Wpis z mikrobloga

List napisany przez opetana zakonnice siostre Marie Crocifissa Della Concezione ponad 300 lat temu. Dopiero w 2017 r przy uzyciu specjalnego dekodujacego programu, udało sie zbadac tresc tego listu, ktory przed wiekami uchodzil za satanistyczny. Calosc stanowi amalgamat jezykow: greki, arabskiego i laciny. Siostra Maria wykazywala ponadprzecietna znajomosc tych jezykow. W liscie skladajacym sie z 14 wersow, pisze o tym, ze Lucyfer smieje sie z ludzi ktorzy wierza w Boga. Neguje ideę trojcy swietej jak rowniez samo istnienie koncepcji Boga #creepy #ciekawostki #religia #bekazkatoli
teflonzpatelnimismakuje - List napisany przez opetana zakonnice siostre Marie Crocifi...

źródło: comment_1632453762ztItAZE0DGQYxj9cN0jUP1.jpg

Pobierz
  • 78
nie chce mi się szukać ale urszulanki to chyba od Urszuli Leduchowskiej więc nie istniały w tym czasie


@prezes_internetu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Urszula_z_Kolonii masz, poszukałem za ciebie.
Niestety coraz więcej jest takich wpisów - nie chce mi się szukać, ale wydaje mi się, że...
potem wychodzą takie kwiatki, że ktoś piszę, że według Biblii Ziemia ma 6000 lat i dostaje plusy, albo, że Kościół zabrania ruchać się od tyłu i też dostaje plusy, a
@majcher_krk: Też się nad tym zastanawiałem i po jakimś czasie doszedłem do logicznego wniosku.

Skoro istnieje niebo, w którym Bóg rządzi, to musi być też miejsce, gdzie zesłał szatana i inne złe duchy.

I skoro część ludzi do nieba nie idzie, to idzie w miejsce, gdzie są te złe duchy. To miejsce nie było na początku piekłem. Stało się nim dzięki szatanowi. Jako byt silniejszy może zrobić z duszą co chce.
Przede wszystkim to ludzie niewierzący generalnie mają w dupie czy to są precyzyjne zarzuty czy może nieprawdziwe.


@Elaviart: ja to rozumiem, tylko powielanie nieprawdziwych zarzutów prowadzi do ich eskalacji wśród głupiego społeczeństwa nieczytającego nic poza nagłówkami.
Diabły z Loudun


@teflon_z_patelni_mi_smakuje: @Jin:

A ja jeszcze dodam, że na kanwie tej sprawy powstały dwa filmy, które wryły się mocno w historię kina:
- Matka Joanna od Aniołów (1961), reż. Jerzy Kawalerowicz, fabuła została upolszczona na podstawie książki Jerzego Iwaszkiewicza;

- Diabły (1971), reż. Ken Russell. Tu już historia z bohaterami z Loudun. Film był bardzo kontrowersyjny (w sumie wciąż jest) i w obiegu w USA była wersja okrojona.
@galicjanin: Nie wiem, tego nie znalazłam już. Diabły były na cenzurze w kilku krajach, w UK dostały najcięższą kategorię.

Nie ma co gadać, zapewne największym problemem cenzorów była scena, gdy zakonnica masturbuje się kością spalonego mężczyzny, oraz scena gdy siostry okazują swoje żądze uprawiając seks z figurą Jezusa.

W każdym razie polecam oba filmy.
@teflon_z_patelni_mi_smakuje:

Tematyka listu faktycznie była obrazoburcza, jednak Daniele Abate twierdzi, że treść raczej wskazuje na kłopoty ze zdrowiem psychicznym siostry.


,,Podczas tłumaczenia nie mogliśmy zapomnieć o profilu psychologicznym autora. Sprawdziliśmy dokładnie, kim była Maria Crocifissa i okazało się, że najprawdopodobniej cierpiała na schizofrenię."