Wpis z mikrobloga

Patrząc po kolegach to Inżynier Budowy, projektant instalacji elektrycznych, handlowiec. Ja osobiście jestem Automatykiem po elektrotechnice bo wysokie napięcia mnie nie zajaraly, wolę sterowanie napędami i budowa maszyn.
Na start to wielkie gówno, na utrzymaniu ruchu może 3k netto dostaniesz jak dobrze wypadniesz, w pracy bardziej biurowej to pewnie stanowisko asystenta projektanta to myślę 2500 netto. 3000 netto za asystenta kierownika na budowie. Innych kierunków rozwoju nie znam. Mam porównanie tylko u siebie sprzed 3 lat ale myślę że waha się to parę stów w dół lub w górę w zależności od firmy
@intires98: to trochę jest do wyboru. Najciężej zacząć bo nie za duże pieniądze i sporo trzeba się nauczyć. Zastanow się co chcesz robić. Automatyka przemysłowa to masz opcje: utrzymanie ruchu, projektant, tester, serwis, programista PLC. Poza tym jest jeszcze branża morska i energetyka. ;)
@intires98: wybrałem automatyke przemyslowa bo mnie to najbardziej interesuje. Możesz poznać jak działają różne rodzaju produkcję itp. poza tym wolę pracować przed kompem to projektuje głównie i bardzo rządko jeżdżę w delegację.
@intires98: a czemu staż? Normalnie dawaj na umowę o pracę i nic się nie boi. Najwyższej się zwolnisz lub Cię zwolnią. Rynek jest spory więc praca jest. Gorzej z wynagrodzeniem.