła ważność, (5 tygodni po dacie wystawienia). Ale mimo iż recepta straciła ważność, a aptekarka miała akurat jedno opakowanie na stanie któremu kończył się termin przydatności to z wielką łaską stwierdziła że może mi je sprzedać. I teraz nietrujące mnie pytanie, jak najbardziej rozumiem że recepta mogła mieć termin ważności i w moim
  • Odpowiedz
@azazel: nigdzie nie spotkałam się z czymś takim jak opłata marketingowa albo płaceniem przez producenta. Jak już to są premie za sprzedaż np. marki własnej albo jakieś inne programy lojalnościowe, ale to się np punkty zbiera i wymienia na nagrody (XD). Jedna z hurtowni wiem, że ma coś takiego jak premia za sprzedaż określonej grupy produktów i to było chyba kilka % z marży xd Za takie grosze to farmaceutom się
  • Odpowiedz
@azazel: Tu akurat mogę Ci ja odpowiedzieć.
Moja żona jest mgr farmacji i jedna firma zaproponowała w aptece że dostaną szczoteczki ( takie najzwyklejsze ) za odsprzedaż ich past do zębów
  • Odpowiedz
@i-marszi: na wykopie tak za bardzo farmaceuta nie może pomóc, bo nie udziela się porad przez internet w taki sposób :)
Ale tak jak ktoś niżej pisał, takie sprawy warto też konsultować z innymi fachowcami np. fizjo właśnie
  • Odpowiedz