Wpis z mikrobloga

A jak jadę ja i 90% innych kierowców, którzy #!$%@?ąc na horyzoncie i widząc ciebie odpuszczają gaz i i czekają aż skończysz wyprzedzanie?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cwlmod: no i co mnie to obchodzi. Prawo chroni wiekszosc przed aspołeczną mniejszością i ma przedewszystkim zapobiegać skutkom. Rozumiem, że ty z tych co są mądrzy po szkodzie?

Jakby limit był na poziomie 180 km/h to #!$%@? mogli by #!$%@?ć, a
@Tranzystor_IGBT: W usa są limity to pewnym kolesiu polskiego pochodzenia. Jakoś do połowy lat 90 w Montanie nie było ograniczeń prędkości. Koleś jechał fest na autostradzie i go zatrzymała policja - oddał sprawę do sądu bo miał jechać bezpiecznie i z odpowiednią prędkością do warunków. Pogoda ładna, pusto na drodze - wygrał w sądzie.
@Tranzystor_IGBT: to po kiego grzyba siedzisz na lewym pasie. Może najpierw trzeba byłoby zacząć od edukacji. Prawo jazdy zdałeś jak mniemam to powinieneś wiedzieć, że jeździ się jak najbliżej prawej krawędzi drogi. Siedzisz na lewym pasie, bo HEHE DWUPASMUFKA ALBO AMERYKAŃCKA CZIPASMUFKA TO SE JADE LEWYM BO PUSTO I NIE CZEBA WYPSZEDZAĆ.

Fakt jest taki, że jeden dureń chce jechać lewym pasem całą trasę, a drugi dureń chce jechać prędkością ponad
Jak już chcesz łyknąć tego tira, to albo but w podłogę i przyśpiesz, albo poczekaj na dogodny moment, czyli np noga z gazu, aż lewy na tyle będzie wolny, żebyś mógł spokojnie wyprzedzić.


@jakno: dokładnie tak robie. Nie będę jednak czekal az lewy będzie pusty po horyzont. Jesli ja jade 140km/h a pojazd na lewym jest te 100-200m za mna to zmieniam pas.

Widac ile januszy w tym poscie sie ujawnia.
@Tranzystor_IGBT:

Ale nie jeździsz przepisowo xD

Art. 24. [[Wyprzedzanie]](https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-o-ruchu-drogowym-16798732/art-24)
1.
Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
1)
ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;
2)
kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;