Wpis z mikrobloga

Taka fotka z wczorajszego happeningu w #warszawa pokazująca jak prawidłowo ma się poruszać rowerzysta na moście Poniatowskim gdzie ruch jest ogromny (prowadzi do centru miasta).

Zgodnie z przepisami rowerzysta powinien jechać lewym pasem ruchu. Z prawej wyprzedzają go autobusy miejskie po buspasie, z lewej samochody 'na gazetę' po tym samym pasie.

Dodatkowo policja ustawia się tam dość często upewniając się, że żaden rowerzysta, w obawie o swoje zdrowie, nie wybierze chodnika i chętnie wlepia mandaty z rana i po południu.

Miłe życie rowerzysty w mieście :)

#rowery #rower #przepisydrogowe #policja
Pobierz
źródło: comment_1631619139Aq3mkFIMKZMqJvIyi1aCZ3.jpg
  • 86
Powinno być dopuszczalne dopóki nie stanowi się zagrożenia dla pieszych. I najlepiej zakazane na jezdni.


@little_muffin: to jest jedna z najgłupszych rzeczy jaką czytałem ostatnio. jadąc po jezdni rowerzysta jest zmuszony zachować minimum zdrowego rozsądku i uwagi. gdyby jazda po chodniku była dopuszczona, to panienki albo typki ze słuchawkami w uszach na miejskich rowerach codziennie kogoś by potrącali na chodniku.
A ja jezdze chodnikiem jak jest niebezpiecznie na drodze i w razie czego tłumacze ze jade chodnikiem bo jest niebezpiecznie na drodze. Poki nie #!$%@? 40 chodnikiem to policja nie ka problemu. A jak będzie miała to do sądu, bo ja mam racje wybierając chodnik w takiej sytuacji
@tellet 50 km/h jest prędkością maksymalną, a nie wymaganą. Do ciągników rolniczych, ludzi w skuterach i osób z prawkiem B1 też się #!$%@?, czy uznajesz, że jadą tyle bo nie mogą więcej. Rower w takiej sytuacji jest takim samym uczestnikiem ruchu jak każdy inny. Jeden pojedzie te 50 km/h, większość 20-30. Czy ta prędkość jest blokowaniem ruchu? Wątpię. Na ile to wpłynie na czas przejazdu? 20 sekund? Promil całej trasy.
@Najmilszy_Maf1oso:
Ciągniki rolnicze po poniatowskim nie jeżdżą, a skuterki i generalnie jeżdżą więcej. Jeszcze mogłeś tu wstawić asfaltownicę albo inny pojazd wolnobieżny.
Ale okei, czyli idziemy w "hurr durr to prendkjoźść maksymalna" - czyli jak wyjadę przed ciebie i będę jechać np. 15km/h albo 10km/h to też będzie wszystko cacy, tak? No bo przecież "tamowanie ruchu" to jest tylko wtedy, gdy panu kolarzowi się coś nie spodoba, ale jak
@ATAT-2: nie wiem, może wybrać inny most dla własnego bezpieczeństwa? W piątek wieczorem jakiś typ zaczepił kierownicą moją dziewczynę i wyjechal na drogę, jakby jechało auto to wpadłby prosto pod nie. Od razu napiszę, że nie dał żadnego sygnału dźwiękowego, że jedzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Najmilszy_Maf1oso: nikt nie chce #!$%@? do pracy, wszyscy chcą dojechać bez spóźnienia z powodu jednego typa że spoconą dupą. Dobro ogółu ważniejsze od dobra spoconej jednostki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@glodnykojot: oni mają w dupie swoje bezpieczeństwo, oni będą z dumą recytować przepisy prawa :-D że głupiego i zrobionego na kolanie to nie ważne! Nagle #!$%@? jak tylko wsiądą na rower wszyscy zaczynają żyć zgodnie z prawem pisanym xd