Wpis z mikrobloga

@gibb0n: ach, kilka miesięcy temu zaczęłam swoją przygodę z DDczkami. Co prawda sesje przez discord na narzędziach online, więc nie jest to prawdziwe doświadczenie jak za starych czasów, ale dalej świetne się bawimy z ekipą.
Polecam każdemu to uczucie, kiedy paczka ludzi po trzydziestce może dać upust wyobraźni :D
  • Odpowiedz
jakiś OSR. myślę o retroklonie DnD Swords and Wizardry bo po polsku i za darmo albo w Warlock! albo Forbidden Lands jeśli w końcu zdecyduję się kupić.


@gibb0n: Panie, na OSRy to możesz mnie wołać o dowolnej porze dnia i nocy, bo mi się ekipa wykruszyła i poszła grać w 3.5 (zatem smród niesamowity) ()
  • Odpowiedz
@gibb0n: Mnie za dzieciaka wkręcił ojciec i już tak zostało, z 15 lat D&D i Pathfinder ale tylko z przyjaciółmi i chyba jestem antyspołeczny bo przeraża mnie wizja gry z obcymi.
  • Odpowiedz
@gibb0n: Ja bardzo chętnie bym sobie zagrał w taki rpg. Graliśmy już w talizmana w descent i czuję że kolejny krok to właśnie taka sesja :). Kupiliśmy nawet zestaw D&D dla początkujących. Fajnie jakby jakiś mistrz w okolicach się znalazł i poprowadził .ehh
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Oesu, nie myślałem, że się w gorących pojawię, zwariowaliście? Jak komuś nie odpisałem to sorki, dużo was.

Ogólnie wielu z was np. @Ha1rless @retsam84 @tindeRoman chce zagrać po raz pierwszy albo wrócić do RPG. Jeśli granie z obcymi ludźmi wam nie przeszkadza to spiknijcie się razem, załóżcie sobie discord i grajcie. Polecam Swords and Wizardry bo za darmo i przetłumaczone na polski, więc koszty zerowe. Od groma jest też grup na Facebooku.
  • Odpowiedz
@gibb0n: jak ja kiedyś grałem w klasyczne RPG (głównie AD&D 2nd ed jako MG) i gracze mieli gówniane staty, to zawsze dawałem im na start jakiś lepszy oręż aby nie pogineli albo tak prowadziłem walkę aby mogli uciec.
Od razu dostawali na start jakieś szkielety czy wilki, ale jednak więcej expa im dawałem za kreatywne myślenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gibb0n: na pierwszą walkę, jak pierwszy raz grałam DD, to MG dała nam zgraję czegoś a'la barghesty, walczyliśmy prawie całą sesję, zeby nas zabiły xd więc ślimaki chociaż by ciekawsze przynajmniej były xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SpasticInk: exp za złoto najlepsze rozwiązanie. Albo tak jak jest w grach opartych o Mutant year zero, pytania na koniec. Nikt nie będzie miał żalu.
Ja swoich mam zamiar mordować, robimy po trzy postacie na łebka i jak jedna umrze w trakcie sesji to szybko nową się wprowadzi na scenę ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz