Wpis z mikrobloga

@Wink: Tak, wiem że Piekara to ultra prawak. Jednak to ciągle jest pisarz, do tego pisarz fantasy i czytając jego książki nie rozmyślasz o tym jakie ma poglądy, tak mi się wydaje. Czy to, że w realnym życiu jest zjebem umniejsza książce? Ja chyba nie mam problemu z rozgraniczeniem autora i świata który sobie wykreował, nawet jeśli jest to jego dosłowny światopogląd z którym się nie zgadzam.
@krzywy_kanister: > Nie znasz ani ksiazek ani osoby Piekary?

@krzywy_kanister: Nie, bo nie interesuje, jego twórczość i życie prywatne.

Porownaj sobie jego wypowiedzi z podejsciem do ludzi czy kosciola w jego ksiazkach.


Mogę, ale po co?

w życiu nie uderzyłem kobiety ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@nujabes: Może nie spotkałeś jeszcze tej jedynej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kleki_Petra:

książki służą mu do przedstawiania urojeń i chorych fantazji

Z tym się trudno kłócić, stawiam dolary przeciw orzechom, że Piekara ma jakiś chory fetysz związany z przemocą wobec kobiet. W pierwszych DWÓCH opowiadaniach Cyklu pojawiają się trzy kobiety, które są opisywane jako wyjątkowo piękne. Co się z nimi dzieje?
1. Pierwsza zostaje schwytana przez inkwizycję, zostaje pobita, ma złamany nos, wybite zęby, jest trzymana w lochu i skazana na śmierć.
@ForTheEvulz: Czyli wypowiadasz sie na temat ksiazek czy osoby o ktorych nie masz pojecia? Dobrze sie czujesz? Filmy tez chwalisz lub krytykujesz czy klocisz sie bez ich ogladania? Krytykujesz czyjas krytyke xD sam ingorujac jak krytykowana osoba czy jej tworczosc opiera sie na powtarzajacych schematach i pogladach autora.
@BurmistrzKosmosu:

że świat stworzony przez artystę nie jest odbiciem jego osoby a drugi to co,


No w tym sęk, że jest odbiciem charakteru. Właśnie dlatego powstał ten film. Choć faktycznie, niekiedy Kasia przyczepiała się do szczegółów, które nie odzwierciedlają charakteru autora...
@BurmistrzKosmosu: No wlasnie ja tez, tamten okres dobrze wspominalem. W pewnym momencie fabula zostala ucieta na zwrocie akcji, nie masz kolejnych ksiazek tylko prequele w ktorych Mordimer nadal zajmuje sie roznymi sledztwami tylko jest mlodszy, bez licencji Inkwizytora biskupa. Wczesniej te powtorzenia, schematy nie przeszkadzaly, kwestia sentymentu, bycia mlodszym.
@Sigismund_Dijkstra: Przeciez z prawie kazda napotkana kobieta Mordimer ma krotka, seksualna relacje, kolejny schemat jaki to z niego nie jest #!$%@? (chyba najlepiej konczy zabojczyni ktora pojawia sie w ostatniej ksiazce). ktory potem opowiada, ze woli schludne chlopca od grubej i brzydkiej baby czy scena analnego zgwalcenia kamienna reka przez jego Aniola stroza. Kolejne teksty czy motywy ktore Piekara powtarza, ze Piekara lubi piekne, zmyslowe kobiety (odrzuca artystke ktora wypycha sukienke
@rolnik_wykopowy: Czytałem sporo fantastyki i polskiej i zagranicznej, nie oglądałem jednak filmików wskazanej youtuberki niemniej jednak jak rozumiem (proszę o poprawienie mnie jeśli się mylę) wskazuje ona na przedstawianie kobiet w złym świetle, tylko że z tego co czytałem w tych książkach jeszcze gorzej przedstawia się mężczyzn.
W większości jako brutalnych ćwierć-mózgów albo nie potrafiących myśleć i się obronić totalnych lepieg, warto dodać tu o bardzo złym traktowaniu podwładnych i wyżywaniu
@pat1ryk: PLO tak jak cykl inkwizytorski dobrze się zaczyna i kiepsko kończy. Jedyny plus u Grzędowicza, to to, że to jako tako zamknął, zamiast ciągnąć w nieskończoność.
@ForTheEvulz:

Logika Babis (i twoja) jest wewnętrznie sprzeczna. Np. jak ktoś lubi i pochwala wojnę, to niech czyta sobie fantasy z wielkimi bitwami, a jak ktoś lubi zabijanie (często w bardzo okrutny sposób), to niech sobie czyta kryminały, no nie? (


Obejrzyj jeszcze raz ten filmik. Tylko tym razem uważnie. Wtedy zauważysz podane przez nią uzasadnienie, dlaczego książka częściowo jest odzwierciedleniem poglądów autora. Zresztą, Piekara nawet nie starał się być subtelny
Dobrze sie czujesz?

@krzywy_kanister: Znakomicie :) A ty? W domu wszyscy zdrowi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli wypowiadasz sie na temat ksiazek czy osoby o ktorych nie masz pojecia?


Gdybyś uważniej czytał, być może zrozumiałbyś, że nie pisałem nic o książce, ani jej autorze, tylko w kretyńskim i infantylnym sposobie w jaki Babis dobiera argumenty.

Krytykujesz czyjas krytyke xD


( ) DOKŁADNIE,