Wpis z mikrobloga

List napisany przez opetana zakonnice siostre Marie Crocifissa Della Concezione ponad 300 lat temu. Dopiero w 2017 r przy uzyciu specjalnego dekodujacego programu, udało sie zbadac tresc tego listu, ktory przed wiekami uchodzil za satanistyczny. Calosc stanowi amalgamat jezykow: greki, arabskiego i laciny. Siostra Maria wykazywala ponadprzecietna znajomosc tych jezykow. W liscie skladajacym sie z 14 wersow, pisze o tym, ze Lucyfer smieje sie z ludzi ktorzy wierza w Boga. Neguje ideę trojcy swietej jak rowniez samo istnienie koncepcji Boga #creepy #ciekawostki #religia #bekazkatoli
teflonzpatelnimismakuje - List napisany przez opetana zakonnice siostre Marie Crocifi...

źródło: comment_1632453762ztItAZE0DGQYxj9cN0jUP1.jpg

Pobierz
  • 78
@GhorgorBej Naszła mnie taka myśl. A jeśli nasz świat to jakiś rodzaj piekła a może i czyściec zarazem i dusze dostają przez wcześniejsze złe czyny jakieś niezbyt fajne miejsce do życia jak i samo kiepskie życie? Reinkarnacja miała by tu też zastosowanie. Jesteś lepszym człowiekiem to dostajesz następne lepsze życie (czyściec) a potem miejsce w niebie. A jak jesteś zły i masz ciężkie winy na swoim koncie to jesteś skazany na wieczne
zawsze mnie to zastanawiało, kiedy ludzie zaczęli wierzyć w piekło.


@majcher_krk: Z tego, co pamiętam, wymyślili to "ojcowie Kościoła", ale dopiero jakoś w IV wieku chrześcijaństwa, żeby przyciągnąć ludzi do swojej mało popularnej sekty za pomocą strachu. Strategia okazała się na tyle skuteczna, że sekta (za którą wtedy powszechnie uważano chrześcijan) bardzo szybko zaczęła się rozrastać i wkrótce stała się dominującą religią.
Czytałam ze dwadzieścia lat temu bardzo obszerną książkę na
@altruistyczny: troche zbyt doslownie do tego podchodzicie, zakladacie, ze nieistnienie absolutu wyklucza istnienie anty-absolutu. Ze zło nie moze istniec bez dobra, ze przeciwienstwa sa ze soba sprzegniete. Tylko jesli trzymac sie juz abstrakcyjnego podejscia do sprawy, to miejmy na uwadze, ze mowa o Lucyferze, poteznej postaci w demonologii, ktora swoim blaskiem nieco tylko ustepowala Bogu. Lucyfer musialbyc silny skoro poddal pod watpliwosc pozycje Boga. W interesie jest negacja pewnych ludzkich przeswiadczen.
stad mozna natrafic na koncepcje, ze Lucyfer i Bog to jedna i ta sama postac.


@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Bardzo mi się podoba ta koncepcja bo od dawna tak uważam, tak sobie wydumałem. Te uosobienia to tylko uproszczenie jakiejś wyidealizowanej postaci, która została tak a nie inaczej wyidealizowana bo tak było prościej prostemu ludowi pojąć ów koncept. Czy to postać realna czy nie to nawet nie jest tak ważne, co po prostu skłonność ludzi
@Bushi13 fajnie to brzmi z twojego punktu widzenia, ale nie juz tak fajnie dla np. dziecka gwałconego i zabitego. No i co? Ktoś raz popełnił w życiu błąd i tak juz będzie reinkarnowal się w nieskończoność w potepieniu i cierpiał katusze? Ok, ale kiedy dokładnie byłem tym złym, kiedy to popełniłem te złe czyny i czy ktoś mi przedstawil zasady?
@uczalka: Pismo Święte znam dosyć obszernie ( ͡° ͜ʖ ͡°). I z niego wynika, że piekło istnieje, choć nie wprost, z bardzo prostej przyczyny. Istnieje strefa zasad Boga i strefa, gdzie został wygnany szatan. Każdy człowiek, który nie stosował się do zasad dekalogu oraz nie podążał za Chrystusem, trafia poza niebo, a więc poddaje się pod działanie szatana.

Zresztą nie wiesz o jakim niebie myślę, ja piszę
@xaliemorph: @GhorgorBej: fajna dyskusja chlopaki. Ciekawy glos. Pamietajmy ze lucyfer byl piekna istota przejawiajaca ambicje wladania wlasnym krolestwem. Bog stworzyl aniola w taki sposob aby ten byl mu bezwzglednie posluszny, mial wolna wole ale zeby w swym myslotworczym ukladzie nie byl zdolny do buntu. Pomyslmy przez chwile co musialo sie stac, ze potezny Lucyfer wtstapil przeciwko najwyzszemu, z automatu usuwajac sie poza nawias krolestwa niebieskiego. Juz na poziomie mysli, dokonal
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Z tego co kojarzę, to powodem do buntu było stworzenie człowieka(i poddanie mu świata), który się jawił jako koncept niedoskonały, słaby i grzeszny. Skutkiem tego było kuszenie Ewy(hebr. kobieta) i wygnanie z raju.

Co do posłuszeństwa, które zawsze wydaje się ludziom sprzeczne z ideą wolności. W odpowiednio zarządzanej firmie/państwie/ grupie ludzi, aż chce się pracować i pełnić ważną funkcję. I myślę że podobnie jest w niebie ( ͡° ͜
Bog stworzyl aniola w taki sposob aby ten byl mu bezwzglednie posluszny, mial wolna wole ale zeby w swym myslotworczym ukladzie nie byl zdolny do buntu.


@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Dla mnie sama ta koncepcja jest bliższa temu szatańskiemu odcieniu owej boskiej istoty najwyższej aniżeli dobrotliwemu Bogu z brodą ;-)
@GhorgorBej: To, ze Lucyfer byl kiedys dobry a potem dopuscil sie grzechu pychy i
nieposluszenstwa o tym wiemy od proroka Ezechiela. Malo tego, demonologia kabalistyczna dodaje, ze doradca Lucyfera w trakcie bunt byl inny aniol o imieniu Zafan, ktory postulowal o
spalenie nieba podczas buntu. Obaj zostali straceni do piekiel z tym,
ze Lucyfer zajal miejsce krola natomiast Zafan, dmucha pod kotly aby
ogien pod nimi nie wygasl, taki troche Syzyf.
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Znaczy mi chodzi o funkcję jaką miał mieć przypisaną, przeciw której się zbuntował.

Niestety nie czuję się jako równorzędny partner do dyskusji, bo nie miałem zajęć z demonologii, ani angelologii. Czytałem trochę utworów mistycznych i PŚ. Słyszałem, że Tomasz z Akwinu pisał coś na te tematy, ale nie mam wiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Natomiast o ile co do kabalistów, to jeśli coś czytam to z