Wpis z mikrobloga

List napisany przez opetana zakonnice siostre Marie Crocifissa Della Concezione ponad 300 lat temu. Dopiero w 2017 r przy uzyciu specjalnego dekodujacego programu, udało sie zbadac tresc tego listu, ktory przed wiekami uchodzil za satanistyczny. Calosc stanowi amalgamat jezykow: greki, arabskiego i laciny. Siostra Maria wykazywala ponadprzecietna znajomosc tych jezykow. W liscie skladajacym sie z 14 wersow, pisze o tym, ze Lucyfer smieje sie z ludzi ktorzy wierza w Boga. Neguje ideę trojcy swietej jak rowniez samo istnienie koncepcji Boga #creepy #ciekawostki #religia #bekazkatoli
teflonzpatelnimismakuje - List napisany przez opetana zakonnice siostre Marie Crocifi...

źródło: comment_1632453762ztItAZE0DGQYxj9cN0jUP1.jpg

Pobierz
  • 78
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: widzę, że dodajesz tę ciekawostkę któryś już raz, to dodawaj też tłumaczenie, bo jest super zabawne : ) He will go whoring three days long xDD

We, the influential Lucifer, the young Satan, Beelzebub, Leviathan, Elimi,
and Astaroth, together with others, have today accepted the covenant pact
of Urbain Grandier, who is ours. And him do we promise
the love of women, the flower of virgins, the respect of monarchs,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: zawsze mnie to zastanawiało, kiedy ludzie zaczęli wierzyć w piekło. W biblii nie ma o nim ani słowa, dopiero Dante Alighieri zobrazował to miejsce jako królestwo w którym rządzi upadły, zbuntowany anioł a ludzie doznają wiecznego cierpienia. Ale tak czy inaczej - ile czasu musiało minąć, żeby ludzie w to uwierzyli?


@majcher_krk: już nawet w Wikipedii są cytaty z Biblii, słowa Jezusa, że potępieni i słudzy szatana będą wrzuceni
@bn1776: Dante to akurat dosc niesprawiedliwie usystematyzowal niektorych wielkich owczesnego swiata, spychajac ich na najnizsze kregi piekielnego bezholowia.
Na przyklad Brunetto Latiniego- swojego mistrza. Jeden z nauczycieli i osob bardzo bliskich sercu Dantego. Dante podobno wrecz kochal swego ,,mistrza'' za zycia. Nie wiadomo do konca dlaczego w swoim utworze Dante ,,stracil'' swego mistrza do trzeciego jaru ognistego, umieszczonego w 7 Kregu piekielnym, zrownujac go z sodomitami i cudzoloznikami, skazujac go na
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Bardzo ciekawa dyskusja, proszę o więcej takich tematów, zajmujesz się niezwykle ciekawymi rzeczami i myślę, że mógłbyś nam pokazać wiele ciekawostek o co bardzo proszę.
Wracając do Lucyfera - gdzieś kiedyś czytalam, że niektórzy badacze Pisma Św. zastanawiają się nad tym czy Lucyfer to nie to samo co Jezus, sama nazwa Lucyfer pochodzi od światła, łac. Luce = światło, czyli człowiek niosący światło, Prometeusz.
@OstatnieKuszenie: dziekuje, miło slyszec. Mieszkajac za granica zajmowalem sie kolekcjonowaniem okultystycznych traktatow i starodrukow o czarownicach. Temat polowan na czarownice to mój konik ale generlanie puszczam oczko do pradawnych dziejów zwiazanych z historia, architektura i religia. Sam nie jestem wierzacy ale bardzo mnie fascynuje religia a zwlaszcza dzieje sekt wczesno-chrzescijanskich oparte na dualizmie. Setianie i Kainici w szczegolnosci, szkoda ze tak malo o nich wiemy. Noi pozniejsi katarzy oczywiscie.. Lucyfer to
@OstatnieKuszenie: Sa rozne debaty o tym czy Lucyfer byl od poczatku zły. Noi chyba nie byl zły od poczatku. U Miltona Lucyfer powiedzial, ze lepiej byc wladca w piekle niz sluga w niebiosach.I jakos sie nie dziwie, bo ile mozna życ przepelnionym wieczna chwała i orgastycznym uwielbieniem dla Boga w towarzystwie Wojtyły i tych innych świetych ziemskich. Jabym nie chciał :D.Lucyfer jest barwna postacia ze wzgledu na swoja buntownicza nature, tragizm
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Chcę jeszcze zapytać o jedną rzecz. Słynne przedstawienie wizerunku Baphometa, gdy siedzi że skrzyżowanymi nogami, że skrzydłami na plecach i rogami na głowie, a po jego lewej stronie znajduje się półksiężyc. Chodzi mi o ułożenie jego rąk - jego prawa ręka podniesiona jest do góry, 2 palce ugięte. Takie samo ułożenie prawej ręki znajduje się na bardzo wielu wizerunkach Jezusa i to na najwcześniejszych z nich. Jakie znaczenie ma ten
@OstatnieKuszenie: Juz pisze, jak sobie pogrzebiesz w symbolice to znajdziesz, ze gest mówi: ,,jak na gorze tak i na dole'' ale tylko w odniesieniu do gestu Bafometa(tego wizerunku stworzonego przez Eliphasa Leviego). U Jezusa tylko prawa dlon pokazuje ,,góre'' lewa zwykle na piersi w tym samym momencie. W modlitwie mowi sie, jako w niebie tak i na ziemi.W przypadku gestu bafometa chodzi o harmonie meidzy milosierdziem i sprawiedliwoscia. W starodawnym grimoiru
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Dobrze, ale jak mam to rozumieć? Czy chodzi o to, że KK wymyśla dla owieczek bajkę o niebie i piekle a tym wtajemniczonym pokazuje za pomocą obrazów, że to co na górze to i na dole, prawo wibracji, że wszystko jest iluzją, energią?
Czy takie symbole na obrazach to przekaz dla tych, którzy wiedzą i którzy mają prawo wiedziec, że oficjalna gadanina to jedna wielka ściema?
@OstatnieKuszenie: wiesz nie zajmuje sie zbytnio ikonografia i symbolika, takie najbardziej oczywiste emblematy sa dla mnie w miare jasne i na swoj sposob zrozumiale. W przypadku Bafometa, chodzi zapewne o jakas idealna harmonie, konkurencje dla podobnego ukladu po stronie dobra. Bafomet jest ucielesnieniem zła, hedonizmu, jest straszny ale wykonuje gest który moze byc odczytany w sposob zgola inny tj. kuszacy, zachecajacy, zapraszajacy, dajacy jakas mozliwosc.
Dla mnie slowa ,,Niebo, pieklo sa