Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie irytuje jak p0lacka mentalność idę dzisiaj do lekarza po l4 z powodu grypy i już sie zaczyna
-"nie szkoda Ci brac l4?"
-"przeciez wtedy płacą tylko 80%"
-"jeszcze sie w jakaś kwarantanne wpakujesz"
-"kiero sie wkurzy że Cie nie będzie"
-"masz wszystkich gdzieś nie dbasz o siebie to teraz sami będziemy musieli robić"
-"ja tam nigdy chorobowego nie brałem mleko z czosntkiem i do roboty"

To tylko kilka perełek które usłyszałem od piątku, uwielbiam podejście p0laka a potem wielkie zdziwienie że januszexy wykorzystują...ale jak mają nie wykorzystywać jak januszexy stworzył pracownik a nie janusz
#pracbaza #medycyna #zdrowie #polakicebulaki #polakirobaki
  • 213
  • Odpowiedz
@dr_papieros: #!$%@? u mnie to samo xD „Ale sefie ja 15 lat na L4 nie byłam bo płacicie tylko 80%” albo „Jak ktoś idzie na L4 to powinien za ten miesiąc dostać gola wypłatę bez dodatków”. Hatfu. Ja czasem potrzebuje L4 i biorę zazwyczaj na 3-5 dni co kilka miesięcy bo zazwyczaj jak tego nie zrobię to mi się potem ciągnie przeziębienie miesiącami.
  • Odpowiedz
Nic mnie tak nie irytuje jak p0lacka mentalność idę dzisiaj do lekarza po l4 z powodu grypy i już sie zaczyna

@dr_papieros:
Realnie właśnie ta mentalnośc odpowiada w Polsce za 150 000 zgonów z powodu covida.
Wszystkich których znałem i mieli covida, tak długo chodzili z nim do pracy jak się dało. Dopiero jak siadało na płuca lub ich poskładało, dopiero szli na wolne.
I robiły to nawet przedszkolanki, cała kadra
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@smk666:

@dr_papieros:
Z kolei na B2B L4 właściwie nie istnieje (są jedynie jakieś grosze z ZUSu i to po miesiącu choroby) i co teki człowiek ma zrobić? No ale w opinii publicznej to hurr durr przebrzydły przedsiębiorca, #!$%@?ć mu nowym ładem niech płaci tyle samo składek i podatków co na etacie. Nikt nie pomyśli, że to jednak coś za coś.
@smk666: Przecież możesz sobie opłacić chorobowe w składce takiej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Ld93: Ale ZUS i tak nie płaci przez pierwszy miesiąc L4 a jednak takie nieobecności w zasadzie się nie zdarzają (oprócz wypadków czy ciąży). Branie tygodnia L4 na grypę czy inny szajs zawsze oznacza, że nie dostaniesz nic a do tego nie możesz nawet głupiej faktury wystawić. Była nawet sprawa, że ktoś na L4 otrzymał przelew za terminową fakturę i jakiś urzędas podważył mu zwolnienie bo przecież "pracował".
  • Odpowiedz
  • 28
@dr_papieros L4 rzecz święta. Własne zdrowie ponad wszytsko, a zwłaszcza ponad interesy januszexu. Sam biorę L4 gdy tylko potrzebuje i bez żadnych skrupułów czy januszex sobie poradzi bezemnie czy nie. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@dr_papieros ja ostatnio od starszej pracownicy usłyszałem że ona to już nie jedną chorobę w pracy przechorowała i zawsze bez l4 (wypowiedziane z dumą). Pracuje w aptece, gdzie teoretycznie powinno się szczególnie dbać o własne zdrowie, żeby nie zarażać dodatkowo pacjentów którzy mogą z różnymi dolegliwościami przychodzić po leki
  • Odpowiedz
XD biedni pracownicy na B2B, tak mi ich szkoda. Taka podjęli decyzję to niech się liczą z konsekwencjami. Nikt nie zabrania pracować na UOPie.


@CultedelaRaison:
Ale ja to jak najbardziej rozumiem. Nie rozumiem za to etatowców, którzy z jadem na pysku krzyczą aby na B2B #!$%@?ć wincy obciążeń. Dlaczego w tym kraju zawsze jest podejście "#!$%@? równo temu drugiemu" zamiast "odpuśćcie i mi"? Takie trochę "skoro ja żrę gówno to inni
  • Odpowiedz
@smk666 jak jesteś chory to nie przychodzisz do pracy, bo zarażasz. Jak jesteś na UOPie to dostajesz jako wypłatę mniejszy procent kosztów poniesionych przez pracodawcę niż na B2B, ale masz prawo do L4. NA b2b nie masz l4, za to masz większe zarobki.

Taki jest stan faktyczny. Gdzie jest krzyczenie o dowaleniu b2b większych obciążeń?
  • Odpowiedz
@smk666 temat jest o zarazkach i patogenach kolego


@CultedelaRaison: O cie uj xD

Przypomnijmy więc Twój cytat sprzed kilku minut 'na temat':

XD biedni pracownicy na B2B, tak mi ich szkoda. Taka podjęli decyzję to niech się liczą z konsekwencjami. Nikt nie zabrania pracować na UOPie.
  • Odpowiedz
@ATAT-2 I gdzie jest krzyk etatowców o #!$%@? obciążeń? Czy fiskalizmem jest domaganie się by chorzy nie zarażali?


@CultedelaRaison: Ależ nie o to chodzi. Jak kolega poruszył temat etatów czy B2B Ty odpisałeś od razu, że rozmawiamy o zarazkach i patogenach.

Jak rozumiem wyśmiewanie przedsiębiorców to rozmowa o zarazkach, tak?
  • Odpowiedz