Wpis z mikrobloga

@paprykarz2137: To nie jest kwestia moralniaka czy nie moralniaka. Skoro mieszkali razem i mieli jakąś wspólność majątkową przez to, a chłopak zadeklarował się że jest jej winien 9k z tego tytułu i podpisał takie zobowiązanie to znaczy, że rzeczywiście się poczuwał. Zauważ, że post jest z września a facet popełnił samobójstwo w czerwcu - czyli to nie było tak, że od razu poszła jak tylko wsadzili go do ziemi tylko dała
Niby czemu umowa albo oświadczenie napisane odręcznie i podpisane miałoby nie być ważne?


@Filipterka25: bo jako jego narzeczona miała dostęp do jego dowodu, więc mogła całe to oświadczenie podrobić tak samo jak jego podpis, a on skoro nie żyje to nie może rościć swoich praw do tych pieniędzy
@secs: Źle się wyraziłem ale łapanie za słówka w tym przypadku jest bez sensu. Osoba która ma jakieś roszczenia co do pieniędzy ma takie instrumenty prawne o których pisałem, które pozwalają na dochodzenie swoich praw. Czyli w tym wypadku narzeczona może podjąć taką drogę prawną jeżeli rodzie chłopaka nie chcą jej tych pieniędzy oddać lub mają jakieś wątpliwości co do spisanego oświadczenia swojego syna
@Rst00: Wydaję mi się, że aktualnie umowy bez poświadczenia notarialnego nie mają żadnego znaczenia w sądzie. Owszem, teoretycznie można, w praktyce oleją temat po 10 minutach rozmowy, raczej nikt nie będzie się szarpać z grafologiem za marnych kilka tysięcy. Sprawa musiałaby być dużo większa. W każdym innym przypadku słowo vs słowo
@paprykarz2137 jeżeli oświadczenie nie zostało podrobione lub w jakiś sposób wymuszone na zmarłym, to jak najbardziej może się zwrócić o spłatę długu do spadkobierców. Gwarancji zwrotu nie ma, bo to nie była umowa notarialna, ale próbować można ( ͡º ͜ʖ͡º) Pozostaje jedynie droga sądowa.
@paprykarz2137: w skrócie według wykopków
-para sie rozstaje
-chłop sie poczuwa i chce oddac 9 tys złotych wiec podpisują umowe, nie ważne z jakich powodów (moze byc nawet tak ze chlop po prostu gdzies przewalił jej pieniadze, ale to nieistone, opierajmy sie na suchych faktach)
-chłopak popełnia samobójstwo
-dziewczyna jakis czas pozniej chciała odzyskać pieniadze ( nie wierze ze kazdy by puscił tak prawie 10 k luźną ręką )
dziewczyna jest