Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej Mirki, jak wygląda sprawa dostania pracy w przemyśle ale nie na stanowisku operatora produkcji za granicą? Za pół roku będę inżynierem AiR i mam 3 lata doświadczenia. 2 lata w utrzymaniu ruchu, jako koordynator i asystentka, czyli planowanie przeglądów, działania prewencyjne, wskaźniki, wprowadzanie i koordynacja TPM. Interesuje się także ciągłym doskonaleniem. Chciałabym pracować w tych obszarach produkcyjnych. No a rozważam emigrację i nie chciałabym skończyć na lince produkcyjnej xD
Jeśli tak, to jaki kraj l, jakie zarobki, czy da się dużo odłożyć?
#automatyka #automatykairobotyka #robotyka #praca #pracbaza #pytanie #kiciochpyta #emigracja #niemcy #holandia #belgia #norwegia #utrzymanieruchu
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amestris: ja zanim znalazłem pracę w zawodzie (laborant-->inżynier da jakości) to dwa lata pracowałem montując podzespoły elektroniczne na produkcji. Pracowałem na początku przez biuro pośrednictwa, bo zapewniali zakwaterowanie dojazdy do pracy, załatwiali za mnie papierkową robotę przy rejestracji w urzędach. Po roku zacząłem szukać czegoś w zawodzie.
@Amestris: W Norwegii bez języka (i nie mówią angielskim, a o norweskim, ewentualnie duńskim lub szwedzkim) lub doświadczenia będzie trudno. Czy trzy lata to wystarczająco? Nie wiem, nie znam branży. Być może. Pracy byś musiała szukać na LinkedInie lub na finn.no (strona po norwesku).

Mam ogólniejsza radę. Może posłuchasz kolegi Mirka. Nie jedź z myślą, że zarobisz, odłożysz i wrócić. Wyjedź, wyemigruj, ucz się jezyką, integruj się z lokalną tkanką i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@T3sla: No tak. W sumie ja w Polsce zaczynałam jako operator, a potem szłam na lepsze stanowiska w tej samej firmie, więc może gdybym się wykazała za granicą to też by się udało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zashi: No tak. Niby takie podejście lepsze, ale mam jeszcze niebieskiego, który raczej wyjeżdżać nie chce, tylko siedzieć w Polsce. Więc tu trzeba rozważyć kompromis po prostu. Chyba że z czasem się przekona XD
@Amestris: Okay, czyli może być trudno teraz do Norwegii. Tak mi się wydaje, ale ja tutaj krótko siedzę. No i pamiętaj, że może niebieską znajdziesz na miejscu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amestris: pewnie tak. Na początku dobrze jest się złapać przez pośredniak. Wtedy masz czas na ogarnięcie zasad w danym kraju. Holendrzy nie mają już problemów z awansowaniem ludzi ze Wschodu