Wpis z mikrobloga

Kto ma pierszeństwo?

Lewy pas stoi, korek.
Auto 2 wpusciło auto nr 1.
Jadę autem 3, mam włączony kierunek w prawo.
Kobieta w aucie 4 jedzie tuż za 2 i nie zostawia miejsca aby się włączyć.

Ja próbuję się włączyć będąc juz na końcu lewego pasa.

Co w przypadku kolizji auta 3 i 4?

#suwak #jazdanasuwak #prawo #drogi #polskiedrogi #samochody #przepisydrogowe #pytaniedoeksperta
Pobierz kmlbnd - Kto ma pierszeństwo? 

Lewy pas stoi, korek.
Auto 2 wpusciło auto nr 1.
Jadę...
źródło: comment_163185794222KRoK9Lvua8jQ0pIpHF15.jpg
  • 200
Ostatnio na światłach gościu stanął na lewym pasie, ja za autobusem na prawym. Zaraz za światłami jest przystanek wiec kiedy pojawiło się zielone autobus nawet za bardzo się nie rozpędzał. Gościu na lewym spokojnie by go wyprzedził mając 40 na liczniku, ale nie bo on włącza kierunkowskaz i pcha się między mną a autobusem bo on TERAZ chce zjechać. I trąbi i drze japsko w tym aucie. Cały prawy pas ma teraz
A masa osób tutaj kłóci sie, że jeśli jest jazda na suwak, jesteś na lewym to masz pierszeństwo i cześć.


@porterhouse: Jeśli tak zostało zapisane w ustawie PoRD, to dlaczego dziwi Cię, że masa osób tak twierdzi? Dziwne byłoby gdyby masa ludzi twierdziła odwrotnie, wbrew przepisom.

Może poświęć 3 minuty na przeczytanie dosłownie 2 przepisów tej ustawy, zamiast pisać bezsensowne komentarze.

Jeśli to Cię nie przekonuję, to może przekona Cię stanowisko
@BeautifulLiar: nie, w takeij sytuacji on musi ustąpić...

@porterhouse: masz pierwszeństwo jezeli jesteś pierwszym autem na pasie i masz właczony migacz.

@reksiuzgdyni: > Żeby przyklepać winę, to musi być podstawa prawna. Inaczej mówiąc, musi być złamanie jakiegoś przepisu.

przecież jest podstawa prawna i doedukuj się zanim zaczniesz śmieci pisać. Masz, art. 22 o ruchu drogowym, czytaj i skończ #!$%@?ć:
Pobierz AndzejGolara - @BeautifulLiar: nie, w takeij sytuacji on musi ustąpić...

@porterho...
źródło: comment_1631875363xNIjbCs4ZasxdeDEGmvXYP.jpg
przecież jest podstawa prawna i doedukuj się zanim zaczniesz śmieci pisać. Masz, art. 22 o ruchu drogowym, czytaj i skończ #!$%@?ć:


@AndzejGolara: xD

I co pisze w tym artykule w ustępie 4, dotyczącym zmiany pasa ruchu? Że zmieniając zajmowany pas ruchu masz ustąpić pierwszeństwa pojazdom na pasie, na który wjeżdżasz Z WYJĄTKIEM UST 4a i 4b.

Mam nadzieję, że wiesz co oznacza, jeśli przy jakiejś zasadzie, dodano zwrot "z wyjątkiem".
3 sama w sobie nie ma pierwszeństwa, ma jak dojedzie do końca.


@porterhouse: Odwracasz kota ogonem i próbujesz wybrnąć. Cała dyskusja dotyczy sytuacji gdy pojazd 3 dojedzie do końca. Tak pisał to autor wpisu

Jadę autem 3, mam włączony kierunek w prawo.

Kobieta w aucie 4 jedzie tuż za 2 i nie zostawia miejsca aby się włączyć.


Ja próbuję się włączyć będąc juz na końcu lewego pasa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@porterhouse: no masz ty #!$%@? baranie wyżej napisane słowo w słówko przepisy, ale idziesz dalej w zaparte. Jesteś upośledzony? Przeczytaj przepisy i wyciagnij wnioski, zamiast za każdym razem pisać swoje wysrywy nie poparte niczym. Nie mam siły.
@reksiuzgdyni: Ty jesteś poważny? xddd

przecież sam napisałeś, że zmieniając pas masz obwiązek ustąpić, Z WYJĄTKIEM UST 4a i 4b kiedy to NIE MASZ OBOWIĄZKU USTĄPIĆ, BO MASZ PIERWSZEŃSTWO. Czyli w jeździe na suwak masz pierwszeństwo kiedy zmieniasz pas.

powtórze, normalnie nie masz pierszeńtwa, ale jak wystąpi wyjątek z pkt 4a i 4b to JUŻ MASZ PIERSZEŃSTWO ZMIENIAJĄC PAS BEZPOŚREDNIO PRZED PRZESZKODĄ
powtórze, normalnie nie masz pierszeńtwa, ale jak wystąpi wyjątek z pkt 4a i 4b to JUŻ MASZ PIERSZEŃSTWO ZMIENIAJĄC PAS BEZPOŚREDNIO PRZED PRZESZKODĄ


@AndzejGolara: Typie. Ale cała dyskusja, od samego początku, dotyczy właśnie takiej sytuacji xD A nie sytuacji normalnej zmiany pasa ruchu gdziekolwiek indziej. Przeczytaj pierwszy wpis autora wątku.
@su1ik:

zapytaj policjanta z ruchu drogowego


Wystarczy z Komendy Głównej Policji? Czy za niska "instancja"?

"(…) w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy pasem ruchu z powodu wystąpienia przeszkody na tym pasie ruchu lub jego zanikania, kierujący pojazdem poruszający się tym pasem ruchu nie ma obowiązku ustępowania pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu (mającym kontynuację), na który zamierza wjechać” – wyjaśnia podinsp. Radosław Kobryś radca Wydziału Opiniodawczo-Analitycznego Biura Ruchu Drogowego
@AndzejGolara:

No to do czego konkretnie się doczepiłeś pisząc taki sympatyczny komentarz w moim kierunku:

przecież jest podstawa prawna i doedukuj się zanim zaczniesz śmieci pisać. Masz, art. 22 o ruchu drogowym, czytaj i skończ #!$%@?ć:


Skoro najwyraźniej się zgadzamy.
@reksiuzgdyni: Gdzieś się nie zrozumieliśmy, przepraszam za te słowa. Ale nadal nie zgadzam się z Tobą, ze na zanikającym pasie rozbiegowym obowiązuje suwak - nie obowiązuje. Wyjeżdżając ze stacji paliw, masz pas rozbiegowy i musisz każdemu ustąpić pierwszeństwa zanim włączysz się do ruchu. Niezależnie czy jest korek na pasie na który chcesz się włączyć, to Ty ustępujesz pierwszeństwa wszystkim.