Wpis z mikrobloga

  • 113
Mam kredyt konsumencki w #ing którym finansowałem częściowo budowę i wykończenie domu . Sumiennie nadplacałem kredyt łącznie kilkadziesiąt tysięcy żeby skrócić okres kredytowania i odzyskać część marży i opłat po wcześniejszej spłacie . Co zrobił bank ? Bez aneksu do umowy rozbił sobie pozostałą śmieszną część zadłużenia na mniejsze raty na wiele dłuższy okres żeby podnieść rentowność pożyczki i utrzymać długi okres kredytowania . #finanse #banki #polska #kredyt
wacek901 - Mam kredyt konsumencki w #ing którym finansowałem częściowo budowę i wykoń...

źródło: comment_1633670727SbsCYrsBg9iGW0Y4WYT9SE.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@wacek901 XDDDDDDD, jak można być tak głupim i chcieć skracac okres spłaty, zamiast obniżać ratę? Przecież jak będziesz chciał spłacić wcześniej to i tak spłacisz, a przynajmniej jak ci się noga powinie to będziesz mieć mniejsze zobowiązanie miesięczne. Lol.
  • Odpowiedz
@wacek901: Oni w ogóle śmieszni są. Spłacam sobie kartę kredytową i spłaciłam ratę, ale od razu po wypłacie, a jak przyszedł okres spłaty no to trzeba było znów płacić, bo to za trudne, żeby zrobić tak, że ktoś musi dobić do danej kwoty. Przelew ma być w określony dzień i koniec, nie ma inaczej xD Tak więc z większym kredytem bym tak nie kombinowała jak Ty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@wacek901

mój kredycik w Ing w kwietniu nadpłaciłem 20k, to rata bez zmian - tylko ilość rat zmniejszyła się.

Kręć Małysza w banku

@bill79: wpis sprzed 3 lat, że spłacisz w dwa a wciąż spłacasz, coś poszło nie tak
  • Odpowiedz
@wacek901: z tego co pamietam, to bardziej korzystne jest zmniejszenie ilości rat, oczywiście jeżeli nie przeszkadza ci wysokość xd
Zmniejszając ilość rat zmniejszasz całkowite odsetki które zapłacisz, czyli oddasz mniej. Zmniejszając wysokość raty w czasie zapłacisz tyle samo odsetek. Tak przynajmniej mi to kiedyś tłumaczył doradca ale mogłem cos #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 2
@Obserwator91 Szybciej bym powiedział że bank chce zarobić więcej .Ale nie zemną te numery . Świadomie wziąłem kredyt z ubezpieczeniem żeby zbić oprocentowanie i marże a potem wypowiedziałem umowę ubezpieczeniową . Teraz mam kolejny patent . Uruchomiłem kartę kredytową doładuje za nią konto maklerskie xtb co otworzy mi okres bezodsetkowy na 52 dni . Wycofam środki z konta maklerskiego i spłacę kredyt . Manewr powtórzę jak będzie się kończył okres bezodsetkowy. Jedyny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wacek901: jaka jest różnica w oszczędnościach przy założeniu że się spłaca co miesiąc równą kwotę? I przy założeniu że i tak chce się spłacić np w 10 lat np? Bo chodzi po prostu o spłacenie wcześniej czy coś innego?
  • Odpowiedz