Wpis z mikrobloga

Tak się zapytam w sumie co się dzieje z tym car4vip xD Czy ktoś do jakiś wniosków doszedł? Tak się zastanawiam, bo ten wątek z jednej strony śmieszy, a z drugiej zadaję sobie pytania jak

W skrócie jak ktoś nie wie: Wypożyczalnia luksusowych aut dorabia sobie sprzedając sklep Apple po okazyjnych cenach i robi tak od lat wielu, jedyny mankament że się czeka długo.

Ja tam jestem fanem pingwina, ale tak czytałem tyle o tym wątku i ludzie oskarżają o scam, ale w sumie też nie ma się do czego przyczepić xD A promocyjne ceny są mega promocyjne. Może typ pracuje w chińskiej fabryce i wynosi po jednej części, w domu lutuje i sprzedaje, bo nie wiem XD Do jakiś wniosków mirki doszły?

#apple #ios #iphone #ipad #macbook
  • 25
  • Odpowiedz
@Niespodziewany_Spowiednik: Nic nie znalazłem, ale zarazem te ceny są drastycznie tanie.
Ja nie chcę by ktoś tu ryzykował, ale sam się w głowę zachodzę. Gdyby firma była na rynku rok, to można uznać, że to scam. Ale 5 lat?

To jest taki mem właśnie appleowy na wykopie, że ludzie kupują sprzęt od handlarza samochodami XD

Może to testo, podnosi standard życia Polaków xD
  • Odpowiedz
@fervi: Ja też nie wiem jak to działa, ale mam od nich 2x MacBooki i wszystko doszło i działa jak nowe od apple, dokupywałem nawet Apple Care, raz oddawałem do serwisu i z niczym nie miałem problemu ¯\_(ツ)_/¯ Allegro nic nie usuwa tych aukcji, kontakt ze sprzedającym jest bdb, ja musiałem czekać raz 3 i drugim razem 4 miesiące, więc nawet jak coś to bym starał się o ochronę kupującego z
  • Odpowiedz
@fervi: a jaka jest roznica w cenie?
Tak tylko gdybam: czy tu nie chodzi o to ze sprzet jest kupowany w stanach z zerowym vatem, a potem raz na jakis czas organizowany jest "przerzut" do Polski? Swego czasu w ten sposob sprowadzane byly chinskie telefony, tez sporo taniej niz w polskich sklepach.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: towar właśnie nie jest jakiś sprowadzany w USA, jest normalnie z fabryki przeznaczony na polski rynek tak jakbyś normalnie w media markt kupił czy innej biedronce. Jak dla mnie to gość po prostu potrzebuje kasy na pół roku na jakieś inwestycje z wysoką stopą zwrotu. Gorzej jak się kiedyś posypią te inwestycje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nic nie znalazłem, ale zarazem te ceny są drastycznie tanie.


@fervi: np. aktualny MacBook Air za 3599zł to nie jest jakiś kosmos, bo występuje regularnie w promocjach za 4000-4400zł więc tu nie ma dużej różnicy. Ale jak był Pro na M1 za 3025zł to była niezła abstrakcja ( ͡° ͜ʖ ͡°) choć to jakieś chyba promocje promowane i dofinansowywane przez Allegro.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Musisz patrzyć ręcznie, ale dam przykład aktualny, dla tego małego "TVBoksa" :P
Apple Mac Mini M1/16GB/256GB SSD
U niego: 3300zł
Allegro u innych: 4450zł

I tak na wszystkim. Niektóre rzeczy miały przebitkę 50%
  • Odpowiedz
@fervi: Ja sam chciałem kiedyś kupić u nich laptopa, niestety ale wystawili 2 tygodnie po tym, jak już kupiłem w tej samej cenie używanego na gwarancji + za długi dla mnie czas dostawy (ale jakbym kupił w Czerwcu to bym miał dostawę we wrześniu to byłoby okej - nie pomyślałem). Jednak jak poprzednicy napisali - gdyby dali teraz iphony w interesującej cenie to bym kupił ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@fervi: coś musi być w którymś miejscu nie tak, chyba że koleś jest jakimś mega empatycznym altruistą filantropem, który po prostu chce pomagać Polakom, których nie stać na kupowanie Apple od producenta. Ciężko mi uwierzyć, żeby miał aż tak atrakcyjną marżę od producenta dla jakiejś noname firmy. Pytanie czy klient ma się czymkolwiek przejmować, czy w razie gdyby się interes wysypał nie będzie jakichś problemów. Wygląda na to, że po stronie
  • Odpowiedz
Pytanie czy klient ma się czymkolwiek przejmować, czy w razie gdyby się interes wysypał nie będzie jakichś problemów.


@pekak: Jeżeli klient kupuje przez Allegro i nie przekracza 10k to nie - ma ochronę kupujących która mu wszystko zwróci, jedyną niedogodnością jest zamrożona kasa na kilka miesięcy. Ale dużo ludzi kupuje bezpośrednio u tego gościa z pominięciem Allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@fervi: moim zdaniem cały sprzęt jest normalnie zakupiony w Polsce. Zobacz ile osób kupuje u tego sprzedającego, uzbiera się całkiem spora kwota. Długi czas wysyłki jest pewnie spowodowany tym, że sprzedający po prostu obraca zgromadzoną gotówką przez te 3 czy 4 miesiące. Finalnie pewnie wychodzi na plus. Taka forma "pożyczki" jak dla mnie.
  • Odpowiedz