Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@PanHagrid:

tak, Piekara to #!$%@? człowiek, ale dobry pisarz, coś jak Sapkowski xD


No #!$%@?, nie porównuj tego grafomana do Sapka, ani Piekara nie jest dobrym pisarzem, ani Sapek #!$%@? człowiekiem, owszem w publicznych sytuacjach ubiera maskę przemądrzałego buca, ale jak się przebrnie przez jego publiczny wizerunek to jest na prawdę spoko człowiek.

Doszukujesz się kunsztu w czymś co mógłby napisać średnio ogarnięty licealista pod wpływem lektury dwóch książek fantasy. I
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanHagrid: są rzeczy, które są nie w moim guście, jak choćby książki Assimova, Balzaca, czy Zafona. Nie podoba mi się ich styl pisania, czy kliszę, których używają i to jest kwestia mojego gustu, Piekara natomiast to taki Bayer Full polskiej literatury, możesz mi mówić że Bayer Full to dobra muzyka, ale z tym się nie zgodzę nie tylko ja, ale i 98% ludzi jakkolwiek związanych z muzyką, to samo dotyczy pana
@durielek2: No i co z tego? #!$%@? autorka która nic nie osiągnęła próbuje się wybić na hejtowaniu najbardziej znanych pisarzy fantasy w Polsce.
Nawet jeśli ma często rację (czego jej nie odbieram) to od razu widać, że nie ma na celu konstruktywnej krytyki tylko przypodobanie się młodszym bardziej lewicowym fanom fantastyki i zdobycie sławy.
Tak samo jak jej zmiana nicku i samokrytyka o której wspomniałeś jest tylko mechanizmem obronnym przed osobami
Rozumiem, że czasy i podejście do różnych kwestii się zmienia ale pierwsza rzecz to jest, że świat stworzony przez artystę nie jest odbiciem jego osoby a drugi to co, będziemy teraz wszystkich rozliczać za to co kiedyś sobie napisali albo powiedzieli xD?


@BurmistrzKosmosu: istnieje kilka teorii literackich, które rozkminiaja wlasnie ten temat - najbardziej znana i popularna to tzw. "śmierć autora" - ale jakiś randomowy wykopek wie lepiej. Oj, ludzie, ludzie...
@ForTheEvulz:

Książka, a w szczególności poglądy postaci, mogą być odzwierciedleniem poglądów autora, ale nie muszą. I zazwyczaj, nie są. Dlatego ocenianie autora na podstawie poglądów postaci jakie wymyślił i ich czynów, jest kretyństwem.

Osłabiasz mnie, bo próbujesz krytykować autora na podstawie poglądów i czynów fikcyjnej postaci. Czy naprawdę tak ciężko ci to zrozumieć?


Moją ulubionym pisarzem jest George R.R Martin, a ulubioną serią książek jest oczywiście Pieśń Lodu i Ognia. Moimi
Więc mi tu nie #!$%@?, że nie potrafię odróżnić fikcji od prawdy, bo potrafię.


@TeBerry: Skoro potrafisz, to czemu dobierasz argumenty w sposób, który wskazuje, że jednak nie potrafisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moją ulubionym pisarzem jest George R.R Martin, a ulubioną serią książek jest oczywiście Pieśń Lodu i Ognia. Moimi ulubioną postacią jest Tyrion. Gdy był w burdelu, nie spodobało się mu, że seksualna niewolnica, subtelnie,
@ForTheEvulz:

Wygląda na to, że sam się zaorałeś, ale przyjmijmy na chwilę, że to ja czegoś nie rozumiem. Wytłumacz mi więc, jak to jest, że nie krytykujesz Martina za czyny i poglądy wymyślonych przez niego postaci, natomiast robisz to w przypadku Piekary? I kolejne pytanie - gdyby Martin okazał się najgorszym skur******* jakiego nosiła ziemia, to czy sprawiłoby to, że książki, które napisał przestałyby ci się podobać? ( ͡° ͜
@TeBerry:

Nie krytykuje Martina, ponieważ w przeciwieństwie do Piekary nie wpycha swoich poglądów do książki.


Czyli autorowi fantasy, który w twojej opinii nie jest mizoginem i go lubisz, wolno opisywać sceny gwałtów lub uprzedmiotawiania kobiet, ale jeśli nie lubisz autora, bo w twojej opinii jest mizoginem, to już mu nie wolno. Czy wyciągnąłem dobre wnioski? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Doskonale rozumiem twoje stanowisko. Próbuję cię jednak przekonać,