Wpis z mikrobloga

Kto ma pierszeństwo?

Lewy pas stoi, korek.
Auto 2 wpusciło auto nr 1.
Jadę autem 3, mam włączony kierunek w prawo.
Kobieta w aucie 4 jedzie tuż za 2 i nie zostawia miejsca aby się włączyć.

Ja próbuję się włączyć będąc juz na końcu lewego pasa.

Co w przypadku kolizji auta 3 i 4?

#suwak #jazdanasuwak #prawo #drogi #polskiedrogi #samochody #przepisydrogowe #pytaniedoeksperta
Pobierz kmlbnd - Kto ma pierszeństwo? 

Lewy pas stoi, korek.
Auto 2 wpusciło auto nr 1.
Jadę...
źródło: comment_163185794222KRoK9Lvua8jQ0pIpHF15.jpg
  • 200
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jafek21: ale pytasz mnie kiedy jest korek? No cóż, ja z grzeczności wpuszczam tak czy siak, bo trochę kultury wypada mieć. Jest jasno napisane, że jak samochody poruszają się bardzo wolno.
@tusk: A jak dalej nie wpuści cię to co? Uderzysz w niego? A jak już się zderzysz i ten drugi będzie twierdził, że to nie było spowolnienie ruchy bo tylko 2 auta chciały wjechać. Kto będzie decydował kiedy spowolnienie jest wystarczające, a kiedy nie? Dobrze napisane zasady ruchu drogowego muszą być jednoznaczne i nie podlegać interpretacji. Inaczej będzie syf. Wystarczy poczytać komentarze pod wpisałem. Co drugi nie wie kto ma pierwszeństwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FidoRS: XD zawsze mnie zastananawialo po co ktoś dodaje tego typu komentarze jak Twój? Czemu to ma służyć? Czujesz się dzięki temu lepszy? Zdecydowanie warto pytać i poszerzać swoją wiedzę bądź rozwiewać wątpliwości. Nikt raczej nie ma nowelizacji PORD w kiblu i nie zaznają się z nimi w "wolnej" chwili.
@jafek21:

Kto będzie decydował kiedy spowolnienie jest wystarczające, a kiedy nie?


a kto decyduje, czy wyjeżdżając z podporządkowanej zmusisz kierowcę do "istotnej zmiany prędkości" czy nie zmusisz?

Bo taki zwrot - "istotna zmiana prędkości" - znajduje się w jednej z podstawowych definicji w PoRD. W definicji ustąpienia pierwszeństwa. I mimo tego, że jest równie nieostry co "znaczne zmniejszenie prędkości", to jakoś funkcjonuje od lat, nikt nie ma z nim problemów i
@eiaculatiopraecox: Nikt nie ma pierwszeństwa. Ale ten jadący pasem z kontynuacją ma obowiązek umożliwić zmianę pasa. W przypadku kolizji okaże się, że zmieniający pas na suwak nie złamał żadnego przepisu, a ten który mu tej zmiany pasa nie umożliwił przepis złamał. Co policja powie? "noo owszem, nie złamał Pan żadnego przepisu, ale to pana uznamy za winnego kolizji". ekhm.

Ciekawe też, jak wiele osób uważa, że obowiązek "umożliwienia zmiany pasa" jest
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kmlbnd: co? XD ale ty wiesz, że jazda na suwak to dobre "wychowanie" na drodze czy jak to nazwać? Sytuacji, że zdjęcia nie regulują przepisy, a jedynie kultura osobista xD oddaj prawko do czipsów