Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@rolnik_wykopowy: mnie tam smuci ze sa ludzie tacy jak babis co sie musza do wszystkiego #!$%@? bo im nie pasuje taka wizja swiata i najchetniej by zakazali. Niech kazdy czyta co chce, czytalem cykl inkwizytorski do polowy ale przestalem bo bylo pisane jakby piekara wrzucil brudnopis do drukarni, zbyt duzo chaosu w postaciach, czytalem mein kampf, czytam Dostojewskiego, z kazdej ksiazki mozna cos fajnego wynieść, z jednej przestroge, z innej nauke,
ale Piekara jest, co by nie mówić, mędrkującym zjebem, przynajmniej tak wynika z jego publicznych występów. Co do jego twórczości się nie wypowiem, bo nie czytałem.


@Chino: tak, Piekara to #!$%@? człowiek, ale dobry pisarz, coś jak Sapkowski xD ale widać wyraźnie, że potrafi oddzielić osobiste przekonania od poglądów bohaterów

widać to choćby w uniwersum inkwizytorski, mamy tam 2 serie "Cykl Inkwizytorski" oraz "Płomień i Krzyż"
- w pierwszej główny bohater
Piekara od dawna jest znany ze swojej mizoginii. Kiedyś myślałam, że Cykl Inkwizytorski jest przedstawieniem antyutopii - ale nie taki był zamysł autora.


@SweterWPaski: ale serio kogo obchodzi autor i jego poglądy, jeśli ma się własny odbiór dzieła o ile akceptuje się formę i styl.

Ale Piekara to autentycznie jeden z najgłupszych ludzi polskiej fantastyki, nie dość, że grafoman bez warsztatu, to jeszcze książki służą mu do przedstawiania urojeń i chorych
@rolnik_wykopowy: ale o co chodzi xD normalna rozmowa
sa ludzie, ktorzy przestaja sledzic muzyka/aktora, bo nie zgadzaja sie z jakas sprawa z ich prywatnego zycia
widocznie typiara ma takie podejscie i sprawdza czy nie wiesz o tym, co jej przeszkadza, czy wiesz, a masz to gdzies
w drugim przypadku robi sie szybka ewakuacje i mozna leciec dalej
@rolnik_wykopowy: kurde wy się przynajmniej o coś pokłóciliście, ja ostatnio gadałem z laską z którą powinienem mieć 100 wspólnych tematów (z opisu wynikało, że lubi praktycznie to samo co ja(i nie, nie był to netflix i muzyka)). Po 15 minutach rozmowy czułem, że jej się nie chce ze mną gadać, a mi w sumie z nią też się szybko odechciało xd
@BurmistrzKosmosu: Problem tych artystów jest taki, że świat jest odbiciem im poglądów, czemu dają wyraz w swoich tweetach, wywiadach, wypowiedziach xD

Zresztą, cały cykl Babis ma być spojrzeniem na fantastykę, którą zachwycaliśmy się w dzieciństwie, a która jest, dsytansując się od nostalgii, #!$%@?.

Co do rozmowy, wykopek jak zwykle zamiast wziąć udział w dyskusji to #!$%@?, lepiej obśmiać, bo plusów na gównostronie sam sobie dać nie może, więc może inni jemu
@BigDaddyy: Porownaj sobie poglady Piekary (antyklerykalny prawicowiec) z kazda z jego ksiazek, nie tylko o inkwizytorze ale chociazby przenajswietsza rzeczspopolita czy opowiada z swiat jest pelen chetnych suk. Ksiazki o Mordimerze sa pelne powtorzen (Kostuch i blizniacy smierdza, klocenie sie z jednym czy drugim duchownym, wasz przenajswietszy sluga ma zdecydowanie zbyt czule powonienie) do tego Piekara zamiast skonczyc historie zaczal pisac prequele ktore maja te same motywy, specjalnie nic nie dodajac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@rolnik_wykopowy: widziałam ten filmik i Kasia Babis ma rację, ale jak ktoś lubi poniżanie kobiet to niech sobie czyta¯(ツ)
@LilyOfTheValley:
Mnie ten gif bawi, a w życiu nie uderzyłem kobiety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mają mnie już ubrać w kaftan i wrzucić do pokoju bez klamek?
Beka z was w #!$%@?
Pobierz nujabes - @rolnikwykopowy: widziałam ten filmik i Kasia Babis ma rację, ale jak ktoś ...
źródło: comment_1629394482UkULxSdI08cwwyc9DnUKpw.gif