Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 490
Uwaga. Ostrzegam wszystkich przed bankiem #bnpparibas. Tak się nieszczęśliwie składa, że posiadam tam konto spółki i w sierpniu podpisywałem u nich stertę dokumentów, w których przyznaję się, że nie wspieram terroryzmu i inne takie bzdety. Pomimo tego, że dopełniłem wszelkich formalności bank 01.09.2021 zablokował dostęp do moich pieniędzy i twierdzi, że 2 tygodnie analizują dokumenty, które sami mi dali do podpisania.

Dzwonię codziennie do opiekuna i na infolinię i codziennie słyszę, że już jutro odblokują i codziennie przyspieszają sprawę, a konta jak były zablokwane tak są.

Pamiętajcie o tym jak następnym razem pomyślicie o tym, że w sumie gotówką jest niepotrzebna. Pieniądze w banku nie są Wasze. Na szczęście w bankach trzymam tylko tyle ile muszę, żeby mi firma funkcjonowała i żebym miał na bieżące wydatki i rachunki, a nad oszczędnościami mam kontrolę.

Dzis BNP blokuje, bo mogę wspierać terroryzm, a jutro zablokuje mi pis, bo wspieram działalność wywrotową i dążę do siłowego obalenia rządu chodząc na protesty.


#banki #bankowosc #terroryzm #finanse
Pobierz resuf - Uwaga. Ostrzegam wszystkich przed bankiem #bnpparibas. Tak się nieszczęśliwie...
źródło: comment_1631081804EYkHVkRQMTu6RasIC6hHr5.jpg
  • 78
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Rst00: ale można zrobić ogólnodostępną bazę przenoszonych numerów kont czy os w tym stylu. Wszystko jest, do zrobienia.

@ChrisClever: mówię, że pozbywając się gotówki stracimy wszystko. Jeżeli natomiast chodzi o to czy jest bezpieczna to jak sobie przypomnę wszystkie przypadki kradzieży to zawsze kradziono mi kasę z konta. A to komornik #!$%@?ł mi kasę pomimo tego, że nakaz zapłaty wydano niezgodnie z prawem i musiałem potem poświęcać czas na odzyskanie
@resuf: od tego zależy zbyt dużo systemów i nie sądzę aby kiedykolwiek to weszło. Pewnie, byłoby to wygodne ale czy aż tak potrzebne? Obecnie tylko zakładasz nowy rachunek, zgłaszasz do US, wystawiasz faktury z nowym numerem + przy wysyłaniu faktury informujesz o zmianie żeby ktoś nie wysłał na stary rachunek a na starym rachunku robisz przekierowanie przelewów (to chyba w każdym banku jest po wypowiedzeniu umowy) lub po prostu trzymasz ten
@Rst00: niecodziennie się zmienia numer firmowy, bo to droga przez mękę. Zmieniałem 2 razy i coś o tym wiem. Gwarantuję Ci, że gdyby numer konta przenosiło się tak prosto jak numer telefonu to banki nie wprowadził by sobie z dnia na dzień opłaty 3 zł za realizację przelewu zaplanowanego, bo na drugi dzień już by nie miały klienta.

Po zmianie numeru konta na fakturach i w powiadomieniu do Klientów jeszcze przez
przekierowanie przelewów (to chyba w każdym banku jest po wypowiedzeniu umowy)


@Rst00: Nie ma czegoś takiego. Kasa wraca po prostu do nadawcy. Być może jest przekierowanie na cały czas aktywnym koncie, ale mam przeczucie graniczące z pewnością, że kosztuje to parę złotych od przelewu i opóźnienie w otrzymaniu przelewu będzie wynosiło pewnie z minimum 48h.
@resuf: nie wiem jak jest obecnie ale pamiętam że jak zamykałem kiedyś konto (a może to był po prostu jeden z rachunków w ramach jednego konta) to wskazywałem numer konta na który mają przelać pieniądze, które wpłyną po czasie wypowiedzenia rachunku. No ale może gadam głupoty, nie byłoby to w interesie banku z którego się odchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rst00: @resuf: Możliwośc przeniesienia konta to grubsza sprawa. Bo poza samym numerem możesz mieć też subkonta dla kontrahentów, systemy ERP też mają wbudowane mechanizmy oparte o identyfikator banku itp. Pewnie dałoby się to zrobić, ale faktycznie może być operacja nieopłacalna dla ogółu.
@resuf: w numerze konta IBAN masz zakodowany bank, walutę, ofertę i mnóstwo innych ważnych informacji, do tego w numerze międzynarodowym korzystasz jeszcze ze SWIFTu, który działa jak prefiks krajowy. Jest tak na całym świecie i wprowadzenie czegoś takiego tylko wprowadziłoby chaos w ogólnoświatowym systemie finansowym.
@dobrzecisiewydaje: Wmawianie komuś i sobie, że się nie da bo IBAN ma to i tamto utwierdza nas w przekonaniu, że wystarczy dobrą ściemę rzucić w eter i ludzie to łykają. Wszystko się da, to tylko kwestia chęci. kiedyś podobnie było z numerami telefonów zarówno komórkowymi jak i stacjonarnymi. Operatorzy mieli swoje pule numerów i to rozróżniało sieć, stacjonarki miały kierunkowy aby rozpoznać województwo. No i po co to komu? Po latach
@ZarabiajnaBankach: to samo chciałem napisać, ale mi się nie chciało ;) Dzięki. zgadzam się w 100%
@cedric: ich ściana jest #!$%@? podobnymi wpisami innych osób już. Na razie mam numer telefonu do Pani dyrektor oddziału, ale nie odbiera
@resuf Dyrektor i tak gówno może w obecnych czasach bankowości. Jest zwykłym tabelkowym. I czasem doradca więcej może ogarnąć.

Widzę na stronie że mają rzecznika praw klienta ( ͡ ͜ʖ ͡) może jego zaspamuj.