Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu na parkingu przy centrum handlowym narysowali znaki tylko na drodze i przy stłuczkach policja orzekała, że znaki poziome nie mają mocy prawnej i musi przy nich stać też pionowy (na bocznych uliczkach narysowali znaki ustąpienia przestępstwa, a finalnie przez to że nie było pionowych ten z prawej na tej "podporządkowanej" miał pierwszeństwo). Ma to jakiś sens bo np. w zimę jak jest śnieg znaków poziomych może być nie widać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier:
A co, wszyscy kierowcy mają obowiązek znać całe rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych
oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, bo to z niego pochodzi informacja o uzupełnianiu?
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: ja znam (znałem chociażby przepis o "pierwszeństwie" pieszego przed przejściem dla pieszych zanim został niedawno wpisany do ustawy o czym większość kierowców nie miała pojęcia), za innych nie odpowiadam. Czy uczą to nie wiem, prawko robiłem 17 lat temu, ale skądś tę wiedzę mam.

P.S. Wszystkiego na kursie i egzaminie i tak cię nie nauczą, nawet z PoRD, a mimo tego i tak musisz te przepisy znać. Witamy w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier:

: ja znam (znałem chociażby przepis o "pierwszeństwie" pieszego przed przejściem dla pieszych zanim został niedawno wpisany do ustawy o czym większość kierowców nie miała pojęcia),


Halo, mylisz akty prawne. Piszesz o ustawie o ruchu drogowym. Tam nie ma nic o tym, że znaki poziome są uzupełnieniem
  • Odpowiedz
Halo, mylisz akty prawne. Piszesz o ustawie o ruchu drogowym. Tam nie ma nic o tym, że znaki poziome są uzupełnieniem pionowych


@janekplaskacz: nie mylę, piszę o rozporządzeniu. I jest rozporządzeniu w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych i tyczy się określonych znaków. § 2. ust. 6.

Następnym aktem prawnym, który musi znać kierowca jest rozporządzenie w sprawie znaków drogowych. Tam też nie ma nic o tym, że znaki poziome są uzupełnieniem pionowych. Jest za to wskazana cała kategoria znaków uzupełniających. Znaki poziome nie są tam wymienione jako
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: a mógłbyś czytać dokładniej to co ja piszę przed odpowiedzią?

a znam (znałem chociażby przepis o "pierwszeństwie" pieszego przed przejściem dla pieszych zanim został niedawno wpisany do ustawy o czym większość kierowców nie miała pojęcia)


"I tam nie ma nic o tym, że znaki poziome są uzupełnieniem pionowych. Z wyjątkiem znaków odzwierciedlających znaki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: czekaj, ty sobie wymyśliłeś słówko i oczekujesz, że takie samo będzie w przepisach? XD

Określone znaki poziome są uzupełnieniem znaków pionowych o czym piszę od początku. W przypadku braku znaku pionowego sam znak poziomy nie obowiązuje (przykład wyżej).

Przypomnę twoje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: może najpierw ty zacznij czytać bo coraz bardziej się ośmieszasz. :D

Czy ja coś pisałem o znakach odzwierciedlających? To twoje słowa. To ty pisałeś o tym, że rozporządzenie nic nie mówi o znakach uzupełniających. XD

Więc srsly, skoncz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier:
Pisałeś o art 2 ust 6. Weź to przeczytaj, ok?
@janekplaskacz:

Ja go czytałem, ja go znam (w przeciwieństwie do ciebie, który myślał, że rozporządzenia kierowcy nie muszą znać XD). Teraz czas na ciebie. Ale ze zrozumieniem pls. Wtedy może ogarniesz o co chodzi z odzwierciedleniem i uzupełnieniem.

Jak tego nie zrobisz to nie pisz do mnie.
  • Odpowiedz