Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 490
Uwaga. Ostrzegam wszystkich przed bankiem #bnpparibas. Tak się nieszczęśliwie składa, że posiadam tam konto spółki i w sierpniu podpisywałem u nich stertę dokumentów, w których przyznaję się, że nie wspieram terroryzmu i inne takie bzdety. Pomimo tego, że dopełniłem wszelkich formalności bank 01.09.2021 zablokował dostęp do moich pieniędzy i twierdzi, że 2 tygodnie analizują dokumenty, które sami mi dali do podpisania.

Dzwonię codziennie do opiekuna i na infolinię i codziennie słyszę, że już jutro odblokują i codziennie przyspieszają sprawę, a konta jak były zablokwane tak są.

Pamiętajcie o tym jak następnym razem pomyślicie o tym, że w sumie gotówką jest niepotrzebna. Pieniądze w banku nie są Wasze. Na szczęście w bankach trzymam tylko tyle ile muszę, żeby mi firma funkcjonowała i żebym miał na bieżące wydatki i rachunki, a nad oszczędnościami mam kontrolę.

Dzis BNP blokuje, bo mogę wspierać terroryzm, a jutro zablokuje mi pis, bo wspieram działalność wywrotową i dążę do siłowego obalenia rządu chodząc na protesty.


#banki #bankowosc #terroryzm #finanse
Pobierz resuf - Uwaga. Ostrzegam wszystkich przed bankiem #bnpparibas. Tak się nieszczęśliwie...
źródło: comment_1631081804EYkHVkRQMTu6RasIC6hHr5.jpg
  • 78
@resuf: przekierowywali wszystkie przelewy przez miesiąc po zamknięciu konta. Nie mówię o deklaracji o przelaniu środków w momencie zamknięcia, bo to jedna sprawa, druga sprawa to było przekierowanie środków przez miesiąc po zamknięciu. W sumie miałam miesięczny okres wypowiedzenia konta, po tym okresie środki, które na nim były zostały przelane na nowe konto plus miesiąc po zamknięciu konta wszystkie środki przychodzące na stare były przekierowywane na nowe konto.
@ZarabiajnaBankach: nie porównujcie numerow telefonów do numeru konta w banku, bo to zupełnie inny rodzaj systemów i identyfikacji. Serio, pracowałam przy implementacji FATCA i związanej z tym całej strategii AML i przy obecnych systemach jest to nie do zrobienia, bo wprowadzi taki chaos, ze się nie pozbieramy. Jedyna opcja, żeby to kiedykolwiek MOŻE wprowadzić to rozwijać jednocześnie równoległy system finansowy, w którym byłaby taka opcja i może, ale serio MOŻE, kiedyś
problem w tym że w numerze rachunku jest zawarty numer identyfikacyjny banku więc to nie byłoby takie proste (o ile w ogóle możliwe)


@Rst00: to był problem 20+ lat temu jak powstawał Elixir, który chodził na Atari
to zupełnie inny rodzaj systemów i identyfikacji


@dobrzecisiewydaje: to raczej hodowla długu technologicznego w postaci kodowania parametrów biznesowych w strukturze numeru rachunku, jak instytucja to czyści albo ma zrobione zgodnie ze współczesną architekturą to problemu nie ma
@tigga: no chyba nie do końca. Wszystkie systemy, integracje, ERPy i wiele wiele innych są od tego zależne. Wiesz ile nakładu pracy wymagane by było żeby to wszystko ogarnąć? W numerach kont może być nawet zaszyta informacja o subkoncie, które jest podpięte do jednego większego konta - spółdzielnie mają takie systemy gdzie każdy lokal ma swoje subkonto i w ten sposób rozliczany czynsz. Później dochodzą jeszcze kolizje - gdyby jakoś wywalić/zrobić
@Rst00: W przypadku numerów telefonicznych też tak było, że numery zaczynające się od 5 były zarezerwowane dla Orange, 60x x parzyste - Era, nieparzyste Plus. Ale możliwość przeniesienia numeru jest ważniejsza niż identyfikacja operatora czy banku po numerze telefonu czy rachunku ¯\_(ツ)_/¯