Wpis z mikrobloga

@tarasino: @chad190: #!$%@? czego wy nie rozumiecie? Przecież wszystko jest w przepisach, ja #!$%@? nie dziwie się że ludzie tak #!$%@? jeżdżą skoro nawet nie rozumieją przepisów.
https://ltesty.pl/znak-zakazu,B-36/

Przepisy mówią jasno:
Masz sam znak B36 - > dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje (CAŁEJ STRONY DROGI, CHYBA ŻE ODWOŁUJĄ GO JAKIEŚ ZNAKI, SKRZYŻOWANIE, ALBO MA STRZAŁKI OKREŚLAJĄCE ODKĄD/DOKĄD JEST ZAKAZ)

Masz znak ze strzałkami, to obowiązuje on
#!$%@? czego wy nie rozumiecie? Przecież wszystko jest w przepisach, ja #!$%@? nie dziwie się że ludzie tak #!$%@? jeżdżą skoro nawet nie rozumieją przepisów.


@jbagiet: proponuję najpierw nauczyć się czytać ze zrozumieniem a potem brać się za przepisy xD
@error666: a mnie takie coś szczerze mówiąc denerwuje. Ludzie się tak nauczyli wszystko załatwiać przez te pieprzone social media, nawet lokalne problemy z sąsiadami już rozwiązują na grupach facebookowych "sąsiedzie spod 5tki z katki nr 2 sprzątamy po swoim psie!!!! albo nie imprezuj bo mamy ciebie dosyć!!! " rzucane są często teksty, zarzuty, które na żywo nie odważyliby się powiedzieć bo nie potrafią, łatwiej napisać i angażować innych na grupach do
@jbagiet: przepisy po pierwsze nie są do interpretacji, bo mają być jasne i zrozumiałe. Znaki zawsze obowiązują od miejsca umieszczenia znaku do miejsca jego odwołania lub skrzyżowania.

A teraz czytaj powoli i dokładnie:
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Aministracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych

§ 2. 1: ...Znak drogowy umieszczony po lewej stronie jezdni lub pasów ruchu stanowi powtórzenie znaku umieszczonego po prawej stronie, chyba że przepisy szczególne
@jbagiet gdyby było tak jak piszesz mogłoby dojść do absurdalnej sytuacji, gdzie np. droga ma długość 300 m i znak zakazu postoju znajduje się gdzieś na jej końcu, więc nie masz szansy go zobaczyć przed zostawieniem auta. To zupełnie bez sensu. Działanie prawa wstecz. Zawsze musisz być poinformowany znakiem wcześniej.
No skoro policja źle interpretuje przepisy i wystawia tam mandaty


Może wystawia na innej podstawie. Jest kolejny zakaz zatrzymywania wcześniej lub kierowcy zostawiają za mało miejsca na chodniku. Jednak na pewno nie jest tak, że zakaz zatrzymywania się jest znakiem na jakichś szczególnych zasadach.