Wpis z mikrobloga

Na wykopie pojawił się nowy mem #goodguyjanusz

Wykorzystuje on wizerunek aktora Brendana Frasera.

W trakcie kręcenia trzeciej części The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor w Chinach, Fraser był w tak złym stanie, że musiał nosić na sobie specjalne zabezpieczenia składające się z taśmy i lodu. Aktor mówił później, że czuł się tak, jakby codziennie budował swój egzoszkielet. Dla dobra produkcji artysta jednak się nie poddawał. Dokończył film, za co zapłacił uszczerbkiem na zdrowiu. Jego ciało rozsypywało się i kolejne obciążenie mogło zrobić z niego kalekę na całe życie. Fraser nie miał wyboru i musiał przejść na wcześniejszą emeryturę. Podupadł na zdrowiu, pojawiły się problemy z nadwagą i kondycją. Aktor raz na zawsze pożegnał się z kinem akcji. Niestety to nie jedyny problem, z jakim Brendan musiał zmagać się ostatnimi czasy. Urazy na planie poważnie nadwyrężyły jego zdrowie fizyczne. Co innego natomiast wpłynęło na kondycję psychiczną. W jednym z ostatnich wywiadów Fraser przyznał że był molestowany seksualnie przez Philipa Berka, byłego prezesa Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (organizacja odpowiedzialna za rozdanie Złotych globów). Aktor dość obrazowo opisał sytuację, która wydarzyła się w 2003 roku, kiedy to został dość brutalnie złapany za pośladki.

„Byłem chory. Czułem się jak skrzywdzone, małe dziecko. Nie mogłem oddychać, chciało mi się płakać. Wpadłem w depresję. Winiłem siebie i byłem nieszczęśliwy. Sytuacja ta zmusiła mnie do wycofania się z życia towarzyskiego. Stałem się bardzo samotny.”

Wkrótce Fraser otrzymał pisemne przeprosiny od Berka i postanowił nie nagłaśniać sprawy. Brendanowi jednak to nie wystarczyło. Chciał ukarania winnego, ale Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej i inni oficjele byli głusi na oskarżenia aktora. Karygodne zachowanie Berka uszło mu płazem, a kariera Frasera ponownie znacząco zwolniła. Aktor nie uważa tego za przypadek. Według niego został wpisany na czarną listę, tylko dlatego, że sprzeciwił się hollywoodzkiej grubej rybie.

Mimo pięknych początków życie Brendana Frasera nie rozpieszczało. U jego pierwszego syna Grffina zdiagnozowano autyzm. W 2007 roku rozwiódł się ze swoją żoną Afton Smith, a gigantyczne alimenty sprowadziły na niego widmo bankructwa. Do utraty majątku przyczyniły się również horrendalne rachunki za kuracje medyczne. Na dodatek w 2016, po wyniszczającej chorobie nowotworowej, zmarła jego ukochana matka.

Źródło https://naekranie.pl/artykuly/pokonal-mumie-zniknal-i-wraca-jako-robot-brendan-fraser-historia-jakiej-nie-znacie

#ciekawostki #memy #film #kino
b.....l - Na wykopie pojawił się nowy mem #goodguyjanusz 

Wykorzystuje on wizerunek ...

źródło: comment_1628954338RbrxGMz24Z3FC7BFTL4u4x.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@bavool: tak widziałem memy i zastanawiałem się co się stało, że tak się roztył, włosy mu wypadły, teraz to wiele rozjaśnia...stres i traumy mogą doprowadzić człowieka do ruiny. Z drugiej strony zawsze mnie dziwi, że sądy przyznają tak horrendalne alimenty na dzieci bogatych rodziców - z tego co udało mi się wyczytać na necie to było około 900 tysięcy rocznie - ciekawe na co "dzieci" wydają te 900k dolarów rocznie plus
  • Odpowiedz
a gigantyczne alimenty sprowadziły na niego widmo bankructwa


@bavool: ja #!$%@?ę. Jakie to musiały być alimenty żeby chłopa z niezłym dorobkiem filmowym doprowadzić na skraj bankructwa.
  • Odpowiedz
ma #!$%@? na społeczne konwenanse, na ludzi i żyje po swojemu.


@onpanopticon: ej, a w ogóle osoby autystyczne są samodzielnie? Bo wydaje mi się że przynajmniej część z nich nie jest xD no ale elo, żyją po swojemu, pełna wolność mogą robić wszystko co chcą xD
Jeżeli wg ciebie 50latek że zrujnowanym zdrowiem, bankrut, po rozwodzie i z niepełnosprawnym dzieckiem to norma to serio współczuję, nie wiem jakie w twoim otoczeniu
  • Odpowiedz
@bavool: dobrze, że wrzuciłeś ten wpis, wielu osobom rozjaśni kim jest pan Brendan, a i może niektórzy się skuszą na odkrycie jego dorobku filmowego. U mnie Mumie to jest pozycja, którą oglądam przynajmniej raz w roku!
  • Odpowiedz
ej, a w ogóle osoby autystyczne są samodzielnie? Bo wydaje mi się że przynajmniej część z nich nie jest xD


@abcde: Autyzm to spektrum zaburzeń, które ma różne nasilenie (trochę jak zespół downa) od kompletnie nieporadnych i upośledzonych umysłowo, przez autystów z normalnym IQ po najbystrzejsze umysły w historii i różnych ekscentryków (do niedawna Zespół Aspergera był oddzielną jednostką, teraz jest uznawany za element spektrum autyzmu). Wspólnym mianownikiem autyzmu nie jest
  • Odpowiedz