Wpis z mikrobloga

@Protectorx: Bo takiego nie ma.
@chopak: W artykule 5 pord jest tylko hierarchia: osoba kierująca ruchem>światła>znaki drogowe.
Nie ma nic na temat znaków pionowych i poziomych

Art. 5. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób
@Mekki: Faktycznie. Jak dobrze jest się pomylić i dostać bardzo dobre objaśnienie, żeby nie powtarzać głupot na przyszłość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W dodatku do hierarchizacji jeszcze dochodzą znaki poziome żółte - tymczasowe - które trzeba uznawać, gdy wskazują zmianę w organizacji ruchu względem "białych", chociaż to raczej offtop, a nie rozwiązanie problemu.

Pewnie jedyne, co można by było zrobić to chyba zgłosić ten przypadek w celu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AvantaR: @stefan_pmp: tam jest jeszcze jeden kwiatek, ostatnio jak byłem to jadąc od terminala C w kierunku A jest nakaz jazdy na wprost i w prawo, a na wprost jest zakaz wjazdu. I bądź tu mądry.
@Mekki: Faktycznie. Jak dobrze jest się pomylić i dostać bardzo dobre objaśnienie, żeby nie powtarzać głupot na przyszłość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@chopak: nawet jak nie wiesz, który znak jest ważniejszy to przy skręcie prawo powinien być kolejny znak z zakazem wjazdu
Jeśli jest burdel w znakach to trzeba się stosować do znaków pionowych.


@Krupier: nic takiego tam nie jest napisane, nawet nie przeczytałeś tego co podlinkowałeś, bo wiedziałbyś, że tam jest napisane tak samo jak napisał @Mekki xD

Jest tylko dodane, że zwykle poziomie uzupełniają pionowe, ale nie jest to reguła :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier:

ale znaki poziome są tylko uzupełnieniem znaków pionowych


W rozporządzeniu dla projektantów a nie w przepisach ruchu drogowego.

Żeby było śmieszniej w przypadku znaków wyznaczających pasy to znaki pionowe w przepisach ruchu są określone jako uzupełniające.
W rozporządzeniu dla projektantów a nie w przepisach ruchu drogowego.


@janekplaskacz: Jakiś czas temu na parkingu przy centrum handlowym narysowali znaki tylko na drodze i przy stłuczkach policja orzekała, że znaki poziome nie mają mocy prawnej i musi przy nich stać też pionowy (na bocznych uliczkach narysowali znaki ustąpienia przestępstwa, a finalnie przez to że nie było pionowych ten z prawej na tej "podporządkowanej" miał pierwszeństwo). Ma to jakiś sens bo
nic takiego tam nie jest napisane, nawet nie przeczytałeś tego co podlinkowałeś, bo wiedziałbyś, że tam jest napisane tak samo jak napisał


@aseeon_: nic nie poradzę na twój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. iksde

Jest tylko dodane, że zwykle poziomie uzupełniają pionowe, ale nie jest to reguła :D


@aseeon_: no dokładnie, uzupełniają. Tak jak na zdjęciu. I jeśli się wzajemnie wykluczają to musisz stosować się do znaków pionowych.

Chyba byś
Jakiś czas temu na parkingu przy centrum handlowym narysowali znaki tylko na drodze i przy stłuczkach policja orzekała, że znaki poziome nie mają mocy prawnej i musi przy nich stać też pionowy (na bocznych uliczkach narysowali znaki ustąpienia przestępstwa, a finalnie przez to że nie było pionowych ten z prawej na tej "podporządkowanej" miał pierwszeństwo). Ma to jakiś sens bo np. w zimę jak jest śnieg znaków poziomych może być nie widać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier:
A co, wszyscy kierowcy mają obowiązek znać całe rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych
oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, bo to z niego pochodzi informacja o uzupełnianiu?
@janekplaskacz: ja znam (znałem chociażby przepis o "pierwszeństwie" pieszego przed przejściem dla pieszych zanim został niedawno wpisany do ustawy o czym większość kierowców nie miała pojęcia), za innych nie odpowiadam. Czy uczą to nie wiem, prawko robiłem 17 lat temu, ale skądś tę wiedzę mam.

P.S. Wszystkiego na kursie i egzaminie i tak cię nie nauczą, nawet z PoRD, a mimo tego i tak musisz te przepisy znać. Witamy w życiu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier:

: ja znam (znałem chociażby przepis o "pierwszeństwie" pieszego przed przejściem dla pieszych zanim został niedawno wpisany do ustawy o czym większość kierowców nie miała pojęcia),


Halo, mylisz akty prawne. Piszesz o ustawie o ruchu drogowym. Tam nie ma nic o tym, że znaki poziome są uzupełnieniem pionowych.

Następnym aktem prawnym, który musi znać kierowca jest rozporządzenie w sprawie znaków drogowych. Tam też nie ma nic o tym, że znaki
Halo, mylisz akty prawne. Piszesz o ustawie o ruchu drogowym. Tam nie ma nic o tym, że znaki poziome są uzupełnieniem pionowych


@janekplaskacz: nie mylę, piszę o rozporządzeniu. I jest rozporządzeniu w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych i tyczy się określonych znaków. § 2. ust. 6.

Następnym aktem prawnym, który musi znać kierowca jest rozporządzenie w sprawie znaków
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier:

nie mylę


Mylisz, bo piszesz o pierwszeństwie pieszych, które jest zapisane w ustawie.

rozporządzeniu w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych i tyczy się określonych znaków. § 2. ust. 6.


I tam nie ma nic o tym, że znaki poziome są uzupełnieniem pionowych. Z wyjątkiem znaków odzwierciedlających znaki pionowe.

Jeżeli uważasz inaczej to poproszę o cytat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: a mógłbyś czytać dokładniej to co ja piszę przed odpowiedzią?

a znam (znałem chociażby przepis o "pierwszeństwie" pieszego przed przejściem dla pieszych zanim został niedawno wpisany do ustawy o czym większość kierowców nie miała pojęcia)


"I tam nie ma nic o tym, że znaki poziome są uzupełnieniem pionowych. Z wyjątkiem znaków odzwierciedlających znaki pionowe."

XD

Nie no, wcale.

"Jeżeli uważasz inaczej to poproszę o cytat."

Podałem. Powtórzę: "mógłbyś czytać dokładniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: czekaj, ty sobie wymyśliłeś słówko i oczekujesz, że takie samo będzie w przepisach? XD

Określone znaki poziome są uzupełnieniem znaków pionowych o czym piszę od początku. W przypadku braku znaku pionowego sam znak poziomy nie obowiązuje (przykład wyżej).

Przypomnę twoje słowa:

"Tam nie ma nic o tym, że znaki poziome są uzupełnieniem pionowych"

XD

Moze juz skoncz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: może najpierw ty zacznij czytać bo coraz bardziej się ośmieszasz. :D

Czy ja coś pisałem o znakach odzwierciedlających? To twoje słowa. To ty pisałeś o tym, że rozporządzenie nic nie mówi o znakach uzupełniających. XD

Więc srsly, skoncz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier:
Pisałeś o art 2 ust 6. Weź to przeczytaj, ok?
@janekplaskacz:

Ja go czytałem, ja go znam (w przeciwieństwie do ciebie, który myślał, że rozporządzenia kierowcy nie muszą znać XD). Teraz czas na ciebie. Ale ze zrozumieniem pls. Wtedy może ogarniesz o co chodzi z odzwierciedleniem i uzupełnieniem.

Jak tego nie zrobisz to nie pisz do mnie.
@Krupier:

Ja go czytałem, ja go znam (w przeciwieństwie do ciebie, który myślał, że rozporządzenia kierowcy nie muszą znać XD).


Coś słabo ci idzie czytanie, wklejam cytat wraz z objaśnieniem dla tych mniej kumatych.

który myślał, że rozporządzenia kierowcy nie muszą znać


Jezu, ty naprawdę nie potrafisz czytać. Znowu pomyliłeś rozporządzenia. Wyjaśniam raz jeszcze:

"Następnym aktem prawnym, który MUSI znać kierowca jest rozporządzenie w sprawie znaków drogowych. Tam też nie
źródło: comment_1632572875NSgcwkTUdpqnygzGSrE9rT.jpg
@Krupier: Nie wiem gdzie się zgubiłeś w mojej wypowiedzi, ale w sumie nie świadczy to o tobie za dobrze. Dalej wklejaj linki bez czytania ich ze zrozumieniem, a później wypieraj jak ci ludzie tłumaczą, że nawet nie stoisz koło racji xD

Zresztą @janekplaskacz już ładnie wyjaśnił, że absolutnie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Także pozdrawiam serdecznie, i nie trać nadziei - kiedyś może opanujesz tę trudną sztukę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: widzę różnicę.

I rozporządzenie w sprawie znaków jednoznacznie określa, które znaki poziome i na jakiej zasadzie są uzupełnieniem znaków pionowych. Wytłumaczyłem ci to na przykładzie znaku ustąp pierwszeństwa i trójkątów na jezdni.

Prosciej nie potrafię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aseeon_: ja wszystko doskonale rozumiem, ale wam to przychodzi z oporem. Cóż, nic na to nie poradzę. Ważne byście tych bredni nie powtarzali dalej publicznie bo jeszcze ktoś gotowy w to uwierzyć.

Warto też byście rozważyli jakiś kurs doszkalający czy coś.
@Krupier:

widzę różnicę.


To nie pisz już więcej:

w przeciwieństwie do ciebie, który myślał, że rozporządzenia kierowcy nie muszą znać XD

bo pisałem o tym w sprawie warunków technicznych, a ty je #!$%@?łeś.

I rozporządzenie w sprawie znaków jednoznacznie określa, które znaki poziome i na jakiej zasadzie są uzupełnieniem znaków pionowych.


Poproszę cytat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: wg mnie tego nie ma? Przecież ja od początku pisze, że pomimo tego, iż jako takiego priorytetu znaków pionowych nad poziomymi nie ma to w pewnych sytuacjach znaki poziome traktuje się jedynie jako uzupełnienie pionowych i jeśli pionowego znaku nie ma (co jest częste na parkingach marketowych) to sam poziomy nic nie znaczy bo nie może istnieć samodzielnie.