Wpis z mikrobloga

@Endriu_: co jak co, ale w c# prawie wszystko jest z wielkiej, to się zwyczajnie niewygodnie pisze (°° A potem widzisz Something.SomethingElse.AnotherThing.Thing.Item i #!$%@? wie co to, klasa? namespace? metoda? property?
W javie jebniesz something.somethingelse.AnotherThing.Thing.item i już wiesz jakie jest package, że klasa zagnieżdzona no i jakiś member, tutaj tylko pewności nie masz czy metoda czy pole ale juz idzie zgadywać.
@SoftwareEngineer: Zdradzę Ci tajemnicę: konwencje możesz sobie zmienić, a nawet ją zdefiniować w IDE. Wystarczy, że ustalisz to wspólnie z zespołem. Ba! Nie musisz się trzymać żadnych konwencji - kod i tak się skompiluje!

Co rozumiesz przez słaba maszyna wirtualna? Ogólnie .NET jest szybszy od JVM i łatwiejszy w deploymencie na różnych platformach, wiec nie wiem o co Ci chodzi. Ogólnie to Java ssie pałę.

Kiedyś na studiach jako zadanie dodatkowe
@scriptkitty: kololki nie pomagają tak bardzo jak po prostu czytasz bloga o problemie czy ktoś na wykopie ci mowi czego użyć. To są małe detale i nie mają znaczenia w pracy, ale jednak - po #!$%@? tak projektować by mniej wygodnie było :D Co autor miał na myśli?!
Bo tak to niezbyt mnie to interesuje i się przywyczaiłem, ale no... mogłoby być lepiej :D

A tak to Rider od JetBrainsów i
@Kolorowezworki: Zależy co się robi, JVM jest znacznie bardziej zaawansowane od CLR, potrafi zrobić znacznie więcej, znacznie więcej zoptymalizować, a GC porwadzi sobie z w #!$%@? większym obciążeniem z lepszą wydajnością.

Tylko co z tego jak nie idzie zrobić List bez tracenia 400% wydajności lub 80MB biblioteki i wszędzie alokuje się tak dużo obiektów że bez tego lepszego GC to by się wszystko zesrało. Więc java tylko ma przewagę w mocno
@Kolorowezworki: JVM cały casz obserwuje wydajność metod i to jak się wykonują, np jak masz interfejs który aktualnie ma tylko jedną implemntacje JVM może to zoptymalizować i miec tam bezpośredniego calla czy nawet zrobić inline. Ale jak nagle po kilku godzinach załaduje się dodatkowy moduł z nową klasą która używa tego interfejsu to java wycofuje te wszystkie zmiany (więc np pamięta wszystkie inline jakie wykonało i potrafi je wycofać też) i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SoftwareEngineer: czy ja wiem czy słaba. Może i Java ma dobre bebechy, ale sam język sprawia, że ciężko osiągnąć pełen potencjał. C# na pewno pozwala zejść niżej czego nawet nie trzeba robić, bo wystarczy, że twórcy bibliotek to robią. No i c# chyba lepiej zachowuje się przy małej stercie jeśli chodzi i zużycie pamięci
@Endriu_: No jednak, pamiętam na szkoleniu w Bottedze z DDD też z tego była polewka. Kod powinno się czytać w biznesowych przypadkach jak prozę. Język w sam sobie ok ale jednak widzisz majkrociag chciał na sile mieć własną konwencję to i ma...
A potem widzisz Something.SomethingElse.AnotherThing.Thing.Item i #!$%@? wie co to, klasa? namespace? metoda? property?


@GotoFinal: I stąd się biorą memy o "wylewności" Javy i przeraźliwie długich liniach kodu. A wystarczy pisać kod tak, żeby nie występowały takie tasiemce :P
Inna sprawa, że jakoś nigdy nie miałem problemu z rozróżnieniem namespace'a od klasy, metody, property czy czegokolwiek...
Tyle w temacie muchy. Piszcie sobie dalej na łindołsie.
Z wielkich liter metodki bo tak wam Majkrociag każe.

private StupidMethodBecauseItStartsWithCapitalLetter
Amen koniec dyskusji.