Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że Konfederacja zdobędzie 17 mandatów z wynikiem wyborczym 7.1%
Niewiele ale plusem jest przynajmniej to, że będą mogli utworzyć klub poselski i zasiadać w komisjach, to spora różnica w stosunku do kończącej się kadencji.
Wynik znacznie poniżej oczekiwań ale co poradzić, ciężko walczyć mając wszystkich przeciwko sobie zwłaszcza jak ma się w partii Mentzena i Korwina, którzy dostarczają zbyt wiele idiotycznych powodów dla poprawnych politycznie mediów.
JKM idzie na emeryturę ale dla Sławeczka jeszcze jest czas, żeby się podrapać po głowie i przestać zgrywać cynicznego tiktokera. Z tym piwkiem też niech sobie daruje bo #!$%@? z tego przyszło, tylko żenada.
W stosunku do wyborów z 2019 roku Konfederacja zyskała około 270 tys wyborców.
W 2023 roku ponad 1.5 miliona Polaków wybrało Konfederację.
Czy to duży progres? Biorąc pod uwagę okres 4 lat kadencji, bycia jedyną merytoryczną i zdroworozsądkową frakcją w sejmie, która wielokrotnie obnażała hipokryzję innych partii, oraz idiotyzmy systemu, jednocześnie nigdy się nie sprzedała, te dodatkowe 270 tys wyborców to mocno rozczarowujący wynik.
Ważne, że Konfederacja potwierdza, że nie jest jednosezonowym wybrykiem i po wyciągnięciu wniosków jest szansa na dalszy rozwój i poprawę wyników. Idea słuszna, w polskim parlamencie potrzebna jest silna narodowo-wolnościowa partia.

Do wszystkich wyborców konfy, rozczarowanych wynikiem. Spokojnie!
Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

#konfederacja #wybory #polityka
  • 26
Czy to duży progres? Biorąc pod uwagę okres 4 lat kadencji, bycia jedyną merytoryczną i zdroworozsądkową frakcją w sejmie, która wielokrotnie obnażała hipokryzję innych partii, oraz idiotyzmy systemu, jednocześnie nigdy się nie sprzedała, te dodatkowe 270 tys wyborców to mocno rozczarowujący wynik.


@Stopy_Mariusza: a ich katotalibańskie zapędy? Problem z nimi jest taki, że połączyli jakże potrzebny u nas liberalizm gospodarczy ze średniowieczem mentalnym, którego wszyscy mają dość.
Niestety sami sobie zapracowali
@Stopy_Mariusza: będąc szczerym to przed chwila skończyłem oglądać wywiad Krzysia w Superexpressie i zrobiło mi się go szkoda. Chłop normalnie gada, stara się żeby to jakoś profesjonalnie wyglądało a przychodzą takie trzy wiejskie głupi jak Brązowy, Zmentzony i JKM którzy potrafią wszystko #!$%@? w trzy sekundy. Wyobrażam to sobie jakby mi matka kazała się bawić z trzema upośledzonymi kuzynami ¯\(ツ)/¯
Problem z nimi jest taki, że zupełnie nie trafiają do starszych ludzi, 1% poparcia u ludzi +60 lat? Nawet Lewica ma chyba 5% xd


@Djuk94: Lewica to SLD więc stare komuchy głosują.

Raczej powinno być 18 mandatów.


@wAr1948: Możliwe, to na podstawie moich wyliczeń. 18 zawsze lepiej niż 17 ale niestety wciąż za mało, żeby balansować sejm.
PiS chciał dorżnąć konfederację pod próg, a osłabił tylko prawdziwą prawicę i wzmocnił
@Stopy_Mariusza: to jest potrzebny kubeł zimnej wody. Będą mieli czas przemyśleć obecność niektorych ludzi w swoich kręgach. Druga sprawa jest taka, ze tusk razem z ue zaczną robic syf u nas i lepiej, zeby konfa trzymała się jak najdalej od władzy, bo nie daj Boże jakaś koalicja by mogła ich pogrążyć.
@francopolo: zgodze sie i tak za takie poglądy to #!$%@? maczetami ale ja już #!$%@? od poglądów politycznych a z otoczeniem z jakim musi się pokazywać XD Z takimi przyjaciółmi to wrogowie nie są potrzebni :D
ale co poradzić, ciężko walczyć mając wszystkich przeciwko sobie


@Stopy_Mariusza: Akurat konfa powinna się z tych 7% wyjątkowo cieszyć. Przy tym, co od 2022 odwalali i kogo wystawiali na listach, to utrzymanie się nad progiem jest wielkim osiągnięciem.
Akurat konfa powinna się z tych 7% wyjątkowo cieszyć. Przy tym, co od 2022 odwalali i kogo wystawiali na listach, to utrzymanie się nad progiem jest wielkim osiągnięciem.


@PunIntended: Ale kogo mieli na listach? Wiesz, że obowiązują parytety i chore ilości kandydatów, których trzeba umieścić?
Każda partia miała klaunów z przypadku, bo bierze się już kogokolwiek, żeby domknąć listy i zarejestrować się w okręgach, małe partie mają z tym największy problem.