Wpis z mikrobloga

dlaczego miała by mnie interesować kłótnia jakichś starych bab? Nie czytałem tych rozmów, niech ktoś napisze czy było tam coś wartego uwagi.
@dam115 ostatnio też akcja u mnie na osiedlu, typ zaparkował na miejscu dla inwalidy. Sąsiad z morda że ma przeparkować. Typ mówi, żeby dzwonił po straż miejską, był bardzo pewny. Sprawdziłem w necie jak to wygląda i jeśli to jest parking prywatny na osiedlu to straży miejskiej nic do tego. Jeśli takie miejsce byłoby zajęte przy pasie drogi publicznej to co innego
@Kroledyp

U mnie to samo. Na 3 miejscach dla inwalidów (przyległe do siebie) parkuje na raz 6 niepełnosprawnych. xD Wyjść mają ciaśniej niż z regularnego miejsca, ale widocznie się nie znam i nie o to tu chodzi. Do tego jeden lata Ducato i nim też tam parkuje. xD
SM ma w dupie czy ktoś korzysta z czyjejś karty w sposób nieuprawniony, chyba że trzymasz tego kogoś za rękę i poczekacie aż przyjadą
Wada słuchu ani wzroku nie uprawnia do korzystania z karty parkingowej dla niepełnosprawnych, polecam ustawę. Korzystanie z takich miejsc przysługuje WYŁĄCZNIE osobom z ciężką niepełnosprawnością ruchową.


@antyfoliarz: no nie. W połączeniu z umiarkowaną niepełnosprawnością ruchową uprawnia. Doczytaj...
Tak jak osoby wyżej napisały. Karta jest wydana tylko na podstawie orzecznictwa w którym osoba ma udokumentowana niepełnosprawność ruchowa kończyn dolnych. Karta jest wydana na czas określony na podstawie orzeczenia. Chyba tylko druga i pierwsza grupa może się ubiegać o taką kartę.

Miejsca są dość dużym udogodnieniem - te kilka dodatkowych centymetrów więcej są nieukrywaną dość dużym plusem.

Dodatkowym atutem było podrywanie dziewczyn na prywatne miejsca parkingowe przy każdej galerii ( ͡