Wpis z mikrobloga

Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym może Wam pomóc farmaceuta w aptece ()

Większość osób kojarzy farmaceutów tylko z tego, że stoją za ladą i sprzedają leki w aptece. Jednak usług farmaceutycznych, które mogą świadczyć jest więcej niż sama sprzedaż.

Farmaceuta może:

- wybrać dla Ciebie odpowiedni lek, suplement diety, wyrób medyczny czy środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu

- wytłumaczyć Ci jak podawać dany lek

- wystawić Ci receptę na lek ratujący Twoje zdrowie lub życie

- udzielić Ci informacji na temat interakcji pomiędzy konkretnymi preparatami

- nauczyć Cię obsługi inhalatora, nebulizatora, glukometru, ciśnieniomierza, pulsoksymetru i innych urządzeń

- zakwalifikować Cię do szczepienia przeciwko COVID-19 i podać szczepionkę

- znaleźć dla Ciebie specjalistyczny opatrunek, który pomoże w leczeniu ran

- wykonać lek recepturowy dla Ciebie

- pomóc skompletować Ci domową apteczkę

- odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania dotyczące farmakoterapii lub suplementacji

Mam nadzieję, że już niedługo do tego zestawu dołączą przeglądy lekowe, a później kolejne usługi!

Miłej pracki wszystkim ʕʔ

Więcej medycznych wpisów: https://www.instagram.com/dwa__fartuchy/

#praca #pracbaza #medycyna #zdrowie #leki #farmacja #ciekawostki #apteka
dwa_fartuchy - Zaraz trzeba szykować się do pracki, ale najpierw opowiem Wam w czym m...

źródło: comment_16339336209kzUZYbT2FKE4rXsgVfJPH.jpg

Pobierz
  • 341
  • Odpowiedz
@aks_762: Aha, rozumiem, że TY pracujesz za darmo? A apteka ma marnować leki, bo ktoś akurat może ich potrzebować? A z tym ego to zupełnie nie rozumiem, jak pójdziesz i będziesz rozmawiał po ludzku to w aptece pójdą na rękę. I chętnie się dowiem, co to jest "zachowywanie się w sposób zasługujący na szacunek dla zawodu", bo ja zawsze staram się wszystkim pomagać - jak nie mam czegoś na stanie to
  • Odpowiedz
@vomalio: dopiero zaczynają się pilotaże tych przeglądów, więc pewnie nie szybciej niż za rok :D Ale wszyscy wiemy, jak to jest z usługami oferowanymi przez NFZ...
Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem prowadzenia prywatnych przeglądów lekowych czy konsultacji farmaceutycznych.
  • Odpowiedz
@Dzieciok: zależy jaki masz powód. Jeśli przewlekłe stosujesz jakieś leki i wykupujesz je w tej samej aptece, to myślę że nie będzie problemu. Ale jak powiesz ze masz kaszel i chcesz antybiotyk, to nie licz na nic :D
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: a ty coś innego niż swoje bajeczki o farmaceutach? przecież ten wpis pokazuje jaki dramat panuje w tym zawodzie, niby tyle możliwości i kompetencji, a farmaceutki same sprowadzaja się do roli ekspedientek, które mają opinię naciągaczy, jak od garnków i kołder, tfu.
  • Odpowiedz
@BigC: Farmaceuta to gówno-zawód dla ludzi bez ambicji. 90% studentów to odpady z leka, Ci ogarnięci nie kończą w aptekach robiąc spoko hajs.
Dwóch ziomków ruszyło z własną siecią aptek i rzeczywiście są zadowoleni, cała reszta marudzi. Nudna praca, marne zarobki, brak możliwości rozwoju.
  • Odpowiedz