Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 490
Uwaga. Ostrzegam wszystkich przed bankiem #bnpparibas. Tak się nieszczęśliwie składa, że posiadam tam konto spółki i w sierpniu podpisywałem u nich stertę dokumentów, w których przyznaję się, że nie wspieram terroryzmu i inne takie bzdety. Pomimo tego, że dopełniłem wszelkich formalności bank 01.09.2021 zablokował dostęp do moich pieniędzy i twierdzi, że 2 tygodnie analizują dokumenty, które sami mi dali do podpisania.

Dzwonię codziennie do opiekuna i na infolinię i codziennie słyszę, że już jutro odblokują i codziennie przyspieszają sprawę, a konta jak były zablokwane tak są.

Pamiętajcie o tym jak następnym razem pomyślicie o tym, że w sumie gotówką jest niepotrzebna. Pieniądze w banku nie są Wasze. Na szczęście w bankach trzymam tylko tyle ile muszę, żeby mi firma funkcjonowała i żebym miał na bieżące wydatki i rachunki, a nad oszczędnościami mam kontrolę.

Dzis BNP blokuje, bo mogę wspierać terroryzm, a jutro zablokuje mi pis, bo wspieram działalność wywrotową i dążę do siłowego obalenia rządu chodząc na protesty.


#banki #bankowosc #terroryzm #finanse
resuf - Uwaga. Ostrzegam wszystkich przed bankiem #bnpparibas. Tak się nieszczęśliwie...

źródło: comment_1631081804EYkHVkRQMTu6RasIC6hHr5.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
@medevacs: chyba nie do końca rozumiesz. Nie da się ot tak zmienić tego systemu i zrobić tego na "hura". Tu trzeba stworzyć nowy system, z nowymi założeniami, wdrażać go powoli ale stopniowo a nie na zasadzie "no robimy to i to, macie miesiąc na dostosowanie się albo przelewy nie będą przychodzić".

Jak już tak chcesz porównywać to do autostrad to jak one są budowane (czy inne ekspresówki) to też pozbawiasz wszystkich
  • Odpowiedz
@marekrz: tylko że od numerów telefonów nie zależy milion systemów i ta zmiana była dokonana stosunkowo wcześnie. Numer telefonu nie ma sum kontrolnych i numer to po prostu numer - zwykły identyfikator. Dało się do zrobić bez większego bólu a jednak numer kont bankowych to zupełnie inna skala i rodzaj problemów.
  • Odpowiedz
@Rst00:

tylko że od numerów telefonów nie zależy milion systemów i ta zmiana była dokonana stosunkowo wcześnie.

Na pewno systemy sobie z tym poradzą. Kilkadziesiąt milionów numerów kont z przypisaniem banku to nie jest obecnie technicznie taki duży problem.

Numer telefonu nie ma sum kontrolnych i numer to po prostu numer - zwykły identyfikator. Dało się do zrobić bez większego bólu a jednak numer kont bankowych to zupełnie inna skala i
  • Odpowiedz
@resuf: Musiałeś robić jakieś podejrzane przelewy. Albo to co zadeklarowałeś w dokumentach nie zgadza się z tym co dzieje się na koncie. Nie blokuje się kont od tak, twoimi rachunkami teraz zapewne zajmują się w dziale prawnym i amlu więc skoro to trwa tak długo to spodziewaj się pozwu ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
@Rst00: dokładnie tak samo mówiły telekomy.
Ja dokładnie wiem co tam siedzi i dokładnie wiem że nagle się wszystko da jak trzeba przejąć inny bank i zachować klientom NRB, żeby nie prowokować ich do zmiany. Ale jak to samo trzeba zrobić żeby właśnie uruchomić taką klientowską możliwość to standardowe "darcie #!$%@? w języku bankowców"
  • Odpowiedz
@resuf: To samo przerabiałem - miałem prawie 2 miesiące zablokowane środki , najlepszym ruchem było przelanie kasy na inne konto i rezygnacja z tego gówna czym prędzej i wymiksowanie się
Też nie podpisaliśmy jednego papierka , też sp z o.o. i taki sam cyrk
  • Odpowiedz
@medevacs: ale powiedz mi tak szczerze, ile razy zmieniasz rachunki bankowe i ilu % klientów to dotyka? Ok, system powinien być zmieniony ale my szarzy tego nie zmienimy. Tu musiałaby wejść instytucja typu UOKiK albo jakaś UE żeby zrobić tak jak miało to miejsce z numerami telefonów. Ok, oferty banków się zmieniają ale w większości przypadków masz i tak wszystko za 0 zł i do tego nikt nie broni mieć kilku
  • Odpowiedz
@kutwa_sprytny: ALE JA PODPISAŁEM WSZYSTKO i to w terminie. Oni po prostu "analizują" dokumenty, które im podpisałem. Przecież to #!$%@? parodia. Kasy nie mogę przelać, bo jest zablokowana.
  • Odpowiedz
ale powiedz mi tak szczerze, ile razy zmieniasz rachunki bankowe i ilu % klientów to dotyka?


@Rst00: Właśnie w tym rzecz, że nie zmieniamy, bo nie możemy przenieść numerów. Jakbym mógł od ręki przenieść numer to bym zmieniał konto jak tylko inny bank mi zapewni lepszą ofertę. Tu chodzi o konta firmowe. To zupełnie inna bajka niż konta prywatne. Na kontach firmowych banki tak nas doją, bo wiedzą, że nie odejdziemy
  • Odpowiedz
@resuf: potwierdzam, BNP Paribas to jest chlew osrany gównem. Od 2 miesięcy bujam się tam z czymś, co powinienem być w stanie załatwić na max 2 wizytach. Zaraz osiwieję, a praktycznie nic jeszcze nie załatwiłem xD

Jak się batalia zakończy to aż chyba opiszę całość na Mirko, bo to się w głowie nie mieści - póki co 2 razy mnie źle poinformowali na infolinii, raz konsultant w oddziale poleciał w c***a,
  • Odpowiedz
@resuf: miałem u nich kredyt który chciałem zamknąć przed czasem i się zwinąć. Kazali mi spłacić cały kredyt przelewając na jakiś specjalny rachunek do nadpłaty kwotę tak jakbym spłacał każdy miesiąc z osobna bo nie byli mi w stanie powiedzieć ile dokładnie byłoby do spłacenia w dniu przedterminowej spłaty.
Jak już wpłaciłem wszystko to nie chcieli mi oddać odsetek, prowizji i ubezpieczenia za okres od dnia wcześniejszej spłaty do normalnego dnia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@resuf: próbowałem przejść przez weryfikację. Mimo, że odpowiadałem poprawnie na pytania już dwa razy oblałem :) w tym tygodniu likwiduję tam konto.
  • Odpowiedz