Wpis z mikrobloga

Mam kredyt konsumencki w #ing którym finansowałem częściowo budowę i wykończenie domu . Sumiennie nadplacałem kredyt łącznie kilkadziesiąt tysięcy żeby skrócić okres kredytowania i odzyskać część marży i opłat po wcześniejszej spłacie . Co zrobił bank ? Bez aneksu do umowy rozbił sobie pozostałą śmieszną część zadłużenia na mniejsze raty na wiele dłuższy okres żeby podnieść rentowność pożyczki i utrzymać długi okres kredytowania . #finanse #banki #polska #kredyt
wacek901 - Mam kredyt konsumencki w #ing którym finansowałem częściowo budowę i wykoń...

źródło: comment_1633670727SbsCYrsBg9iGW0Y4WYT9SE.jpg

Pobierz
  • 106
@PyraPrzeznaczenia Oczywiście czytałem umowę moi rodzice wpakowali się we franki w najgorszym możliwym momencie . W ich umowie jest jasny zapis że biorą ryzyko kursowe na siebie . Nie mniej jednak jakoś nie połączyłem zmiany stopy procentowej (której jestem w pełni świadomy i byłem w momencie podpisania umowy) z każdorazowym przeliczeniem kwoty kredytu zgodnie z warunkami umowy . Uważałem że jak okres kredytowania już się skrócił przez nadpłaty to po podniesieniu stopy
@wacek901

Ja teraz zaciągnąłem hipotekę w ING i zgodnie z umową, nadpłaty zmniejszają ratę. Jeśli chciałbym skrócić umowę wtedy muszę pisać aneks. Kiedy podpisywałeś umowę, że masz taknodmienne warunki? Pytam z ciekawości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wacek901: mam kredyt gotówkowy wzięty pół roku temu, dziś zmieniłem zlecenie stałe o 10% wyżej w celu nadpłaty na skrócenie. Czy to podczas że będę musiał co miesiąc podpisywać jakieś papiery?
@WMPP co miesiąc nie a przy okazji każdej podwyżki stóp procentowych bank przeliczy wszystko na nowo według ilości rat i okresu kredytowania zawartego w umowie . I wtedy będziesz musiał biegać .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wacek901: to ja się teraz wstrzymam z nadplatami, tym bardziej że to 30 zł miesięcznie, a stopy mogą rosnąć co miesiąc. Zapłacę duża sumę na raz. Dzięki