Wpis z mikrobloga

Zakładamy nowy #biznes w #chiny. Tym razem musimy to zarejestrować bo to #gastronomia. Rejestracja przez apkę w telefonie, potem dosłownie 5 min w urzędzie i gotowe. Zadnych kas fiskalnych, itp represji. Podatki? Przecież jeszcze nic nie zarobiliśmy. Podatki to będziemy płacić jak nam obroty wejdą na poziom sześcio cyfrowy. I tak się tu żyje w tym komunistycznym reżimie.
#tosachiny #chiny #dzialalnoscgospodarcza #podatki #zus
LuckyStrike - Zakładamy nowy #biznes w #chiny. Tym razem musimy to zarejestrować bo t...

źródło: comment_16286622560vdoseSKEyvxOKaGnHIKC0.jpg

Pobierz
  • 220
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LuckyStrike: zajebista ta wolność, zajmujesz się drogim zawodem bo wcześniej rozeznałeś co i jak, uczysz się do tego i pracujesz to rząd Ci nacjonalizuje biznes bo ceny za wysokie i nagle robisz za pół-darmo XD

Możesz budę z żarciem taką jak setka innych otworzyć ale jak masz genialny pomysł, jakąś technologię, rozkręcasz biznes, inwestujesz hajs i jak tylko zaczynasz swój pomysł sprzedawać to ktoś Ci go kradnie bo nie ma prawa patentowego i sprzedaje po cenie która Tobie nie zwróci badań i szkolenia, super!

Tak działa propaganda, tak jak za granicą ludzie wiedzą więcej o budżecie i demokracji w Polsce niż ludzie z pisowskich bastionów na Podlasiu, tak Europejczycy wiedzą więcej o "wolności" w Chinach niż ludzie ogłupieni propagandą, będący w Chinach.
Więcej o kulturze Chin nauczysz się z chińskiego league of legends niż z Twoich wpisów, w grze gdzie możesz utrudniać innym rozgrywkę i zabawę dowoli ale nie możesz nic pisać bo
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: Oni serio myślą, że tam jest Korea Północna xD. Kurła, byłem w Chinach 5 razy i jedyne co mnie tam w-----a to internet i ludzie z wioch. Plus to że na lotnisku, że sprawdzają cię na każdym kroku. Fakt faktem nie ma tam takiej wolności jak np w Europie, ale k---a bez przesady, im się żyje tam dobrze xD I tak najlepszy typ co napisał, że jak wyjeżdzają to
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: jak w takim razie (brak kasy fiskalnej) dokumentuje się sprzedaż ?

W Chinach w ogole jest VAT ?

No i nosiłem się już z pytaniem wcześniej, rozumiem, ze mówisz po Chińsku a czy czytasz?

Jakbyś odpalał firmę w PL to mogę pociągnąć Ci księgowość ;)
  • Odpowiedz
ale to dopiero preludium, już wkrótce ruszamy z filmami codziennie na tym kanale, na starym co tydzień


@LuckyStrike: co rusz ruszacie i nie możecie ruszyć :( serio na początku pochłonąłem wasz kanał w parę dni, a teraz ech.
  • Odpowiedz