Wpis z mikrobloga

Na wykopie pojawił się nowy mem #goodguyjanusz

Wykorzystuje on wizerunek aktora Brendana Frasera.

W trakcie kręcenia trzeciej części The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor w Chinach, Fraser był w tak złym stanie, że musiał nosić na sobie specjalne zabezpieczenia składające się z taśmy i lodu. Aktor mówił później, że czuł się tak, jakby codziennie budował swój egzoszkielet. Dla dobra produkcji artysta jednak się nie poddawał. Dokończył film, za co zapłacił uszczerbkiem na zdrowiu. Jego ciało rozsypywało się i kolejne obciążenie mogło zrobić z niego kalekę na całe życie. Fraser nie miał wyboru i musiał przejść na wcześniejszą emeryturę. Podupadł na zdrowiu, pojawiły się problemy z nadwagą i kondycją. Aktor raz na zawsze pożegnał się z kinem akcji. Niestety to nie jedyny problem, z jakim Brendan musiał zmagać się ostatnimi czasy. Urazy na planie poważnie nadwyrężyły jego zdrowie fizyczne. Co innego natomiast wpłynęło na kondycję psychiczną. W jednym z ostatnich wywiadów Fraser przyznał że był molestowany seksualnie przez Philipa Berka, byłego prezesa Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (organizacja odpowiedzialna za rozdanie Złotych globów). Aktor dość obrazowo opisał sytuację, która wydarzyła się w 2003 roku, kiedy to został dość brutalnie złapany za pośladki.

„Byłem chory. Czułem się jak skrzywdzone, małe dziecko. Nie mogłem oddychać, chciało mi się płakać. Wpadłem w depresję. Winiłem siebie i byłem nieszczęśliwy. Sytuacja ta zmusiła mnie do wycofania się z życia towarzyskiego. Stałem się bardzo samotny.”

Wkrótce Fraser otrzymał pisemne przeprosiny od Berka i postanowił nie nagłaśniać sprawy. Brendanowi jednak to nie wystarczyło. Chciał ukarania winnego, ale Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej i inni oficjele byli głusi na oskarżenia aktora. Karygodne zachowanie Berka uszło mu płazem, a kariera Frasera ponownie znacząco zwolniła. Aktor nie uważa tego za przypadek. Według niego został wpisany na czarną listę, tylko dlatego, że sprzeciwił się hollywoodzkiej grubej rybie.

Mimo pięknych początków życie Brendana Frasera nie rozpieszczało. U jego pierwszego syna Grffina zdiagnozowano autyzm. W 2007 roku rozwiódł się ze swoją żoną Afton Smith, a gigantyczne alimenty sprowadziły na niego widmo bankructwa. Do utraty majątku przyczyniły się również horrendalne rachunki za kuracje medyczne. Na dodatek w 2016, po wyniszczającej chorobie nowotworowej, zmarła jego ukochana matka.

Źródło https://naekranie.pl/artykuly/pokonal-mumie-zniknal-i-wraca-jako-robot-brendan-fraser-historia-jakiej-nie-znacie

#ciekawostki #memy #film #kino
b.....l - Na wykopie pojawił się nowy mem #goodguyjanusz 

Wykorzystuje on wizerunek ...

źródło: comment_1628954338RbrxGMz24Z3FC7BFTL4u4x.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@abcde: od 15 lat jestem żoną aspergerowca. Zdaję sobie sprawę, że są różne "stopnie" autyzmu, chociaż tak naprawdę to różne sposoby doznawania i odczuwania świata zewnętrznego + własne reguły rządzące światem wewnętrznym. Ale te osoby mogą być jak najbardziej wykształcone, na dobrych stanowiskach i z uporządkowanym życiem rodzinnym. Chociaż w przypadku mojego męża to ogromne, ogromne pokłady szczęścia i idpowiedni ludzie na jego drodze.
  • Odpowiedz
  • 2
@nutpr0 mój ulubiony z nim to "Atomowy amant" ()
I ten w którym grał poetę, co się tak bardzo wzruszał :D
Chociaż bardzo dobrze zagrał w filmie, w którym walczymy o prawo swoich dzieci do życia. Bij, zabij,. Nie pamiętam tytułu.
Ech, trzeba by odświeżyć trochę filmotekę z tym panem :)
  • Odpowiedz
@tepskiteps: Alimentów nie ustala się na podstawie tego jak żyje dziecko tylko jak żyje rodzic. Poczytaj pierwsze lepsze faq kancelarii zajmującej się rozwodami/alimentami :) W alimentach działa zasada: Jeżeli rodzić chodzi w drogich ubraniach od projektantów to dziecko też ma do tego prawo. Nie może również pogorszyć się stan jego życia. Także jeżeli ktoś miał dziecko które chodziło na 40 kursów,jezdziło na wycieczki prywatnymi jachtami to jest własnie ten stan życia.
  • Odpowiedz
w Doom Patrol jego głos jest genialny


@dinor913: Nie tylko głos, ogólnie tam dobrze gra.

To czym aktualnie się zajmuje?


@Fritzowski: Powoli wraca na właściwe tory, gra w Doom Patrol, ostatnio wyszedł nawet spoko w "No Sudden Move", do tego gra u Scorsese w "Killers of the Flower Moon" z genialną obsadą.
  • Odpowiedz
@bavool uwielbiam tego aktora, nie pamiętam ile razy oglądałem mumię ale w wypożyczalni jak mnie widzieli to już wyciągali kasetę xD ale grał też w scrubs szwagra od doktora Coxa i to był chyba najlepszy odcinek serialu. Oczy mi się pocą jak sobie to przypominam a to był tylko serial komediowy
  • Odpowiedz
@honk2991: i tak i nie. Bo niby na jakies zasadzie ma sie to rozstrzygac? Dzieci w bangladeszu zyja za 20 dolarow i daja rade. Troche to #!$%@? ale chyba innego rozwiazania nie ma niz procent od zarobkow.
  • Odpowiedz
@turbaniuszdywaniusz ale nie żyją w Bangladeszu, tylko w USA. Alimenty powinny być na życie, a nie zachcianki, zwłaszcza zachcianki żony. W niektórych krajach jest tabela alimentacyjna. I tak to powinno wyglądać. W ogóle alimenty powinny być od procentu dochodu netto, wtedy by nie dochodziło do patologii. A za ukrywanie dochodów sztum.
  • Odpowiedz