Wpis z mikrobloga

@dam115: swoja droga orientuje sie ktos czy parkowanie pod marketami na miejscach dla "kobiet z dziecmi" czy jak to nazwac to jest jakies wykroczenie czy tylko brak poszanowania dla pasozytow 500+, patologii, alimenciar, dzieciorobow i leserow?
@tomjar: Jest to tylko kwestią kultury, bo w prawie każdym ruchu drogowym nie ma znaku "miejsce dla rodzica z dzieckiem". I nie jest to miejsce tylko dla kobiet z dziećmi, tak jak napisałeś, ani pasożytów 500+, patologii i tak dalej, tylko po prostu dla rodzica/rodziców z dzieckiem.
@dam115: Swoja droga wrzucać takie posty na FB i robić dyskusje na ten temat też jest słabe i żenujące. Wojenki przez Internet. Ludzie są śmieszni po prostu i żałośni. Dzisiaj w ogóle świat jest dziwny. Zadzwonić nie lepiej SMS bo po co rozmawiać...
@belkot1122 przecież kobita publicznie napisała, że ma #!$%@? i będzie parkowała gdzie będzie chciała. To przez telefon albo na żywo by zwyzywała i jeszcze kogoś nasłała do pobicia.
Nie jestem autorem zdjęcia ani postu - może było dzwonione i nie przyniosło skutku, teraz widać jakieś refleksje ;)
@dam115: U mnie pod blokiem podobna sytuacja, co prawda chodzi o znak zakazu zatrzymywania się. Rodzice odbierają/zostawiają dzieci w przedszkolu i parkują sobie (na chwilę) na zakazie. Dodam że 10 metrów dalej jest wjazd na parking strzeżony 2,5h free. Robię regularnie zdjęcia, przy okazji grzecznie informując że stoją na zakazie. Jeszcze nie miałem reakcji przyznania się do błędu. Raz ze strachu gość odjechał, ale wcześniej kłócił się ze mną, gdzie ja
Pobierz
źródło: comment_1632208588FVe9Q4c3cQCHGh6Rc9vOfY.jpg
@slammeri: Oj widzę że Pan mądry nie zna przepisów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie dlatego edukuję ludzi.
Znak ten w takiej postaci obowiązuje po tej stronie drogi na całej jej długości.
Żeby było tak jak mówisz pod tym znakiem musiałbyś mieć drugi: T-25a - który wskazuje początek zakazu właśnie od znaku.

Ps. to na drodze liczy się tylko czy jest jak poruszać się po chodniku? Ten znak
Pobierz
źródło: comment_1632211501RCkwkwz5unT1NZZky0DNyY.jpg
@tarasino: @chad190: Obaj jesteście w błędzie. Przeczytajcie po prostu co oznacza ten znak sam w sobie.

Znak B-36 "zakaz zatrzymywania się" oznacza zakaz zatrzymania pojazdu. Zakaz wyrażony znakiem B-36:

1) dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku dopuszcza się postój lub zatrzymanie,
No tak, "dotyczy tej części drogi" w sensie, prawej lub lewej. Możesz mieć bowiem zakaz zatrzymywania się tylko z jeden strony. Wciąż jednak nie działa wstecz, a normalnie jak wszystkie inne znaki.