Wpis z mikrobloga

@BajerOp: no oczywiście że jest, umowa ustna też jest ważna tylko zawsze jest problem z jej udowodnieniem. Jeżeli obie strony na coś się umówiły (oddanie długu) to dlaczego miałoby to nie być ważne?
  • Odpowiedz
xD bo takie oświadczenie jest coś warte xD


@BajerOp: Aż mi się przypomniało, jak kiedyś n------i do nieprzytomności graliśmy w pokera z kumplami, jeden się wyzerował i spisywał weksel na określoną kwotę, za który wydaliśmy mu kolejne żetony. Pisał tam na wekslu też coś o tym, że wszystkich nas bardzo szanuje i poważa małżonki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
weksel to co innego bo mamy prawo wekslowe. A oświadczenie to xD


@BajerOp: Już to widzę, jak z tym wekslem idziemy do jego starych po przedawkowaniu wódki przez kolegę ( ͡° ͜ʖ ͡°) C---a w mocy byłby taki weksel spisany po pijaku na papierze toaletowym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Filipterka25: ej oddaj mi 9k bo się tak umówiliśmy. Ja mówię, że tak było. Mam oświadczenie, sam sobie napisałem. Może oddać twoja mama. Nie ma problemu.
  • Odpowiedz
jasne że jest, przecież ja tak mówię


@BajerOp: A możesz to pokazać? Może umknął koledze fakt, ale laska ze screena to pismo ma, pokazała i spokojnie może uzyskać wyrok na swoją korzyść.

Że się chłop zabił to smutno, ale niby czemu ktoś ma zrezygnować ze swoich pieniędzy? Może im też poślij kilka tysięcy, co ci szkodzi?
  • Odpowiedz
fajnie ale typ nie żyje i tylko biegły grafolog może z pewną dozą prawdopodobieństwa ustalić czy podpis jest prawdziwy.


@BajerOp: To mogą podnieśc rodzice w sądzie, jak już laska im sprawę założy, biegli grafolodzy jak najbardziej są do dyspozycji sądów.

Nie ma problemu. Nadal jedyną logiką różowych pasków wykazują się ludzie od "chlip, chlip, on NIE ŻYJE, jak mozna oczekiwać zwrotu pieniędzy?!"
  • Odpowiedz
@BajerOp: no cóż, nie spodziewałem się zrozumienia od wykopka ale spróbuję wytłumaczyć. Dwie osoby umawiają się na coś, czy to będzie forma ustna czy pisemna nie ma takiego wielkiego znaczenia. Kwestia jest w udowodnieniu tego. Jak umowa była zawarta ustnie to dobrze mieć świadków, nagranie audio/wideo czy cokolwiek innego poświadczającego że takie zawarcie umowy miało miejsce. Ja z Tobą nie rozmawiałem, więc nie masz dowodów na to, że na cokolwiek
  • Odpowiedz