Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jest sens iść na studia w wieku 39 lat?

Mam rodzinę, bardzo dobrze płatną pracę, córka prawie pełnoletnia, stabilna sytuacja na przestrzeni najbliższych kilku lat, nawet jakbym musiał zmieniać pracę to uważam że bez problemu znajdę zatrudnienie. Posiadam wykształcenie ogólnokształcące z maturą, studia kiedyś podjąłem zaoczne, nigdy nie ukończyłem - nie było pieniędzy ani czasu na to (już wtedy pracowałem).

Wpadł mi do głowy taki pomysł, aby wykorzystać ten moment stabilizacji i po prostu zdobyć wyższe wykształcenie. Niekoniecznie związane z branżą w której się znajduje, cobym się nie nudził na zajęciach :-). Rozważam pójście na #wsb albo podobną uczelnię we #wroclaw na kierunek weekendowy niestacjonarny. Trochę przeraża mnie czas który trzeba będzie na to poświęcić, ale w końcu to inwestycja w siebie.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat, iść czy sobie już odpuścić? Czy często zdarzają się tacy studenci?

#studia #edukacja #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61192284f81bf9000b2c6d28
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy jest sens iść na studia w wieku...

źródło: comment_1629041531GGVAObTUAT7yEireXoyESo.jpg

Pobierz
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Sam pomysł studiowania nie jest głupi. Ale nie jestem pewien, czy WSB to dobra uczelnia.
Parafrazując klasyka, musisz sobie odpowiedzieć na zajebiście ważne pytanie - po co tak naprawdę chcesz to robić? Jeśli zależy Ci tylko na dyplomie, to WSB będzie tak samo dobra jak każda inna Wyższa Szkoła Magii i Czarów w Pcimiu na zakręcie. Jeśli jednak chcesz się czegoś nauczyć, rozważyłbym jednak lepszą uczelnię.
Czy jest sens iść na studia w wieku 39 lat?


@AnonimoweMirkoWyznania: wiek nie ma nic do rzeczy - masz czas i chęć to droga otwarta.

Sugeruję bardziej przyjrzeć się celowi jaki chcesz osiągnąć i czy zastanowić się czy tak go osiągniesz.

Studia mają swoje zalety ale też wady - prześledź sobie te czynniki aby nie stracić czasu albo wręcz przeciwnie: utwierdzić się w swojej decyzji.

Moim skromnym zdaniem:
[+] poznanie metodyki
aa: A co chcesz osiągnąć w ten sposób? Jeśli papier i możliwość podpisywania się z lic./mgr/inż. i chwalenia się wyższym wykształceniem, to #wsb, jak i każda inna uczelnia, się nada. Jeśli zależy Ci na jakimkolwiek prestiżu albo udowodnieniu sobie, że potrafisz skończyć studia, które czegoś wymagały, a nie były #ksw (Kup Sobie Wykształcenie), to chyba bez sensu. Prowadziłem kilka lat zajęcia na WSB Wrocław (dlatego, że była to forma dorobienia