Wpis z mikrobloga

Taka fotka z wczorajszego happeningu w #warszawa pokazująca jak prawidłowo ma się poruszać rowerzysta na moście Poniatowskim gdzie ruch jest ogromny (prowadzi do centru miasta).

Zgodnie z przepisami rowerzysta powinien jechać lewym pasem ruchu. Z prawej wyprzedzają go autobusy miejskie po buspasie, z lewej samochody 'na gazetę' po tym samym pasie.

Dodatkowo policja ustawia się tam dość często upewniając się, że żaden rowerzysta, w obawie o swoje zdrowie, nie wybierze chodnika i chętnie wlepia mandaty z rana i po południu.

Miłe życie rowerzysty w mieście :)

#rowery #rower #przepisydrogowe #policja
ATAT-2 - Taka fotka z wczorajszego happeningu w #warszawa pokazująca jak prawidłowo m...

źródło: comment_1631619139Aq3mkFIMKZMqJvIyi1aCZ3.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2: jechałem ostatnio na prawą stronę Wisły. wiedząc, że przejazd Poniatowszczakiem jest dla roweru trudny, chciałem wybrać inny most, Łazienkowski lub Świętokrzyski. niestety polska policja siłą skierowała mnie właśnie tam, skandal.
dlatego doskonale rozumiem chłopa ze zdjęcia, zmuszonego przez opresyjny system do jechania w ten sposób.

na przykład jadąc autem nie mam takich problemów. widzę, że nie mogę przejechać Mostem Śląsko-Dąbrowskim, to wybieram przejazd innym. no ale rowerzyści niestety są
  • Odpowiedz
na przykład jadąc autem nie mam takich problemów. widzę, że nie mogę przejechać Mostem Śląsko-Dąbrowskim, to wybieram przejazd innym. no ale rowerzyści niestety są zmuszani do przekraczania Wisły Mostem Poniatowskiego :(


@advert: Cóż za karuzela śmiechu....
Równie dobrze mógłbyś tam mieć dziurawą jezdnie jak po niemieckim bombardowaniu i każde narzekania kierowców zbywać 'Przecież są inne mosty, infrastruktura nie pasuje do jeźdźcie sobie tam'.

Pracowałem kiedyś na Francuskiej obok Berezyńskiej, praktycznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Dodatkowo policja ustawia się tam dość często upewniając się, że żaden rowerzysta, w obawie o swoje zdrowie, nie wybierze chodnika i chętnie wlepia mandaty z rana i po południu.


Prawidłowo. Przyciskanie się do barierki co chwilę bo rowerzysta dzwoni bo musi wygodnie sobie wąskim chodnikiem dla pieszych przejechać to w porządku? Bezpieczeństwo pieszych już nie jest ważne? Od kiedy najważniejsi są rowerzyści, nawet w sytuacji braku odpowiedniej infrastruktury? Co za kompletny brak
  • Odpowiedz
Ale oczywiście Twoją odpowiedzią na nędzna infrastrukturę byłoby, że mogłem sobie zrobić 5 km łazienkowskim dla zdrowia, prawda?


@ATAT-2: no mogłeś. nie ma obowiązku dojeżdżania rowerem. jest komunikacja miejska przecież, ktoś Ci każe jeździć rowerem?
tak jak nie ma przymusu jeżdżenia autem, tak samo nie ma przymusu roweru, o co chodzi?
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Trzeba było jak człowiek wsiąść w samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten most to jest patologia dla rowerzystów.
Chociaż nie muszę korzystać, to jestem bardzo ciekawy jak to rozwiążą.
  • Odpowiedz
nie ma obowiązku dojeżdżania rowerem

jest różnica między brakiem infrastruktury, a jego kiepskim stanem. Po dwóch postach widzę że dyskusja jest bezcelowa.

no ale rowerzyści niestety są zmuszani do przekraczania Wisły Mostem Poniatowskiego :(


@advert: @MikelThief: @advert: Wyczuwam tu u każdego z kolegów pokrętne podejście, że samochód to
  • Odpowiedz
: jest różnica między brakiem infrastruktury, a jego kiepskim stanem.


@MikelThief: DObrze, to zmień sobie przykład na bardzo ruchliwy most gdzie nagle zwężają Ci go do jednego pasa i robią co 10 metrów progi zwalniające.
Ale wciąż nie możesz narzekać - wystarczy objechać go Świętokrzyskim lub Łazienkowskim, przecież obowiązku korzystania z niego nie masz, prawda?
  • Odpowiedz
dlatego przepisy o tym, że nie można jeździć po chodniku są dla mnie skrajnie głupie i prowadza do wielu wypadków z udziałem auto/rower.


@little_muffin: nie są. Patologią jest jazda na rowerze po chodniku.
  • Odpowiedz
Wyczuwam tu u każdego z kolegów pokrętne podejście, że samochód to pojazd nadrzędny nad rowerem, prawda?

@ATAT-2: zupełnie nieprawda

To może odbijmy piłeczkę - będę jeździć sobie lewym pasem w bezpiecznej odległości od buspasa, blokując przy tym samym lewy pas. ZGODNIE z przepisami, prawda?

a jeździj sobie, jeśli czujesz się z tym komfortowo. ja wolę pojechać bezpieczniejszą i wygodniejszą drogą, niż pchać się tam, gdzie jest niebezpiecznie i niewygodnie tylko
  • Odpowiedz
choć innych uzytkowników dróg akurat rowerzyści mają w dupie,


@advert: Uwielbiam dyskusje gdzie całą grupę sprowadza się do jakiś jednostek nie przestrzegających przepisów. Idąc tym tokiem myślenia tak samo moge napisać o kierowcach.

niż pchać się tam, gdzie jest niebezpiecznie i niewygodnie tylko dlatego ŻE BO
  • Odpowiedz
@ATAT-2: powinna zostać wybudowana kładka z DDR i byłoby po sprawie. Samochody nie byłyby blokowane, piesi nie musieliby się bać, że ktoś w nich wjedzie, rowerzyści mieliby swobodny i bezpieczny przejazd. Win-win-win. Tylko miasto musiałoby chcieć i wydać na to pieniądze. Może jakieś projekty obywatelskie by pod to przeszły?
  • Odpowiedz
@Bielecki: Watpię, walka trwa o to od dawna. Miasto się zasłania, że most zabytkowy więc kładki nie będzie (ale postawić fotoradary na środku to już mogli :P )
Myslałem jeszcze nad ścieżką po jednej stronie a chodnikiem po drugiej
  • Odpowiedz