Wpis z mikrobloga

  • 427
Jakaś bliżej nieustalona koleżanka z mojego korpo wyleciała niedawno na zbity pysk. Od października wszyscy pracujemy z domu i jej przełożony poprosił ją by wpadła do biura. Okazało sie, że od 3 miesięcy siedziała w Meksyku xDD
Inny gość był jeszcze lepszy, poleciał sobie na Maltę i nie dość, że znalazł tam inną pracę, to jeszcze w naszym oddziale XD
W efekcie korpo chce mieć nas bardziej na oku i jedna polska filia ma zakaz opuszczania miejsca zamieszkania podczas HO, a mój odział wraca hybrydowo do biura

No więc trochę szanuję, trochę szkaluję ( ͡º ͜ʖ͡º)
#korposwiat #pracbaza
  • 118
a z takiego Meksyku to nie ma potem problemów związanych z RODO pod kątem danych, które wychodzą poza obszar UE?


@peli7: Dokładnie tak, i to pewnie za to ją zwolnili.

@bungaBunga: Nie jest tak do konca. Chodzi rowniez o to, gdzie sa trzymane dane. Wiec podpadajace pod GDPR musza byc w EU, ale znaczenie ma kto ma do nich dostep, nie zawsze gdzie (jak na przyklad dostep do danych telekomunikacyjnych
@Zralok: ja się zastanawiam właśnie jak to będzie - moja korpo mi zezwalała na pracę z zagranicy na krótsze okresy - przepisowe poniżej 3 miesięcy, ale właśnie wiem, że sobie niektórzy od roku siedzą za granicą xDDD stamtąd pracują i jak na razie zero przypału, a podejrzewam, że góra widzi co się #!$%@?, bo jednak łączenie przez vpn i te sprawy, raczej pokazuje im lokalizacje. No ale oficjalnie pracodawca może się
Pracuję w IT, outsourcing, pracujemy dla banków i mamy zabronione pracować zza granicy bo umowa na linii moja firma - bank tego zabrania. Więc nie wszędzie jest januszerka.


@echelon_: takie rzeczy to w PL, branża ta sama - w PL mamy zakaz pracy poza własnym mieszkaniem
koledzy z mojego zespołu z innego państwa starej UE pracują w Zjednoczonym Królestwie, Indiach, Francji, Hiszpanii jak jadą do rodziny

na dodatek my mamy wracać
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Taszi: @Limonene: właśnie na tym polega problem ze nie jest unormowana prawnie i wykonywanie jej w innym miejscu niż UOP określa (o ile mamy UOP) nie jest legalne. Co więcej w przypadku pracy zdalnej z innego kraju wchodzą jeszcze tematy rezydencji podatkowej i podatków ogólnie - nic dziwnego że ja #!$%@? bo korpo HR miałby potem lipę, bez względu na to czy się to komuś wydaje fajne czy nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Weretek: @Limonene: @Wsciekle_piesci_meza:

Pracowałem zdalnie zanim to było modne xD

W mojej firmie przed przejściem na tryb hybrydowy (2+3 lub 1+4) jakiś rok przed covid podpisywałem aneks do umowy o pracę, gdzie jasno określałem adres świadczenia pracy, sposób informowanie przełożonego o rozpoczęciu i końcu pracy oraz o wymogu zgody przełożonego na wykonywanie pracy w innym miejscu niż wskazane to było w aneksie. Jednocześnie musiałem potwierdzić, że miejsce pracy zdalnej