Wpis z mikrobloga

  • 427
Jakaś bliżej nieustalona koleżanka z mojego korpo wyleciała niedawno na zbity pysk. Od października wszyscy pracujemy z domu i jej przełożony poprosił ją by wpadła do biura. Okazało sie, że od 3 miesięcy siedziała w Meksyku xDD
Inny gość był jeszcze lepszy, poleciał sobie na Maltę i nie dość, że znalazł tam inną pracę, to jeszcze w naszym oddziale XD
W efekcie korpo chce mieć nas bardziej na oku i jedna polska filia ma zakaz opuszczania miejsca zamieszkania podczas HO, a mój odział wraca hybrydowo do biura

No więc trochę szanuję, trochę szkaluję ( ͡º ͜ʖ͡º)
#korposwiat #pracbaza
  • 118
  • Odpowiedz
@Limonene: > wywalili ją, bo nie poinformowała swojego Pana i Władcy Janusza o wyjeździe?

juz mi sie nawet nie chce tlumaczyc jak glupia jest ta wypowiedz. kazda szanujaca sie firma ma zasady pracy z domu. dla przykladu zakaz pracy z poza Polski albo spoza adresu zamieszkania/zameldowania. jak jestes klepaczem ctrl+c i ctl+v to tego nikt nie sprawdza i sobie ludzie robia wydluzone weekendy. ale jak masz dostep do danych wrazliwych a
  • Odpowiedz
@Limonene: Może miała taką umowę, u mnie na polibudzie wykładowcy mieli zobowiązanie, że mogą na zdalnych podróżować ale żeby nie przekraczać granicy kraju. W efekcie ze dwa wykłady gość był na kamerce w jakimś lesie i cięło streama cały czas XD (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Zralok:

trochę szkaluję

Ładny niewolnik. Mam nadzieję, że chociaż odliczasz czas na sranie z czasu pracy i siedzisz dłużej, tak jak pan pracodawca przykazał.
Tu mogło chodzić tylko o ew. różnice przepisów poza EOG/Schengen/UE itd. albo firma to totalny januszex.

Jakiekolwiek wonty pracodawcy w pracy zdalnej to oznaka januszowania, tak samo jak ew. wonty pracownika jak sobie coś na tej pracy zdalnej zrobi- kto nie ryzykuje, ten niech #!$%@? 9-17 do
  • Odpowiedz
na dodatek my mamy wracać do biur, a oni nie bo dalej u nich jest pandemia (tylko mniej zachorowań i więcej zaszczepionych ( ͡° ͜ʖ ͡°))


@megawatt: To musi być jakaś gównofirma, z tego co wiem, to akurat polskie IT jest wyjątkowo niechętne powrotowi do biur w porównaniu do krajow zachodnich (a zwłaszcza skandynawskich).
  • Odpowiedz
@MelBrooks: > Sa tez regulacje prawne, i np. pracownicy z USA (kazdej firmy notowanej na NY stock market) musza miec pisemna zgode na prace poza granicami kraju.

A na nasdaqu już nie muszą? Źródło zdupy.pl?
  • Odpowiedz