Wpis z mikrobloga

Taka fotka z wczorajszego happeningu w #warszawa pokazująca jak prawidłowo ma się poruszać rowerzysta na moście Poniatowskim gdzie ruch jest ogromny (prowadzi do centru miasta).

Zgodnie z przepisami rowerzysta powinien jechać lewym pasem ruchu. Z prawej wyprzedzają go autobusy miejskie po buspasie, z lewej samochody 'na gazetę' po tym samym pasie.

Dodatkowo policja ustawia się tam dość często upewniając się, że żaden rowerzysta, w obawie o swoje zdrowie, nie wybierze chodnika i chętnie wlepia mandaty z rana i po południu.

Miłe życie rowerzysty w mieście :)

#rowery #rower #przepisydrogowe #policja
Pobierz
źródło: comment_1631619139Aq3mkFIMKZMqJvIyi1aCZ3.jpg
  • 86
@ATAT-2: ugh, daj spokój. Nie będę dyskutował, bo tylko się #!$%@?, Ty się #!$%@?, a nic nie zmienimy marudzeniem na mirko. Państwo z kartonu, byle kasę doić, ale zrobić coś dla ludzi to problem.
To może odbijmy piłeczkę - będę jeździć sobie lewym pasem w bezpiecznej odległości od buspasa, blokując przy tym samym lewy pas. ZGODNIE z przepisami, prawda?


@ATAT-2: Jak więcej osób będzie tak częściej robić to sami kierowcy zaczną walczyć o przeznaczenie chodnika z jednej strony na ddr ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a w czym przeszkadza wolno jadący rower na chodniku? Nie pisze o szosowkach co #!$%@?


@little_muffin: I jak wyobrażasz sobie taką regulację? Dozwolone jest poruszanie się rowerem po chodniku, o ile nie #!$%@?? XD Przecież to byłby absurd powodujący jeszcze więcej zagrożeń.
@kuraku: np. dozwolone max 20 h na godzinę z zachowaniem ostrożności, a pieszy będzie mieć pierwszeństwo. Prosto i szybko. Mi kiedyś łańcuch spadł na jezdni to mnie jeszcze straż miejska obtrabila, że za wolno jade i toruje im drogę, czaisz? Dla mnie to odlot.
@little_muffin: Nie przejdzie, spójrz, że hulajnogi elektryczne dostały obowiązek jazdy z prędkością pieszego, czyli ile 5-6 kmh? Na rowerze to ciężkie do osiągnięcia.

Mi kiedyś łańcuch spadł na jezdni to mnie jeszcze straż miejska obtrabila, że za wolno jade i toruje im drogę, czaisz?


@little_muffin: no czaję, jest u nas ogromny problem z kulturą na drodze i wzajemnym poszanowaniem uczestników ruchu. Ale to wymaga edukacji, a nie takich ucieczek. Ja
np. dozwolone max 20 h na godzinę z zachowaniem ostrożności, a pieszy będzie mieć pierwszeństwo.


@little_muffin: Przecież teraz też są przepisy zezwalające rowerzystom używanie chodników. Mają wtedy ustępować pieszym. I dupa blada.
Jak pisze kuraku - u nas ogólnie jest problem z kulturą na drodze. Coś tam się poprawia, ale dalej czasem to przypomina wojnę w między pieszymi - kierowcami - rowerzystami niż koegzystencję. Teraz jeszcze jak wpadły hulajnogi i inne
powinna zostać wybudowana kładka z DDR i byłoby po sprawie.


@Bielecki: Nawet kiedyś powstał taki projekt, co prawda to studencki ale było o nim trochę głośno. Pozytywnym efektem tego właśnie projektu jest powstanie kładki pod mostem Łazienkowskim, kiedy po pożarze rozpoczął się remont.

https://futuwawa.pl/mikolaj_molenda%2C_kama_wybieralska__kladka_rowerowa_mostu_poniatowskiego-project-pl-481.html

Problem z Poniatowskim jest taki, że to "zabytek", a w PL zabytki są święte, chyba że się pije wódkę z konserwatorem ¯\_(ツ)_/¯
jest buspas na moście i rowery nie są DOPem? WTF


@kuraku: mało gdzie są. Wszelkie komunikacje miejskie nie są chętne na wpuszczanie rowerów na swój buspas, bo możesz trafić na sprawnego kolarza na szosie, a możesz trafić na kogoś na miejskim rowerze czy innej holenderce albo dziadka na składaku, bo przecież wpuszczasz na buspas każdego rowerzystę. Wtedy autobus jedzie sobie powolutku za tym rowerem bez możliwości wyprzedzenia.
Nie mieszkam tam, to