Wpis z mikrobloga

Mam kredyt konsumencki w #ing którym finansowałem częściowo budowę i wykończenie domu . Sumiennie nadplacałem kredyt łącznie kilkadziesiąt tysięcy żeby skrócić okres kredytowania i odzyskać część marży i opłat po wcześniejszej spłacie . Co zrobił bank ? Bez aneksu do umowy rozbił sobie pozostałą śmieszną część zadłużenia na mniejsze raty na wiele dłuższy okres żeby podnieść rentowność pożyczki i utrzymać długi okres kredytowania . #finanse #banki #polska #kredyt
wacek901 - Mam kredyt konsumencki w #ing którym finansowałem częściowo budowę i wykoń...

źródło: comment_1633670727SbsCYrsBg9iGW0Y4WYT9SE.jpg

Pobierz
  • 106
@szklarnik jest odwrotnie każda nadpłata skraca okres kredytowania jeśli chcesz zmienić ratę konieczny jest aneks do którego konieczna jest procedura obliczania zdolności ect . Byłem w banku i pytałem . Pozatym nadplacałem nie całą kwotę odrazu tylko np po 2 tys miesięcznie . Dopiero teraz po zmianie stopy kiedy akurat nie nadplacałem zrobili taki manewr
@wacek901: to chyba, ze tak masz w umowie, ja jakies 2-3 late temu bralem hipoteke w ing, nadplacam kazdego miesiaca i za kazdym razem spada rata. Przy podpisywaniu powiedzieli mi, ze jesli chce skrocic okres kredytowania to aneks bedzie potrzebny za jakas mala oplate. Nie wierz tez do konca tym specjalistom z ing bo wydaje mi sie, ze oni lapia ludzi z ulicy za najnizsza. Jak mieli blad systemu i nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@wacek901: chyba sobie lepiej doczytaj umowę bo też mam kredyt w ING i każda nadpłata zmniejsza właśnie ratę bez zmiany okresu kredytowania. Ciężko zrozumieć z twojego opisu co tak naprawdę się stało bo wręcz brzmi jakby bank wydłużył okres kredytowania - ale to się wydaje niemożliwe.

Bez sensu też to pytanie czy można zmniejszyć ratę po nadpłacie bo taka operacja faktycznie wymaga aneksu (podobnie jak przywrócenie wysokości raty i skrócenie tym