Wpis z mikrobloga

Jak wychować syna na wzor simpa bez godności i rozumu człowieka?- teraz juz masz taką możliwość, feministki gardzą simpami i nawet tworzą książki jak upośledzić i wykastrować młodych mezczyzn.
" Marzysz, by twój syn był szczęśliwym, dobrym i wrażliwym człowiekiem? To poradnik właśnie dla ciebie. Mówimy córkom, że mogą być, kim chcą: astronautkami, liderkami, programistkami. Zachęcamy, by spełniały swoje marzenia i sięgały gwiazd. A co z naszymi synami? Ich świat jest wciąż ograniczony i pełen stereotypów, a do prawdziwej męskości prowadzi jedna, sztywno wytyczona droga. Wciąż słyszą, że chłopaki nie płaczą, nie wolno zachowywać się jak baba, trzeba być twardzielem, a kolor różowy nie jest męski. Odbiera się im prawo do bycia sobą. Aurlia Blanc daje podpowiedź, jak wychować chłopca, który: wie, że kobiety i mężczyźni są równi, potrafi zadbać o siebie, nie krzywdząc innych, potrafi kochać i nie boi się okazywać uczuć, jest empatyczny, ma odwagę stawać w obronie słabszych, rozumie, że nie znaczy nie, i szanuje wszystkich ludzi, będzie miał odwagę podążać własnymi ścieżkami. Sięgnij po ten poradnik i spraw, by twój syn zrozumiał, że dbanie o dom to nie pomoc, a jego własna sprawa, że urlop tacierzyński jest przywilejem, a nie obciążeniem. Hasło Nigdy nie będziesz szła sama będzie bliskie jego sercu, a swoje poczucie męskości oprze na sile charakteru, a nie muskułów."
#bekazlewactwa
#p0lka
#mikrokoksy
#rozowepaski
#niebieskiepaski
#logikaniebieskichpaskow
#logikarozowychpaskow
#przegryw
#redpill
Weronika1986 - Jak wychować syna na wzor simpa bez godności i rozumu człowieka?- tera...

źródło: comment_1632663170iFvo1GSmepeAgljcD8jwCR.jpg

Pobierz
  • 50
W punkt. Toksyczna męskość zabija dziś facetów.


@wykolejony: dużo więcej czynników zabija dziś facetów niż toksyczna męskość, i myślę że poprawna diagnoza by cię zaskoczyła. Mężczyźni potrzebują przede wszystkim być uczeni prawidłowej asertywności.

"Różowy to niemęski kolor" zabija facetów nieporównywalnie mniej, niż karmienie ich autodestrukcyjnymi teoriami o "odpuszczaniu głupszemu" i "ignorowaniu, to się znudzą". Feminizm jak doskonale wiesz nie ma najmniejszego interesu w specjalnej walce z tymi naukami (to przecież nie
Mówimy córkom, że mogą być, kim chcą: astronautkami, liderkami, programistkami. Zachęcamy, by spełniały swoje marzenia i sięgały gwiazd. A co z naszymi synami? Ich świat jest wciąż ograniczony i pełen stereotypów, a do prawdziwej męskości prowadzi jedna, sztywno wytyczona droga. Wciąż słyszą, że chłopaki nie płaczą, nie wolno zachowywać się jak baba, trzeba być twardzielem, a kolor różowy nie jest męski. Odbiera się im prawo do bycia sobą.


@Weronika1986:

Co w
oczywiście, bo wiąże się z tym mnóstwo pozytywnych kwestii


@wykolejony: wiąże się z tym także mnóstwo negatywnych kwestii, które wymieniłem a do których się nie odniosłeś. To żaden argument.

Wszyscy jedziemy na tym samym wózku i uważam że jakaś wojna między płciami jest bezsensowna.


I w związku z tym uważasz, że współczesny feminizm tę wojnę łagodzi lub jej unika? Na tym etapie to absolutnie oczywiste że nie piszesz poważnie.
niż karmienie ich autodestrukcyjnymi teoriami o "odpuszczaniu głupszemu"


@Wap30: To akurat świetna rada. Ludzie spędzają godziny w internecie na udowadnianiu trollom swoich racji.
Ja odpuszczam głupiemu od razu, gdy widzę że to nie osoba, która chce się czegoś dowiedzieć.
#!$%@?ąc już nawet od całego kontekstu bo szkoda słów. To zastanawia mnie dlaczego dalej w społeczeństwie wrażliwość jest pozytywną cechą.


@xloginlogin123: Pozwala łatwo żyć w społeczeństwie. Może masz w okolicy gościa który śmieci zostawia na korytarzu, parkuje na wyjeździe z osiedla "bo tylko na chwilę", a w letnie wieczory drze ryja na balkonie. Jest pozbawiony wrażliwości i uciążliwy. Z tymi wrażliwymi można się sprawnie dogadać.
To akurat świetna rada. Ludzie spędzają godziny w internecie na udowadnianiu trollom swoich racji.


@void1984: I uważasz, że te matki i nauczycielki o których piszę mają na myśli internetowych trolli? Myślę że doskonale wiesz o jakie sytuacje chodzi.

Brak umiejętności stawiania i pilnowania granic jest kluczowy w sytuacjach gdzie inni robią coś co dotyczy ciebie, w szczególności wyrządzają ci krzywdę. I nawet niezależnie od tego to fatalna rada - automatyczne kategoryzowanie
Myślę że doskonale wiesz o jakie sytuacje chodzi.


@Wap30: Ja wiem, ale nie wiem o jakich Ty myślisz.
Oczywiście chodzi o wszelkie dyskusje z głupimi, które nic nie dają. Internet czy nie. Oni marnują czas.

Brak umiejętności stawiania i pilnowania granic jest kluczowy w sytuacjach gdzie inni robią coś co dotyczy ciebie, w szczególności wyrządzają ci krzywdę

Dlatego ta rada jest taka trafna. Odpuszczasz sobie wszelkie dyskusje i wysyłasz go na
Dlatego ta rada jest taka trafna. Odpuszczasz sobie wszelkie dyskusje i wysyłasz go na drzewo.


@void1984: spoko, jak dla ciebie to podejście działa to zawsze jakaś wartość, tylko że dystans do bodźców wywołujących reakcje emocjonalne lepiej budować na zdrowsze sposoby niż klasyfikowanie innych jako głupszych, opisałem ten mechanizm wyżej.

da się tę poradę zrozumieć opacznie, ale trzeba być internetowym trollem


Nie trzeba, wystarczy rozumieć że umniejszanie innym w miejsce zdrowej konfrontacji
Mężczyźni tak samo potrzebują wiedzieć, że mogą być "astronautami, liderami, programistami" i to, że nie mają najmniejszego zobowiązania ustępować miejsca kobiecie przy tym samym poziomie kompetencji. Jesteś w stanie nadal uczciwie przyznać, że "Bycie feministą jest przejawem godności i rozumu człowieka"?

@Wap30 Feminizm nie pomija mężczyzn, ale nie jest też ruchem stworzonym dla ich emancypacji, ze względu na to, że mężczyźni nigdy nie byli podlegli, widzisz różnice? Z założenia i osobiście podpisałabym
Feminizm nie pomija mężczyzn, ale nie jest też ruchem stworzonym dla ich emancypacji


@Decentgirl: Oczywiście, właśnie i dlatego nie powinien się zajmować wychowywaniem mężczyzn. Nikt nie wymaga od feminizmu aby stawiał mężczyzn w centrum uwagi, ale dokładnie to jest potrzebne aby zrozumieć jak powinni być wychowywani dla ich maksymalnego dobra (i analogicznie - dziewczynki zasługują na bycie w centrum dla instytucji/ruchów które za swoją odpowiedzialność biorą ich wychowanie z ich maksymalnym
@Wap30 Jak już zacząłeś ze mną dyskusje to mógłbyś nie wyrywać moich wypowiedzi z kontekstu? Proszę Cię głównie ze względu na to, że nie chcę cały czas korygować założeń wyciągniętych na podstawie urwanych fragmentów.

Feminizm nie pomija mężczyzn, ale nie jest też ruchem stworzonym dla ich emancypacji, ze względu na to, że mężczyźni nigdy nie byli podlegli, widzisz różnice?

To jest pełne zdanie, więc oczywiście, że mam na myśli podległość ze względu
Jak już zacząłeś ze mną dyskusje to mógłbyś nie wyrywać moich wypowiedzi z kontekstu?


@Decentgirl: biorąc pod uwagę, że nie wskazałaś skutecznie żadnego przypadku gdzie to by miało jakiekolwiek znamiona manipulacji, zmarnowałaś po prostu dwa zdania na fałszywy zarzut. Cytuję tak by nie dublować nadmiernej treści która jest kilka pikseli wyżej, tylko żebyś Ty wiedziała do czego się mniej więcej odnoszę. Taka manipulacja w formie otwartej dyskusji byłaby kompletnie bezsensowna, to