Wpis z mikrobloga

  • 23
Kto ma pierszeństwo?

Lewy pas stoi, korek.
Auto 2 wpusciło auto nr 1.
Jadę autem 3, mam włączony kierunek w prawo.
Kobieta w aucie 4 jedzie tuż za 2 i nie zostawia miejsca aby się włączyć.

Ja próbuję się włączyć będąc juz na końcu lewego pasa.

Co w przypadku kolizji auta 3 i 4?

#suwak #jazdanasuwak #prawo #drogi #polskiedrogi #samochody #przepisydrogowe #pytaniedoeksperta
kmlbnd - Kto ma pierszeństwo? 

Lewy pas stoi, korek.
Auto 2 wpusciło auto nr 1.
Jadę...

źródło: comment_163185794222KRoK9Lvua8jQ0pIpHF15.jpg

Pobierz
  • 200
  • Odpowiedz
@kmlbnd: Może cię zaskoczę, ale karetka, policja czy straż pożarna na sygnale przejeżdzająca na czerwonym świetle także nie ma pierwszeństwa mimo, że są pojazdami uprzywilejowanymi. Za taką kolizje odpowiada wtedy kierowca pojazdu uprzywilejowanego - co nie zmienia faktu, że taki pojazd powinniśmy puścić
  • Odpowiedz
Ale podczas wypadku nie będziesz mówił ze jakiś Kobryś tak powiedział xd a na stronie moto.pl piszą jak w drugim punkcie.


@AndzejGolara: czyli będziesz się powoływał, że na moto.pl ktoś tak napisał? Nie widzisz śmieszności swojego wpisu?
  • Odpowiedz
@kmlbnd: Kierowca jadący pasem kończącym się zyskuje pierwszeństwo wyłącznie przed końcem tego pasa – nie wcześniej. Jeśli więc przed tym kierowcą jest jeszcze inny pojazd, to takiego pierwszeństwa nie ma.

Czyli dojeżdżasz do końca pasa dajesz kierunek i wjeżdżasz pomiędzy 2 a 4. Jak się zderzycie i masz nagranie z kamerki lub świadków którzy udowodnią że był korek do winny jest kierowca 4.
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: Haha . „Jakiegoś kobrysia”. On przecież prezentuje stanowisko KGP, a nie swoje własne jako obywatela Kobrysia. Poza tym, kodeks potwierdza to co mówi Kobryś wiec nie wiem w czym rzecz. Bo piszesz jakby kodeks i stanowisko KGP były sprzeczne xD
  • Odpowiedz
Czyli zgodnie z obowiązującymi przepisami mogę legalnie wepchać się na prawy pas i spowodować stłuczkę jeśli mnie tam nie wpuszczą i będzie to wina osoby która mnie nie wpuściła tak?


@blogger: pod kilkoma warunkami, ale owszem, tak. Warunki:
- korek/zator na pasie, na który chcesz wjechać;
- jesteś na końcu pasa kończącego się;
- kierowca na sąsiednim pasie nie wpuścił już twojego poprzednika przed siebie...
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni: o faktycznie, MASZ RACJE, przepraszam. dopiero teraz doczytalem jak to prawnie wyglada. Osobiscie jestem z krk, gdzie jazda na 'suwak' akurat bardzo dobrze dziala i sam tej zasady przestrzegam. szczerze powiedziawszy myslalem, ze jednak pierwszenstwo ma ten na pasie nie konczacym i powinien Cie 'wpuscic', ale jak tego nie zrobi to nie mozesz se 'wjechac przed niego bo masz pierwszenstwp' i jak cos sie stanie to jego wina. Czlowiek uczy
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni: > Pisanie, że winny 3, w sytuacji gdy nie ma obowiązku ustępować przy zmianie pasa i gdy 4 ma mu obowiązek tą zmianę umożliwić jest absurdem. Bo okazuje się, że winny jest ten, który nie łamie żadnego przepisu

@reksiuzgdyni: Gdyby było tak jak mówisz, to potrącenie pieszego na autostradzie zawsze kończyłoby się obligatoryjną 100% winą pieszego - a tak nie jest. I to mimo zapisów w stylu:

Przechodzenie przez
  • Odpowiedz
@Kapitan_Wie_Wszystko: Hej przyjacielu, ale Ty piszesz o sytuacji, gdzie ktoś celowo doprowadza do kolizji.

Na ten temat pisałem tak:

W każdej tego typu sytuacji (rondo, skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem, suwak), winny kolizji będzie zawsze ten, który z premedytacją do niej doprowadził - nawet jeśli ma pierwszeństwo.


Oraz tak:

Celowe doprowadzenie do kolizji zawsze będzie skutkować winą, tego który do tego doprowadził. Nawet jeśli masz zielone na skrzyżowaniu, ale widzisz pojazd,
  • Odpowiedz
@hubi-hubi: uUu. Wykopowi eksperci mnie nie zawiedli patrząc ile plusów dostała Twoja odpowiedź odnośnie oddania mojego Prawa Jazdy. Ja tylko skromne 140 w porównaniu do 0 jak na ten czas. Pozdrawiam i życzę bezwypadkowej jazdy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FidoRS: uuu ilość plusów świadczy tylko i wyłącznie o niewiedzy wykopków. Ale skąd ta wiedza, jak nie jeżdżą samochodami. Nadal, mimo tyłu komentarzy uparcie obstawiasz swoją teorie?
  • Odpowiedz
@hubi-hubi: Właśnie "wykopki" wstawiły screeny z konkretnych ustaw i przepisów. Swojej teorii tu nie przedstawiłem, tylko zasugerowalem, że jak ktoś nie wie to powinien oddać Prawo Jazdy.
  • Odpowiedz